Izolace proti radonu – Morava

Protiradonová izolace je důležitá ochrana, která zabraňuje vdechování radonu a jeho dalších složek s negativními dopady na lidské zdraví. Přehled firem nabízejících izolace proti radonu v lokalitě Morava.

1–10 firem z 39 nalezených Filtry

1IZOLACE M s.r.o.1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Tř. Maršála…, Uherské Hradiště Bezdlužná Ověřená

Jsme specialisté na hydroizolace. Provádíme střešní izolace, izolace balkonů, teras, bazénů a jezírek. Specializujeme se i na izolace proti radonu a metanu, zemní vlhkosti, tlakové vodě atd. Součástí našich služeb jsou dodávky materiálů pro hydroizolace a klempířské práce.

2SIAS OPAVA spol. s r. o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(7)
Pekliska 40, Velké Hoštice Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám profesionální stavební služby od roku 1993. V SIAS OPAVA realizujeme projekty všech velikostí – od drobných stavebních prací až po velké stavební projekty. Specializujeme se na ploché střechy, hydroizolace staveb, sanace zdiva a protiradonová opatření.

3DOGA IZOL s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(12)
Hřbitovní 524/1, Vyškov-Město Bezdlužná

Nabízíme hydroizolační práce a tepelné izolace střech. Provádíme ochranné nátěry. Zkušenosti a zodpovědný přístup celého týmu umožňuje udržovat dlouhodobě vysokou úroveň a kvalitu prováděných staveb.

4Radomír Kohoutek- Stavební firma Kohoutek

Stavební a obchodní firma KOHOUTEK, která má sídlo v Bučovicích zahájila svoji činnost v roce 1994 a poskytuje veškeré služby spojené s dodávkami stavebních prací ať již formou "na klíč" nebo formou "subdodávek". Cílem naší firmy je realizace veškerých staveb k maximální spokojenosti objednavatele.

5FROGGY s.r.o.

Jungmannova 9, Znojmo Bezdlužná

Firma FROGGY s.r.o. vznikla transformací fyzické osoby, zabývající se radonovým programem, izolacemi, montážními a zednickými pracemi od roku 2004. Provádíme izolační a zateplovací práce.

6Izolex Moravia, spol. s r.o.1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(13)
Čejč 61, Čejč Bezdlužná

Naším oborem je dodávka a montáž střešních plášťů plochých střech, šikmých střech a hydroizolací. Zabýváme se revitalizací bytových domů, zateplováním budov a fasádami, rekonstrukcemi střech stávajících průmyslových objektů, bytových i rodiných domů.

7Martin Sehnal - STAS stavebniny

4.6
★★★★★
★★★★★
(75)
Rudice 66, Rudice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naším oborem je prodej stavebního materiálu. Nabízíme cihly a zdící materiály, fasádní barvy, omítky, keramické obklady, střešní krytiny a dlažby.naše firma STAS byla založena roku 1989 jako „stavební firma“ zabývající se prodejem stavebních materiálů a realizací staveb. Pro velký nárůst poptávky…

8ELBAX, s.r.o.

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Vlárská 953/22, Brno Bezdlužná

Stavební izolace, hydroizolace, izolace: ploché střechy, proti zemní vlhkosti, nádrže, jímky, zateplovací střešní systémy. Pokud hledáte partnera pro izolace Vašeho domu, střechy nebo objektu, tak nás neváhejte kontaktovat.

9EUROIZOL Jirásek, s.r.o.

Provádíme izolace plochých střech, hydroizolace, spodních staveb, skládek a bazénů, proti zemní vlhkosti, tlakové vodě, ropným produktům, radonu a chemikáliím.

10RADONtest s.r.o.2 pobočky

4.2
★★★★★
★★★★★
(2)
Kozí 26/4, Brno-město Bezdlužná

Firma se zabývá měřením radonu. Realizace izolací staveb proti vodě i radonu a hydroizolací plochých střech. Vypracování protokolu o měření.


Izolace proti radonu – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Izolace proti radonu v lokalitě Morava – detailní popis

Radon je radioaktivní plyn, který není nijak cítit. Vzniká štěpením uranu, který se nachází v geologickém podloží. Obsah radonu se různí podle vlastností geologického podloží. Radon se do budovy dostává přes podloží základové desky, ze stavebních materiálů a vody. Česká republika se vyznačuje jednou z největších koncentrací radonu v budovách na světě.

Skladba protiradonové izolace

 • Asfaltové pásy – natavují se celoplošně, bodově na pevný podklad nebo se kotví mechanicky po celé ploše.
 • Polyethylenové fólie – je chemicky odolná fólie, která se používá převážně v tloušťce 1,0 mm až 2 mm. Zároveň ji lze použít jako kvalitní hydroizolaci domu.
 • Syntetické izolační fólie – oproti asfaltovým pásům mají lepší mechanicko fyzikální vlastnosti, delší životnost, větší tažnost a možnost zpracování i při nižších teplotách.
 • Hydroizolační nátěry – používají se při izolaci základové desky, betonového podkladu, zdí, teras atd. Nátěr se po zaschnutí aplikuje znovu pomocí stěrky a před druhým nátěrem je doporučeno použít netkanou textilii.

Radonový index stavby

 • Nízký index – izolaci zajistí běžné asfaltové pásy nebo plastová fólie.
 • Střední index – izolace musí být provedena spojitě v celé ploše stavby přiléhající k zemině. Asfaltové pásy se pokládají ve dvou vrstvách. 
 • Vysoký index – je potřeba použít asfaltové pásy s hliníkovou vložkou a případně s větracím systémem podloží.

Důležité body u protiradonové izolace

 • Měření – určuje stupeň radonového indexu. Měla by ho vždy provádět certifikovaná firma.
 • Odvětrávání – při středním a vyšším indexu je nutné kombinovat protiradonovou izolaci s větracím systémem.
 • Volba materiálu – je důležité vybírat podle klimatických podmínek a stupně radonového indexu.
 • Montáž – při montáží je důležité, aby izolace dobře těsnila, a tak nedocházelo k úniku radonu.
 • Ochrana proti vodě – důležité také je chránit podloží před vzlínající vlhkostí, dočasnou a trvalou hladinou vody.