Hospice – Morava

Hospic je zdravotně sociální zařízení poskytující specializovanou paliativní lékařskou a ošetřovatelskou péči, sociální poradenství, psychologické poradenství a duchovní doprovázení nevyléčitelně nemocným a umírajícím lidem. Přehled hospiců v Morava.

1–10 firem z 21 nalezených Filtry

1Sanus Brno5 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Kotlářská 51, Brno-Ponava Bezdlužná Ověřená

Děláme preventivní proceduru nemocí tlustého střeva a to spočívá ve výplachu a proplachování tlustého střeva vodou a také poskytujeme terénní zdravotní a sociální péči. Zaměřujeme se na domácí zdravotní péče, pečovatelskou službu a hospicovou péči. Provozujeme půjčovnu kompenzačních pomůcek.

2CHARITA PŘEROV1 pobočka

4.1
★★★★★
★★★★★
(9)
Šířava 1295/27, Přerov – Přerov I…
Otevřeno od 7:30
Bezdlužná Ověřená

Oblastní charita Přerov poskytuje sociálně-zdravotní služby, humanitární pomoci. Organizace je řazena k složkám Arcidiecézní charity Olomouc.

3Diecézní charita Brno - Dům léčby s hospicem sv. Josefa135 poboček

4.6
★★★★★
★★★★★
(12)
Jiráskova 47, Rajhrad Bezdlužná

Poskytování péče nevyléčitelně nemocným, podpora jejich potřeb v době nemoci či v období umírání.

4Charita Kyjov4 pobočky

4.4
★★★★★
★★★★★
(16)
třída Palackého 194…, Kyjov Bezdlužná

Posláním Charity je vyhledávat a pomáhat lidem v nouzi bez ohledu na jejich původ, rasu, etnickou příslušnost, barvu pleti, národnost, jazyk, věk, zdravotní stav, ekonomickou situaci, pověst, zásluhy, rozumovou úroveň, bez přihlédnutí k tomu, jak se podílí na životě společnosti, k jejich víře a…

5Domov Božice, příspěvková organizace

Božice 188, Božice Bezdlužná

Nabízíme poskytování pobytových sociálních služeb a to pro seniory. Myšlenka péče o přestárlé a opuštěné občany formou ústavního zaopatření našla v Božicích svůj ohlas již koncem 19.století.

6Hospic sv. Alžběty v Brně1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(57)
Kamenná 36 , Brno-staré brno Bezdlužná

Provozujeme dobročinný bazar.

7Charita Šternberk2 pobočky

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
Opavská 1385/13, Šternberk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Pečovatelské služby, denní stacionář pro osoby s mentálním a somatickým handicapem či sociálně psychologické poradny. Humanitární šatník. Provoz klubu pro seniory a osoby se zdravotním postižením. Zajištění pomoci při osobní hygieně, přípravě stravy a úklidu domácnosti.

8Charita Uničov2 pobočky

4.8
★★★★★
★★★★★
(10)
Šternberská 497, Uničov
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Pečovatelská služba denního stacionáře pro osoby s mentálním a somatickým handicapem. Půjčujeme kompenzační a zdravotní pomůcky.

9POMADOL s.r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Dobnerova 718/26, Olomouc

Agentura zdravotních sester, fyzioterapeutek, pečovatelek a porodních asistentek. Nabídka domácí zdravotní a pečovatelská služba, mobilní hospic. Nabízíme cvičení a plavání pro těhotné, příprava k porodu, laktační poradenství. Půjčovna kompenzačních pomůcek.

10Obec Hodonice - Dům s pečovatelskou službou3 pobočky

Obecní 404, Hodonice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Byty mají charakter bytu zvláštního určení dle § 10 zákona č. 102/1992 Sb. Je zde 32 bytových jednotek, z toho 25 garsoniér tj. pro jednu osobu a 7 bytů 1+1 pro dvě osoby. Z celkového počtu bytových jednotek jsou čtyři garsoniéry a jeden byt přizpůsoben pro invalidní občany. Pečovatelky zajišťují…


Hospice – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Hospice v lokalitě Morava – detailní popis

Formy hospicové péče

  • Domácí hospicová péče – umožňuje nevyléčitelně nemocným a umírajícím lidem důstojným způsobem prožít poslední období života v domácím prostředí se svojí rodinou. Nemocného pravidelně doma navštěvují lékaři nebo sestry a poskytují mu nezbytnou péči. 
  • Lůžkový hospic – je zdravotnické zařízení, které nabízí nepřetržitou péči nevyléčitelně nemocným a umírajícím lidem. Poskytovatele lůžkové hospicové péče naleznete v adresáři paliativních služeb dostupných v ČR.
  • Denní stacionář – je hospicová péče poskytována během dne. Na noc odcházejí pacienti zpět domů. 

Navazující služby, které poskytují hospice

  • Odlehčovací (respitní) pobyt – odlehčovací pobyt je služba, kterou nabízejí některé hospice. Tato služba spočívá v umístění pacienta do lůžkového zařízení za účelem odpočinku pečující osoby či úpravy domácího prostředí.
  • Půjčovna zdravotnických a kompenzačních pomůcek – některé hospice nabízejí zapůjčení zdravotních potřeb a kompenzačních pomůcek, které ulehčují péči o nemocné v domácím prostředí. Jedná se například o antidekubitní matrace, polohovací lůžka, invalidní vozíky apod.