Opravy trhlin vozovek, komunikací – Morava

V rámci údržby a oprav asfaltových vozovek patří trhliny a spáry spolu s vyježděnými kolejemi k nejčastějším problémům, které silničáři řeší. Přehled firem zabývajících se opravami trhlin vozovek a komunikací v lokalitě Morava.

1–10 firem z 32 nalezených Filtry

1BS Morava spol. s r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(10)
Foltýnova 1007/19, Brno-Bystrc Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální služby v oblasti prodeje dopravního značení a pronájmu dopravního značení. Mezi naše další služby patří realizace trvalého, nebo přechodného vodorovného dopravního značení, návrhy řešení dopravní situace a opravy komunikací. Zabýváme se také výrobou reklamy.

2STAVOŠI s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Televizní 2618, Rožnov pod Radhoštěm Ověřená

Zabýváme se výstavbou pozemních staveb a inženýrských sítí. Specializujeme se na realizaci rámových dřevostaveb a zděných domů. Stavíme na klíč, nebo realizujeme dílčí část stavby. V oblasti inženýrských sítí realizujeme vodovody, kanalizace, elektrické a datové rozvody včetně přípojky.

3Radek Soural - R-F stav

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Palánek 250/1, Vyškov-Brňany Bezdlužná

Kompletní dodávka stavebních a zednických prací, výstavba, rekonstrukce a opravy RD, zateplení fasád, zateplení půdních, sklepních prostor, rekonstrukce koupelny, bytových jader, výměna oken, sádrokartonářské a bourací práce. Program zelená úsporám.

4REKMA, spol. s r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mendlova 3298/11, Břeclav Bezdlužná

Nabízíme opravy a údržbu dilatačních spár a povrchů komunikací frézováním i plombováním trhlin. Specializujeme se na vysprávky lokálních poruch, síťových rozpadů, okolí kanalizací, odvodňovacích žlabů či kolejových tratí. Zabýváme se kotvením CB desek, resonančním drcením i demoličními pracemi.

5CONSULTEST s.r.o.4 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Veveří 331/95, Brno-Veveří Bezdlužná

Nabízíme služeby akreditované zkušební laboratoře stavebních hmot a to včetně poradenství a děláme zkoušky zemin a stabilizace a kameniv a asfaltů a také asfaltových směsí.

6ASFALTEROS s.r.o.

Nabízíme opravy výtluků i děr na asfaltovém povrchu technologií ITHR. Vozovky opravujeme pomocí moderního stroje Silkot a zaručujeme vysokou kvalitu oprav.

7BIGUMA BOHEMIA, s.r.o.

Bratislavská 2808, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost BIGUMA BOHEMIA, s.r.o. působí na českém trhu od roku 2001 a zabývá se obchodní činností v oblasti silničního stavitelství. Během své existence rozšířila své obchodní aktivity a úspěšně působí po celé republice. Společnost nabízí široké portfolio vysoce kvalitních materiálů německé…

8Autoškola Pernica s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(2)
Kotvrdovice 190, Blansko

Nabízíme výuku a výcvik pro všechny skupiny řidičských průkazů, kondiční jízdy, školení řidičů a referentů. Autoškola Pernica nabízí mnohem širší nabídku služeb než je samotná autoškola – výuka řidičů motorových vozidel. Další služby jsou vnitrostátní a mezinárodní autodoprava, autobusová doprava,…

9Kyncl Petr

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Tržiště 169/6, Vyškov

Mezi hlavní činnosti naší firmy patří pokládka a osazení přírodních kamenných výrobků. výstavba, opravy a údržba vozovek, chodníků, dvorů, parkovacích ploch, vjezdy do garáží, dopravní komunikace, výrobní prostory, sklady a mnoho dalších ploch včetně přípravných zemních a doplňkových prací.

10VOHRADSKÝ - OPRAVY SILNIC, CHODNÍKŮ A PARKOVIŠŤ

Firma nabízí tyto služby: opravy povrchů silnic a chodníků z živičných materiálů nebo pod litý asfalt, opravy propadlin, větší výtluky, opravy vozovek po zřízení přípojek k nemovitostem, opravy parkovišť, areálů firem, zhotovujeme příjezdové cesty.


Opravy trhlin vozovek, komunikací – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Opravy trhlin vozovek, komunikací v lokalitě Morava – detailní popis

Trhliny v asfaltových vozovkách se dělí podle různých kritérií. Pro zvolení vhodného způsobu ochrany před dalším šířením je důležité znát místo jejich vzniku a směr šíření. 

Rozdělení trhlin podle vzniku

  • Mrazové trhliny – při poklesu pod - 20 °C nebo při velmi rychlém poklesu teploty dochází k vytvoření příčné smršťovací trhlinky, která opakovanými poklesy teplot roste do hloubky obrusné vrstvy.
  • Reflexní trhliny – při tvrdnutí vrstvy dochází ke smršťování vyvolané tahovým napětím, které je vyšší než je pevnost materiálu vrstvy. To zapříčiní vznik příčných trhlin přes celou šířku vrstvy. V případě, že je vrstva překryta asfaltovými vrstvami, trhlina začne prorůstat až na povrch vozovky. 
  • Mozaikové trhliny – v případě, že nejsou asfaltové vrstvy vzájemně spojeny a jsou opakovaně zatěžovány, dochází k narušení spojení mezi vzájemně dotýkajícími se zrny směsi. Toto narušení zapříčiní vývoj trhliny prorůstající směsí na povrch vozovky. Vzniklá trhlina se šíří souběžně se směrem pohybu vozidel, prodlužuje se a větví. Následně vznikají mozaikové trhliny jako síť trhlin. 
  • Trhliny na pracovních spárách – tyto trhliny vznikají na neošetřeném napojení obrusných asfaltových vrstev.
  • Únavové trhliny – vznikají v případě překročení pevnosti na spodní hraně asfaltových vrstev.

Ošetření trhlin

Ošetření trhlin je nezbytné pro zabránění vzniku rozsáhlých poruch. Vzniklé trhliny je potřeba ihned po jejich vzniku utěsnit, aby nedocházelo k průniku srážkové vody a pevných částic do konstrukce vozovky a jejího podloží.