Příhradové vazníky, dřevěné vazníky – Morava

Příhradové vazníky se dnes stále více používají pro rychlost, přesnost montáže a úspory materiálu. Lze je použít pro všechny typy střešních konstrukcí. Přehled firem nabízejících příhradové a dřevěné vazníky v lokalitě Morava.

1–10 firem z 26 nalezených Filtry

1VARIO VILA s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(14)
Šumperská 1350, Uničov Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se výrobou dřevěných montovaných domů na klíč. Naše dřevostavby představují snadno dostupné, ekologické, velmi příjemné a zdravé prostředí k bydlení. Stavíme od jednodušších rodinných domů až po vícegenerační objekty.

2Jan Vašek - TESAŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ

Osvobození II 257, Fryšták Bezdlužná Ověřená

Naše firma se zaměřuje na komplexní tesařské, pokrývačské a klempířské práce. Dále také na odbornou montáž střešních oken VELUX, FAKRO a ROTO. Specializujeme se na krokvové soustavy všech tvarů, pergoly, stání pro auta, zahradní domky, palubkové podbití domků, štítů a palubkové podlahy,…

3ALFA KONSTRUKCE a.s.

Libušino údolí 674…, Brno Bezdlužná Ověřená

Jsme odborníci na dřevostavby a dřevěné střechy. Realizujeme dřevěné střešní konstrukce a příhradové vazníky pro bytové a rodinné domy, nosné konstrukce pro dřevostavby a střešní konstrukce pro hospodářské a halové objekty.

4KARPEN PLUS s.r.o.

Zabýváme se výrobou dřevěných nosných konstrukcí. Provádíme pokrývačské a tesařské práce. Nabízíme střechy na klíč, betonářské bednění na míru, realizaci nástaveb, jízdáren a dřevěných hal.

5TESGRUP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Žižkovská 1377, Velké Bílovice Bezdlužná

Nabízíme tesařské, klempířské a pokrývačské práce a dřevostavby.

6Tesařství Náprava Jan

2.3
★★★★★
★★★★★
(3)
Nový Šaldorf…, Nový Šaldorf… Bezdlužná

Nabízím dodávky střech, opravy krovů, dřevěných konstrukcí a montáž střešních oken, sádrokartonů a příhradových vazníku. Dále provádíme stavbu dřevěných přístřešků a stavbu chat. Veškeré práce provádíme včetně dodání materiálu.

7BAST CZ s.r.o.

Zajišťujeme zastřešení všech typů objektů i prodej materiálů. Specializujeme se na ploché střechy. Vyrábíme dřevěné příhradové vazníky, které dovolují vytvářet jakékoliv střešní konstrukce, a dodáváme libovolné střešní krytiny. Zajišťujeme dodávky i montáž. Rovněž nabízíme prodej opracovaného…

8EURODACH s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Cvrčovice 212, Pohořelice Bezdlužná

Specializujeme se na oblast dřevěných krovů, vazníkových konstrukcí Mitek, CNC opracování dřeva a kompletní dodávky dřevostaveb, včetně softwarového návrhu a zpracování. Jsme moderní a rychle se rozvíjející firma s mnohaletými zkušenostmi, díky kterým poskytujeme profesionální služby podle Vašeho…

9ROOFTRUSS, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Tovačovského 2784/24, Kroměříž

Tesařské práce, vazníky, krovy, střešní krytiny, stavební řezivo, návrhy, výroba a dodávka konstrukcí z dřevěných příhradových vazníků s kovovými deskami s prolisovanými trny.

10STŘEŠNÍ KONSTRUKCE, s.r.o.1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Hlaváčkovo nám.…, Prostějov
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Naše firma se specializuje na střešní konstrukce využívající dřevěné přihrádkové vazníky. Dodáváme krovy na střechy nejen v okolí Prostějova či Olomouce, ale po celé ČR.


Firmy v dalších lokalitách


Příhradové vazníky, dřevěné vazníky v lokalitě Morava – detailní popis

Jedná se o vazníkovou konstrukci krovu vyrobenou ze dřeva nebo oceli. Slouží k přenesení váhy střešního pláště do nosné konstrukce krovu. Vazníky se vyrábějí sbíjené, lepené, styčníkové, pultové nebo šroubované.

Výhody dřevěných vazníkových konstrukcí

 • Díky nižší váze vazníkové konstrukce nepotřebuje masivní betonové základy
 • Vynikají velmi dobrou požární odolností
 • Nepodléhají korozi
 • Díky své tvarové rozmanitosti umožňují libovolný tvar konstrukcí
 • Konstrukce vazníků nepotřebuje žádnou další údržbu (nátěry)
 • Rychlá montáž
 • Velké rozpětí až do 30 m
 • Při zakládání stavby je použito mnohem menší množství materiálu

Druhy příhradových vazníků

 • Dřevěné příhradové vazníky – jsou tvořené z vodorovných, svislých a šikmých přímých dřevěných prvků, které jsou vzájemně propojeny ve styčnících s ocelovými styčníkovými deskami prolisovanými trny. Mezi hlavní výhody oproti tesařským vázaným krovům patří vyšší přesnost, rychlost montáže, úspora materiálu, dosažení vyšších rozporů konstrukce a vysoká únosnost spojů.
 • Betonové příhradové vazníky – používají se k vytvoření hlavní vodorovné konstrukce skeletu hal a vynášejí stropní nebo střešní konstrukci.
 • Ocelové příhradové vazníky – využívají se především při montáži ocelových hal. Skládají se většinou z horního a dolního pásu propojené diagonály.

Spojení prvků

 • Sbíjené vazníky – desky jednotlivých vazníků jsou spojovány hřebíky. Výroba je velice zdlouhavá oproti styčníkovým deskám.
 • Styčníkové desky – jedná se o nejrozšířenější spojování příhradových konstrukcí. Desky se převážně vyrábějí z pozinkované nebo nerezové oceli.
 • Lepené vazníky – vyrábí se vazníky ve tvaru oblouku. K výrobě se používá především buk, smrk, dub nebo modřín. Slouží jako nosná konstrukce střech nebo se využívají na lávky.