Příze – Morava

Příze je materiál, který se používá pro pletení, háčkování, paličkování či tkaní. Pokud zrovna začínáte s pletením či háčkováním, na trhu naleznete mnoho druhů přízí, které se liší podle složení, tloušťky, barvy a vzoru. Prodejci přízí v lokalitě Morava

1–10 firem z 81 nalezených Filtry

1Nová Mosilana, a.s.

3.1
★★★★★
★★★★★
(24)
Charbulova 150, Brno - Černovice Bezdlužná

Vyrábíme vlnařské příze a tkaniny.

2MG CENTRUM, s.r.o. Bzenec1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(188)
náměstí Svobody 307, Bzenec
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Společnost MG CENTRUM s.r.o. působí na trhu již od roku 2001. Jako taková vznikla z fyzické osoby Miroslav Goliáš, která byla založena r. 1992, jako prodejna čerpadel. V současné době nabízí v nové třípodlažní budově a sousední přízemní budově v Bzenci (cca 1000 m2 prodejní plochy) ucelený…

3Solčányová Marcela, Ing.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(46)
Minská 97, Brno
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Prodáváme galanterii. Nabízíme nitě, knoflíky a vlnu.

4Hrdinová Marie - Galanterie1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(22)
Kvítková 80, Zlín Bezdlužná

Maloobchodní prodej oděvní metráže na šaty, halenky, kostýmy, obleky, kabáty, bundy, podšívky hladké, žakárové, elastické, saténové. Pletací, háčkovací, vyšívací příze bavlněné, vlněné, směsové, rexorové. Předtisky na vyšívání na plátně, tesilenu, gobelíny. Zdrhovadla, nitě, jehly, špendlíky,…

5VTC, a.s.

4.7
★★★★★
★★★★★
(16)
Plzeňská 868, Uničov
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Naše firma je velkoobchodním prodejcem kvalitní textilní galanterie od českých a evropských výrobců. Nabízíme nitě, stuhy, příze, krajky, špendlíky, pruženky, jehlice, nůžky, knoflíky, zipy, háčkovací potřeby, vyšívání, spony a další sortiment. Zboží skladem, objednávky e-shopu zasíláme do 24 hodin.

6TEXPA PAVLASOVÁ, s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(18)
Langrova 242/1, Šumperk
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Nabízíme široký výběr ze sortimentu metrového, kusového a bytového textilu, potahových a technických tkanin, textilní galanterii. Jsme obchodním zastoupení firmy MAREŠ - čištění peří a renovace péřových výrobků. Sháníte interiérové doplňky, dekorační látky či praktické dárky? U nás zakoupíte bytový…

7ELASTEX, spol. s r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(8)
Na Ostrově 1229/1, Krnov Bezdlužná

Export, import, distribuce, prodej syntetické příze, přírodní vlákna, příze z bavlny a směsi bavlny. Výroba ponožek NORTHMAN (klasické, sportovní, zdravotní, pracovní, reklamní ponožky i podkolenky, ponožky se speciálním vláknem THERMOLITE, COOLMAX).

8Toman Jiří, Ing.- second hand

4.2
★★★★★
★★★★★
(1)
Beskydská 319/664, Nový Jičín
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

putsvol, příze, nitě, čistící textílie savé, bavlněné čistící textílie, pestré čistící textílie, těžká směs tkanin, trikoláž, směs trikoláž bílá, dovoz a prodej second handového zboží, značkového sportovního zboží, nového outdoorového oblečení a použitého i nového armádního oblečení.

9TOPTEX pletací příze s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(19)
Halenkov 636, Halenkov
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná

Tradiční český výrobce příze pro pletení a háčkování. Nabízíme široký sortiment kvalitních přízí za dostupné ceny.

10Unique textiles, s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Holešov, Samostatnost 1646 Bezdlužná

Naše firma vyrábí technické tkaniny a výztuže ze skelné vaty. Výrobnu máme přímo v Holešově. Jsme připraveni vyhovět i specifickým požadavkům zákazníka na výrobu nestandardních konstrukcí.


Příze – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Příze v lokalitě Morava – detailní popis

Příze jsou nezbytnou součástí textilního průmyslu a hrají klíčovou roli při výrobě různých tkanin a pletenin. Historie přízí sahá až do dávných dob, kdy se ručně zpracovávala přírodní vlákna. Dnes se příze vyrábějí moderními technologiemi a používají se v široké škále oděvních a dekoračních výrobků.

Některé příze jsou vhodné pro zimu, jiné pro léto. Některé příze jsou jemné a hebké, jiné hrubé a drsné. Některé příze jsou jednobarevné, jiné vícebarevné nebo samovzorovací. Některé příze jsou klasické, jiné třpytivé. Oblíbené jsou pletací a háčkovací příze. 

Druhy přízí

Příze může být vyrobena z různých druhů materiálů, jako jsou bavlna, vlna, hedvábí, polyester a další.

  • Bavlněná příze – vyrobená z bavlněných vláken, která se skládají do pevného vlákna. Bavlněná příze je měkká, prodyšná a pohodlná, což ji činí ideální volbou pro oděvní výrobky, zejména v teplém podnebí.
  • Vlněná příze – vyrobená z vlny ovcí nebo jiných zvířat. Vlněná příze má vysokou elasticitu a tepelné vlastnosti, což ji činí oblíbenou pro zimní oblečení a přírodní izolaci.
  • Polyesterová příze – vyrobená z polyesterových vláken, která jsou synteticky vyrobená z uhlovodíkových polymerů. Polyesterová příze je odolná, snadno se udržuje a má nízkou náchylnost k pomačkání.
  • Viskózová příze (umělé hedvábí) – vyrobená z celulózových vláken získaných z přírodního dřeva. Viskóza má lesklý a hladký povrch podobný hedvábí, ale je levnější.
  • Polyakrylová příze – vyrobená z akrylových vláken, která jsou odolná vůči plísním, molům a oděru. Je oblíbená pro výrobu svetrů a dekorační výrobky.
  • Směsná příze – vyrobená kombinací různých vláken. Například bavlněno-vlněná příze kombinuje vlastnosti obou vláken a výsledná tkanina bude mít výhody z obou materiálů.

Využití příze

Příze se používají ve všech odvětvích textilního průmyslu. 

  • Oděvní průmysl – příze jsou základním stavebním kamenem oděvů, včetně triček, sukní, kalhot, košilí a šatů.
  • Domácí textilie – prostěradla, ubrusy, závěsy a další textilie používané v domácnostech jsou často vyrobeny z různých druhů příze.
  • Technické textilie – některé speciální příze se používají v technických textiliích, jako jsou nepromokavé látky, vzduchotěsné tkaniny nebo jako textilie používané v automobilovém průmyslu.