Mykologický průzkum, mykologické průzkumy – Morava

Při rekonstrukci dřevěných konstrukcí je důležité zjistit jejich stav z hlediska možného napadení dřevokazným hmyzem nebo dřevokaznými houbami. Přehled firem nabízejících mykologické průzkumy v lokalitě Morava.

1–2 firem z 2 nalezených Filtry

1A+Z PROJEKT TEAM s.r.o.

Veveří 365/46, Brno-Veveří Bezdlužná Ověřená

Naše projekční kancelář nabízí služby v oboru statika pozemních staveb. Projekty a posudky zpracováváme pro všechny stupně projektu – studie, územní řízení, stavební povolení, tendrová dokumentace a prováděcí projekt. Využijte projektování statiky a dynamiky od A+Z PROJEKT TEAM s.r.o.

2EkoWood.cz

Zabývám se stavebně technickými posudky dřevných částí staveb. Dělám podrobné technické zprávy o stavu dřevěných prvků staveb, jako jsou hlavně krovové a stropní konstrukce. U velkých krovových soustav, provádím průzkumy s použitím horolezecké techniky.


Firmy v dalších lokalitách


Mykologický průzkum, mykologické průzkumy v lokalitě Morava – detailní popis

Každá dřevěná konstrukce by měla projít stavebně technickým průzkumem. Prohlídku dřevěných konstrukcí, jako jsou dřevěné stropní konstrukce nebo krovy, provádí mykolog. Veškeré části dřevěných konstrukcí je nutné prvek po prvku prohlédnout včetně konstrukcí, které jsou skryté nebo částečně zazděné ve zdivu. Po detailní prohlídce se vypracovává odborný posudek včetně návrhů dalších opatření (použití ochranných a konzervačních prostředků, opatření vhodná k sanaci, úplné odstranění dřevodegradačních činitelů nebo jiná konstrukční opatření). Cílem návrhu je, aby dřevěná konstrukce mohla dále plnit svůj účel. 

Dřevokazný hmyz

Způsobuje poškození krovových a dalších dřevěných konstrukcí staveb. V našich klimatických podmínkách napadá dřevěné konstrukce zejména hmyz z čeledi tesaříkovití a červotočovití. Jednou z nejúčinnějších metod likvidace dřevokazného hmyzu je termosanace.

  • Červotočovití – červotoč proužkovaný
  • Hrbohlavovití – hrbohlav parketový
  • Pilořitkovití – pilořitka velká
  • Tesaříkovití – tesařík obecný

Dřevokazné houby

Způsobují hnilobu a rozklad dřeva. Hniloba se projevuje až ve stádiu, kdy již není možné dřevo zachránit, a proto je dobré před zpracováním dřevo pořádně prohlédnout. Pokročilejší hniloba se projevuje změnou barvy a vůně.

  • Dřevomorka domácí
  • Koniofora sklepní
  • Trámovka plotní