Příhradové vazníky, dřevěné vazníky – Morava

Příhradové vazníky se dnes stále více používají pro rychlost, přesnost montáže a úspory materiálu. Lze je použít pro všechny typy střešních konstrukcí. Přehled firem nabízejících příhradové a dřevěné vazníky v lokalitě Morava.

1–10 firem z 28 nalezených Filtry

1ALFA KONSTRUKCE a.s.

Libušino údolí 674…, Brno Bezdlužná Ověřená

Naše společnost ALFA-Konstrukce vznikla v roce 2016, kdy po mnoholetých zkušenostech při výrobě příhradových vazníků a nosných konstrukcí pro dřevostavby, jsme se rozhodli osamostatnit a jít svou vlastní cestou, abychom byly více schopni pokrýt nároky všech naši zákazníků. Vyrábíme střešní…

2VARIO VILA s.r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Šumperská 1350, Uničov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se výrobou a montáží rodinných domů na klíč, provádíme výstavbu domů a foukané izolace. Stavíme nízkoenergetické domy, pasivní domy a dřevostavby. Podívejte se na naše internetové stránky, kde najdete přehled domů, ceník a jednotlivé kontakty. Obraťte se na nás!

3HR WOOD s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
Žatčany, Žatčany 43 Ověřená

Společnost HR WOOD s.r.o. se zabývá výrobou a montáží příhradových konstrukcí na nejvyšší kvalitativní a technologické úrovni s pomocí jedinečné české technologie BOVA-NAIL.

4Jan Vašek - TESAŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ

Naše firma se zaměřuje na komplexní tesařské, pokrývačské a klempířské práce. Dále také na odbornou montáž střešních oken VELUX, FAKRO a ROTO. Specializujeme se na krokvové soustavy všech tvarů, pergoly, stání pro auta, zahradní domky, palubkové podbití domků, štítů a palubkové podlahy,…

5KARPEN PLUS s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Filipínského 1534/55, Brno Bezdlužná

Zabýváme se výrobou dřevěných nosných konstrukcí. Provádíme pokrývačské a tesařské práce. Nabízíme střechy na klíč, betonářské bednění na míru, realizaci nástaveb, jízdáren a dřevěných hal.

6TESGRUP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Žižkovská 1377, Velké Bílovice Bezdlužná

Nabízíme tesařské, klempířské a pokrývačské práce a dřevostavby.

7Tesařství Náprava Jan

Nabízím dodávky střech, opravy krovů, dřevěných konstrukcí a montáž střešních oken, sádrokartonů a příhradových vazníku. Dále provádíme stavbu dřevěných přístřešků a stavbu chat. Veškeré práce provádíme včetně dodání materiálu.

8BAST CZ s.r.o.

Zajišťujeme zastřešení všech typů objektů i prodej materiálů. Specializujeme se na ploché střechy. Vyrábíme dřevěné příhradové vazníky, které dovolují vytvářet jakékoliv střešní konstrukce, a dodáváme libovolné střešní krytiny. Zajišťujeme dodávky i montáž. Rovněž nabízíme prodej opracovaného…

9EURODACH s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Cvrčovice 212, Pohořelice Bezdlužná

Specializujeme se na oblast dřevěných krovů, vazníkových konstrukcí Mitek, CNC opracování dřeva a kompletní dodávky dřevostaveb, včetně softwarového návrhu a zpracování. Jsme moderní a rychle se rozvíjející firma s mnohaletými zkušenostmi, díky kterým poskytujeme profesionální služby podle Vašeho…

10ROOFTRUSS, s.r.o.1 pobočka

Tesařské práce, vazníky, krovy, střešní krytiny, stavební řezivo, návrhy, výroba a dodávka konstrukcí z dřevěných příhradových vazníků s kovovými deskami s prolisovanými trny.


Firmy v dalších lokalitách


Příhradové vazníky, dřevěné vazníky v lokalitě Morava – detailní popis

Jedná se o vazníkovou konstrukci krovu vyrobenou ze dřeva nebo oceli. Slouží k přenesení váhy střešního pláště do nosné konstrukce krovu. Vazníky se vyrábějí sbíjené, lepené, styčníkové, pultové nebo šroubované.

Výhody dřevěných vazníkových konstrukcí

 • Díky nižší váze vazníkové konstrukce nepotřebuje masivní betonové základy
 • Vynikají velmi dobrou požární odolností
 • Nepodléhají korozi
 • Díky své tvarové rozmanitosti umožňují libovolný tvar konstrukcí
 • Konstrukce vazníků nepotřebuje žádnou další údržbu (nátěry)
 • Rychlá montáž
 • Velké rozpětí až do 30 m
 • Při zakládání stavby je použito mnohem menší množství materiálu

Druhy příhradových vazníků

 • Dřevěné příhradové vazníky – jsou tvořené z vodorovných, svislých a šikmých přímých dřevěných prvků, které jsou vzájemně propojeny ve styčnících s ocelovými styčníkovými deskami prolisovanými trny. Mezi hlavní výhody oproti tesařským vázaným krovům patří vyšší přesnost, rychlost montáže, úspora materiálu, dosažení vyšších rozporů konstrukce a vysoká únosnost spojů.
 • Betonové příhradové vazníky – používají se k vytvoření hlavní vodorovné konstrukce skeletu hal a vynášejí stropní nebo střešní konstrukci.
 • Ocelové příhradové vazníky – využívají se především při montáži ocelových hal. Skládají se většinou z horního a dolního pásu propojené diagonály.

Spojení prvků

 • Sbíjené vazníky – desky jednotlivých vazníků jsou spojovány hřebíky. Výroba je velice zdlouhavá oproti styčníkovým deskám.
 • Styčníkové desky – jedná se o nejrozšířenější spojování příhradových konstrukcí. Desky se převážně vyrábějí z pozinkované nebo nerezové oceli.
 • Lepené vazníky – vyrábí se vazníky ve tvaru oblouku. K výrobě se používá především buk, smrk, dub nebo modřín. Slouží jako nosná konstrukce střech nebo se využívají na lávky.