Netkané textilie – Morava

Netkané textilie nabízejí širokou škálu využití a výhod ve srovnání s tradičními tkaninami. Vynikají pevností, odolností, prodyšností atd. Díky svým výhodám jsou atraktivní pro různá průmyslová odvětví. Prodejci netkaných textilií v lokalitě Morava.

1–10 firem z 46 nalezených Filtry

1PERLA, netkaný textil, a.s.

4.0
★★★★★
★★★★★
(4)
28. října 8, Zábřeh Bezdlužná

Výroba netkaného textilu ze 100 % VS střiže a směsi VS / PES chemickým pojením. Materiál použitý při výrobě je přírodního charakteru. Svými vlastnostmi ( omak,vysoká nasákavost, splývavost…) nahrazuje Pervin klasickou ba tkaninu a lze jej ekologicky spalovat či kompostovat v závislosti na míře…

2ZVG Zellstoff-Verarbeitung AG - organizační složka

Vyrábíme a nabízíme utěrky z netkané textilie, utěrky vlhčené, průmyslové, jednorázové ochranné pracovní oděvy, respirátory, papírové ručníky, toaletní papír, čistící a desinfekční chemii, stojany a zásobníky.

3Brněnská továrna plstí, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Zábrdovická 25/2, Brno Bezdlužná

Zabýváme se výrobou technických plstí a netkaných, filtračních a izolačních textilií.

4Nordson CS, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Šumavská 416/15, Brno Bezdlužná

Vyrábíme průmyslová zařízení pro nanášení tavných lepidel a zařízení pro povrchové úpravy.

5MOUKA TIŠNOV, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Koráb 133, Tišnov Bezdlužná

Firma MOUKA TIŠNOV, s.r.o. je přímým pokračovatelem manufatury, kterou založil pan František Mouka v Tišnově v roce 1842. Na počátku se zde vyráběly provazy a lana pro zemědělství i průmysl a postupně přibyly sítě a popruhy. V současnosti firma zaměstnává cca. 40 pracovníků, mezi nimiž jsou zkušení…

6ČIPERKA a.s.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Hněvkovského 585/66, Brno Bezdlužná

Tato ryze česká společnost byla založena v roce 1991 jako logické pokračování soukromého podnikání jejich účastníků od začátku roku 1990, což bylo umožněno po změně režimu v roce 1989.

7FORST CZ, s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Žižkova 548, Hrušovany u Brna Bezdlužná

Specializujeme se na doplňky pro cateringové služby a na svatební hostiny. Umíme zařídit jednotný design potiskem ubrousků či netkaných textilií. K tomu dodáváme jednorázové plastové nádobí, které má styl, je kvalitní a vypadá velmi reprezentativně. Lpíte-li na detailech, jsme tu právě pro…

8ALPAX s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Svitavská 500/7, Blansko
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Naše firma dodává netkané technické textilie ze skelných a polyesterových vláken. Prodáváme i materiály pro bezvýkopovou sanaci kanalizace. Dále ploché střechy, a tepelné izolace. Hlavním a dlouhodobým dodavatelem těchto vysoce kvalitních materiálů je firma Johns Manville GmbH (dříve Schuller…

9NEOTEX, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Padělcích 803, Bučovice Bezdlužná

Vyrábíme a prodáváme netkané textilie pro stavebnictví, zemědělství (agrotextilie) i nábytkářský a automobilový průmysl a prodáváme hygienické podložky a utěrky pro zdravotnictví a kosmetiku.

10Němec Jiří - netkané textilie

Prodáváme netkané i vpichované netkané textilie pro nábytkářství, zemědělství i automobilový průmysl.


Netkané textilie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Netkané textilie v lokalitě Morava – detailní popis

Netkané textilie jsou produkty vyrobené z vláken, které nejsou spojeny tradičním způsobem tkaním nebo pletením. Namísto toho jsou vlákna spojena různými metodami, jako jsou tepelné, chemické nebo mechanické procesy. Tato inovativní metoda výroby umožňuje vytváření materiálů s různou hustotou, pevností a dalšími vlastnostmi, které jsou vhodné pro konkrétní aplikace.

Netkané textilie vynikají řadou vlastností, jako je pevnost, odolnost, ohebnost, pohodlnost, prodyšnost, hygieničnost, odolnost proti vodě a chemikáliím, izolační vlastnosti, jednoduchá manipulace, ekologičnost a dlouhá životnost. 

Využití netkaných textilií

  • Oděvní průmysl – netkané textilie se používají k výrobě oblečení a doplňků. Mohou být použity jako podkladový materiál pro výrobu lehkých oblečení, oděvních vložek, podprsenek, spodního prádla a dalších kousků oblečení. Díky svému pohodlí, lehkosti a dýchacím vlastnostem jsou oblíbené pro sportovní oblečení a outdoorové produkty.
  • Zdravotnictví – netkané textilie mají zásadní význam ve zdravotnictví. Jsou používány k výrobě chirurgických plášťů, ochranných obleků pro zdravotníky, sterilních zdravotnických potřeb, obvazů, hygienických výrobků (pleny, tampony) a mnoha dalších produktů. Tyto textilie jsou často ošetřovány antimikrobiálními prostředky, aby se zabránilo šíření infekcí.
  • Automobilový průmysl – netkané textilie nacházejí využití v interiérech vozidel jako sedadla, čalounění stropu a stěn. Jsou také součástí automobilových filtrů, zlepšují kvalitu vzduchu uvnitř vozidla a filtrují nečistoty.
  • Stavebnictví – ve stavebnictví jsou netkané textilie využívány jako izolační materiály, které zlepšují tepelnou a zvukovou izolaci budov. Jsou používány také jako ochranné fólie proti vlhkosti, pevnostní vrstvy pro povrchy a geotextilie pro stabilizaci půdy.
  • Filtrace a čištění vody – netkané textilie hrají klíčovou roli v procesu filtrace a čištění vody. Jsou součástí filtračních systémů v čistírnách vod a průmyslových zařízeních, kde zadržují nečistoty a zlepšují kvalitu vody.
  • Domácnost – v domácnostech jsou netkané textilie využívány v různých produktech, jako jsou ubrusy, ubrusové podložky, utěrky a čisticí houbičky. Jsou také součástí hygienických výrobků pro osobní péči.
  • Mobilní technologie – netkané textilie mohou být také využity v elektronických zařízeních jako součást ochranných pouzder nebo krytů, které zvyšují odolnost vůči poškrábání a nárazům.