Pískovny, těžba písku, štěrkopísku – Morava

Štěrkopísek je důležitý stavební materiál tvořený směsí štěrku a písku, který se používá jako přísada do betonů. Od písku kopaného se liší tím, že je hrubší. Vyniká dobrou soudržností a pevností po vyschnutí. Přehled pískoven v lokalitě Morava.

1–10 firem z 37 nalezených Filtry

1Obecní lesy Bludov s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
8. května 906, Bludov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme zahradnictví – Zámeckou oranžerii, kde vám nabízíme květinové vazby, pokojové květiny, balkonové květiny, ovocné stromy a keře, bylinky a mnoho dalšího. Součástí našeho zahradnictví je Kavárna v oranžerii. Provozujeme také lom, kde vyrábíme a prodáváme frakce.

2Těžba štěrkopísku, spol. s r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Legionářská 115, Brodek u Prostějova
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Pískovna Ondratice byla založena v roce 1992 se zaměřením na těžbu štěrkopísku. Specializujeme se na zpracování kameniva, písku a štěrkopísku, uložení zeminy.

3Zemědělské družstvo Kokory

4.0
★★★★★
★★★★★
(134)
Kokory 381, Kokory Bezdlužná Ověřená

Produkty zemědělské výroby se zaměřením na živočišnou i rostlinnou výrobu, chov skotu, výrobu mléka, dále pěstování obilovin, pšenice ozimé, ječmene jarního, řepky olejky, máku, kukuřice a chmele.

4Kalcit s.r.o.2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Jedovnická, Brno-Líšeň Bezdlužná

Těžba, zpracování a komplexní dodávky vápence a granodioritu pro stavebnictví, cukrovarnictví, chemický průmysl, zemědělství a sklářský průmysl. Provozujeme vlastní autodopravu.

5ZEPIKO spol. s r.o.5 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Slovanské náměstí…, Brno-Královo Pole
Otevřeno do 16:30
Bezdlužná

Těžba a prodej písku a štěrku. Ukládání odpadů, zemní práce a nákladní doprava.

6Českomoravský štěrk, a.s. - kamenivo24 poboček

Společnost Českomoravský štěrk patří mezi největší výrobce kameniva v České republice a je součástí nadnárodní skupiny HeidelbergCement, která je jedním z nejvýznamnějších dodavatelů stavebních materiálů na světový trh.

7HUTIRA - OMICE, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(43)
č.ev. 75, Omice Bezdlužná

Firma HUTIRA-OMICE s.r.o. těží a zpracovává kamenivo pro stavební účely, vykupuje, třídí a zpracovává stavební odpady. Zabývá se prodejem štěrkovin, recyklátu ze stavebních odpadů a zásypových materiálů pro inženýrské sítě. Zajišťuje a provádí stavební práce.

8TVARBET MORAVIA, a.s. - Pískovna Bzenec14 poboček

4.6
★★★★★
★★★★★
(23)
Přívoz 713 , Bzenec Bezdlužná

V současné době se na úpravně praných písků vyrábí prané písky pro stavební účely a speciální písky pro slévárenské a jiné účely. Těžená surovina je těžena elektrickým rypadlem a na úpravnu dopravována pomocí pásových dopravníků. Nakládka na vagony probíhá taktéž pomocí pásových dopravníků a je v…

9Pískovna Černovice, spol. s r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(45)
Vinohradská 1198/83, Brno Bezdlužná

Prodáváme štěrkopísek, kopaný písek přímo z těžby, stabilizační zemina. Uložení, ukládka výkopové zeminy.

10NATRIX, a.s. - Kamenolom Bzová

4.9
★★★★★
★★★★★
(2)
Bzová, Bojkovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provádíme těžbu vysoce kvalitního dvoubarevného pískovce pro dlažby, obklady, zdiva, zahradní architektura a pro vodní stavby či na výstavby cest a chodníků. Dále nabízíme štípání kamene na míru dle zákazníka.


Pískovny, těžba písku, štěrkopísku – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Pískovny, těžba písku, štěrkopísku v lokalitě Morava – detailní popis

Pískovny jsou povrchové lomy, které se používají pro těžbu písku. Označení pískovna však není úplně přesné, jelikož je těžba písku jen velmi okrajovou záležitostí. Mnohem častěji se zde těží štěrkopísek. Pískovny vznikají postupným odstraněním povrchové půdní vrstvy a odtěžením nadložních hornin. Nejčastěji se vytvářejí v údolích v okolí velkých řek, kde je velký výskyt říčního štěrkopísku. 

Těžba písku dosahuje úrovně podzemních vod a vede ke vzniku vodních ploch. Pískovny se rozlišují na pískovny zatopené a pískovny tvořené drobnými tůněmi, ve kterých voda pouze prosakuje a nenaplní celou plochu. Vodní plochy pískoven se označují jako nádrž, někdy i jako jezero. V případech, kdy těžba nedosáhne úrovně podzemní vody, se jedná o tzv. suchou těžbu

Ložiska štěrkopísku se rozlišují na ložiska výhradní a ložiska nevyhrazených nerostů. Ložiska, která lze využívat průmyslově, se nacházejí v povodí velkých řek. Největší ložiska, co se týká plochy, jsou na toku Moravy, Orlice, Odry a v soutokových oblastech Labe a Ohře. Většina ložisek štěrkopísku se nachází na středním toku Labe v jeho pravobřežní části. Jedná se tak o oblast východních a středních Čech.

Z hlediska procentuálního zastoupení složek štěrku a písku se směs písek-štěrk rozlišuje na štěrk, písčitý štěrk, písek se štěrkem a písek