Zemní protlaky, řízené horizontální vrtání – Morava

Potřebujete vytvořit trasu přípojek inženýrských sítí, ale v trase se objevily nějaké překážky? Pak využijte zemní protlaky, díky kterým sítě protlačíte pod touto překážkou. Přehled firem zabývajících se zemními protlaky v lokalitě Morava.

1–10 firem z 32 nalezených Filtry

1Lidařík, s.r.o.1 pobočka

4.9
★★★★★
★★★★★
(6)
Železná 680/12, Brno – Horní… Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám komplexní technické práce s podzemními vodami. Provádíme sanace znečištěných podzemních vod, čerpání podzemních vod, odvodnění stavebních jam, čištění jam, prohlídky vrtů TV kamerou a mnoho dalších prací.

2LUBKAR s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(20)
Jerlochovice 161, Fulnek Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální servis osobních aut a dodávek. Provádíme karosářské a lakýrnické práce, výměny čelních skel, přípravu na STK, zajištění TK + ME aj. servisní práce. Dále se specializujeme na stavebnictví. Provádíme zemní a výkopové práce včetně výkopů základů staveb, demolice…

3EMONTAS, s.r.o. - Divize Olomouc1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Jiráskova 1273/7a, Olomouc Bezdlužná

Nabízíme komplexní služby v oblasti elektromontážních prací - montáže, opravy, údržba a revize venkovních i kabelových vedení, veřejného osvětlení, průmyslových trafostanic a rozvoden.

4Pacák Martin- Zemní práce1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Tocháčkova 640, Šitbořice Bezdlužná

Nabídka zemních prací. Demolice objektů, bourání, vodovodní a kanalizační přípojky, zasíťování pozemků, protlaky pod komunikací, aj.

5Flow Jet s.r.o.1 pobočka

Sportovní 486/4, Brno-Ponava
Dnes už má zavřeno

Naše společnost provádí práce pomocí speciální bezvýkopové technologie FlowTex. Touto technologií jsou horizontálně řízené vrty neboli protlaky s podporou výplachové směsi.

6TLAK SMOLÍK s.r.o.3 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
třída 1. máje 106/8, Břeclav-Poštorná

Děláme stavební práce a také protlaky pod komunikacemi.

7STAVOREAL Brno, spol. s r.o.

Firma STAVOREAL Brno, spol. s r. o. se od data svého vzniku - 1. 2.1994 zabývá opravami a rekonstrukcemi kanalizací a vodovodů. Stavební zemní práce provádíme nejen otevřeným výkopem, ale v převážné většině bezvýkopovými technologiemi.

8KAREL VOBŮRKA s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(2)
Znojemská 170, Kuchařovice Bezdlužná

Firma vznikla v roce 2001. Není žádnou nástupnickou organizací, vše jsme vybudovali vlastními silami. S postupem času se firma rozšiřovala hlavně v možnostech pracovních strojů a v širokém sortimentu nabízených prací. V dnešní době disponujeme mnoha různými stroji pro práci ve výškách, ale i pro…

9RGV, a.s. (pobočka Hodonín)1 pobočka

3.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Brněnská 3540, Hodonín Bezdlužná

Naším oborem jsou projekce a montáž sítí elektro a sdělovacích, prodej elektromateriálu, zemní práce, protlaky do průměru 800 mm.

10Kanalizace Mráka - čištění kanalizací, kamera

Máte problémy s kanalizací? Potřebujete kanalizaci vyčistit? Rekonstrukce přípojek, monitoring (KAMERA). Specializujeme se na zednické práce a čištění i opravy kanalizací.


Firmy v dalších lokalitách


Zemní protlaky, řízené horizontální vrtání v lokalitě Morava – detailní popis

Zemní protlak je nedestruktivní metoda, která nahrazuje klasický výkop v případech, kdy potřebujete dovést vedení nebo potrubí z jedné strany na druhou a nechcete nebo nemůžete přitom rozkopat pozemek. Využívá se i v případech, kdy v trase vedení brání nějaké překážky, např. silnice, chodník nebo stromy. Pracovním nástrojem pro zemní protlaky je pneumatická raketa nebo vrtná hlavice. Nástroje se protlačí pod zemí, aniž by narušily povrch pozemku. V momentě, kdy je zemní protlak hotový, protahuje se pod vzniklou překážkou plastová trubka neboli chránička. 

Druhy protahovaných potrubí

Chráničkou lze protáhnout inženýrské sítě i jiné komponenty.

  • Vodovodní potrubí
  • Plynovodní potrubí
  • Kanalizační potrubí
  • Telekomunikační vedení
  • Elektrické vedení

Druhy protlaků

  • Neřízený zemní protlak – tento typ protlaku vyžaduje vykopání vstupní pracovní jámy a výstupní jámy na konci. Do vstupní jámy se umístí tzv. raketa, zaměří se na cíl a za pomoci tlakového vzduchu se pohybuje pod zemí až dorazí do výstupní jámy. Raketa za sebou vtahuje plastovou trubku neboli chráničku. Tento druh protlaku se označuje jako neřízený, protože není možné ovlivnit směr rakety během práce. 
  • Řízený zemní protlak – u řízeného protlaku není třeba kopat žádnou jámu, nejedná se ani o protlačování, ale o vrtání. Provádí se za pomoci vrtné soupravy, díky které je možné řídit trasu protlaku. K vrtání se používá vrtná hlavice, která je upevněná na tyči. Tento druh protlaku se označuje jako řízený, protože při vrtání je možné pohybovat se různými směry.