Telekomunikace – Šumperk

Telekomunikace je přenos informací mezi dvěma vzdálenými místy. Spojení mezi těmito místy tvoří přenosovou cestu. Více těchto cest tvoří komunikační síť pro přenos informací (hlasových, datových, obrazových). Telekomunikační služby v lokalitě Šumperk.

1–10 firem z 29 nalezených Filtry

1MULTITONE CZ spol. s r.o. (pobočka Šumperk)1 pobočka

Věnujeme se hlavně bezdrátovým komunikačním technologiím. Dodáváme výrobky a řešení pro podnikové zákazníky všech kategorií. Mezi naše klienty patří řada předních českých firem, nemocnic, hotelů a státních či nestátních organizací.

2Pluskal Josef- ELTAS- servis a montáže TV antén

Balbínova 1516/22, Šumperk
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše firma provádí montáž a servis TV antén, rekonstrukci STA, revize STA. Dále se zabýváme montáží a servisem TV antén a satelitů včetně dodání komponentů. K dispozici jsme po předchozí domluvě.

3OKAY s.r.o. (pobočka Šumperk)123 poboček

Vítězná 3091/7 , Šumperk
Otevřeno do 19:00
Bezdlužná

Prodej elektroniky a domácích spotřebičů. V naší nabídce naleznete televize, baterie, akumulátory, kamery, počítače, tablety,ledničky, pračky, sporáky a nově také nábytek. V naší nabídce naleznete také přepěťové ochrany, satelitní přijímače a další. Poskytujeme splátkový prodej a možnost online…

4ELEKTRO KALOUS s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(71)
náměstí Osvobození…, Zábřeh Bezdlužná

Nabízíme prodej domácích spotřebičů, svítidel, elektroniky a náhradních dílů. Provozujeme kamennou prodejnu a internetový obchod. V naší nabídce naleznete také kopírování, tisk z médií, svatební šeky, sběr oprav, aktivace a prodej služeb Skylink. Poskytujeme splátkový prodej.

5Partnerská prodejna T-Mobile - Zábřeh6 poboček

náměstí Osvobození…, Zábřeh
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Partnerská prodejna T-Mobile, se sídlem náměstí Osvobození 250/16, 789 01, Zábřeh, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 58090, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 25 - 49 zaměstnanců…

6Partnerská prodejna T-Mobile (pobočka Šumperk)6 poboček

Gen. Svobody 244/9, Šumperk
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Partnerská prodejna T-Mobile, se sídlem Gen. Svobody 244/9, 787 01, Šumperk, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 58090, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Pracuje u nás 25 - 49 zaměstnanců. …

7ClearShot

Hradecká 382, Postřelmov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

ClearShot, se sídlem Hradecká 382, 789 69, Postřelmov, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2010. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona Více…

8SkyWay Club, s.r.o.

SkyWay Club, s.r.o., se sídlem Jesenická 1479/39, 787 01, Šumperk, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 276125, Městský soud v Praze. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2014. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby…

9Centrum VAKAP s.r.o.

Luční 1580/10, Šumperk
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Centrum VAKAP, se sídlem Luční 1580/10, 787 01, Šumperk, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 78173, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2019. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání je:…

10COMPUTER CENTRUM

4.2
★★★★★
★★★★★
(21)
17. listopadu 1326/5, Šumperk Bezdlužná

COMPUTER CENTRUM, se sídlem 17. listopadu 1326/5, 787 01, Šumperk, v okrese Šumperk a v kraji Olomoucký kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 1992. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona…


Telekomunikace – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Šumperk


Telekomunikace v lokalitě Šumperk – detailní popis

Sítě elektronických komunikací

V České republice jsou sítě elektronických komunikací tvořené jednotlivými typy sítí s požadovanými technickými prostředky a typem poskytovaných veřejných a neveřejných služeb. Sítě mají za úkol funkční vzájemné přímé spojení nebo propojení jistého počtu koncových bodů sítě, ke kterému je připojeno příslušné koncové telekomunikační zařízení.

Typy sítí

Podle technických prostředků:

  • Veřejná – jsou dostupné každému uživateli (O2 Czech Republic a. s. – největší operátor poskytovaných veřejných služeb elektronických komunikací v České republice)
  • Neveřejná – slouží jen uzavřené skupině (České dráhy, a. s., Policie ČR)

Podle přenosového prostředí:

  • Po vedení – jako metalické nebo optické vedení
  • Vzdušné – jako bezdrátové vedení

Podle typu spojovacího vedení:

  • Metalické – kovový vodič
  • Optické – skleněné vlákno

Podle přenášeného signálu:

  • Analogová síť – spojitý signál
  • Digitální síť – nespojitý signál

Podle poskytovaných služeb:

  • Přenos hlasu – telefonní síť
  • Přenos dat – datová síť
  • Přenos rozhlasového signálu – rozhlasová síť
  • Přenos obrazového signálu – televizní síť

Princip přenosu informací 

Princip přenosu informací spočívá v realizaci funkčního přenosového řetězce, který tvoří vysílač, vlastní přenosová cesta a přijímač. Nositelem informace je signál. Informací se rozumí zpráva, jejíž původcem i příjemcem je člověk.

Typy signálů pro přenos informací

  • Akustický – hlas, zvon
  • Optický – semafor
  • Elektrický – telefonní hovor
  • Elektromagnetický – televize, rozhlas

Telekomunikační služby

Telekomunikační služby jsou veškeré služby, které poskytují telekomunikační operátoři. Služby elektronických komunikací poskytují svým zákazníkům, jak na pevné síti, tak na síti mobilní.

Rozdělení telekomunikačních služeb 

  • Úplné telekomunikační služby – jsou dodávány včetně koncového zařízení, které si zákazník obvykle pronajímá. Mezi úplné telekomunikační služby patří např. telefonie nebo telefax.
  • Přenosové služby – jsou služby přenosu dat. Uživatel používá svá vlastní koncová zařízení.

Uvedené kategorie lze dále rozdělit na:

  • Základní služby – např. telefonie
  • Doplňkové služby – např. zobrazení identifikace volajícího 

Operátoři mobilní sítě a mobilní virtuální operátoři

Operátoři mobilní sítě mají licenci k provozování mobilní sítě od telekomunikačního úřadu, vlastní infrastrukturu (vysílače) a frekvenční pásma. Tedy vše co je podstatné pro fungování mobilní sítě. Na rozdíl od operátora mobilní sítě, mobilní virtuální operátor nevlastní nic z toho a mobilní síť si pouze pronajímá za velkoobchodní ceny. Mobilní virtuální operátoři používají síť některého z hlavních operátorů. 

Výhody mobilních virtuálních operátorů

  • Nižší ceny za volání, SMS, MMS nebo za data
  • Mnoho nabídek na trhu
  • Velká konkurence operátorů způsobuje, že ceny neustále padají
  • Snadný přechod od jiného operátora
  • Možnost ponechání svého mobilního čísla

Nevýhody mobilních virtuálních operátorů

  • Chybí zázemí značkové prodejny
  • Placená zákaznická infolinka

Operátoři mobilní sítě

Virtuální mobilní operátoři

Časopis NEXT GENERATION@Telekomunikace je odborný časopis, který se orientuje na sítě nové generace, na zkušenosti ze zahraničí, na nové technologie nejen v telekomunikacích a na rozvoj ICT v České republice. 

Český telekomunikační úřadpřehled zákonů o telekomunikaci