Hydrantové systémy, hydranty – Morava

Požární hydranty bývají umístěné v objektech výroby, skladů a v komerčních budovách jako jsou garáže, obchodní domy, hotely, bytové domy, kina nebo továrny. Jsou důležité pro hasičské sbory k uhašení požárů. Přehled prodejců hydrantů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 40 nalezených Filtry

1HASÍCÍ PŘÍSTROJE KVAPILÍK s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(7)
Vyšehoří 69, Zábřeh Bezdlužná Ověřená

Provádíme veškeré služby v oblasti požární techniky. Prodáváme hasící přístroje, hlásiče, požární klapky a požární dveře. Zajišťujeme instalace, kontrolu a servis EPS. Poskytujeme nadstandardní odborné poradenství v oblasti bezpečnosti práce a požární ochrany. Obraťte se na nás!

2Nevřela Kamil - SERVIS HASIČSKÉ TECHNIKY1 pobočka

Sádek 118, Velké Heraltice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Servis a prodej hasičské techniky a náhradních dílů. Dále i motory, čerpadla, chlazení motorů, nádrže, filtry a kryty. Nabízíme měděné trubky, obaly na proudnici, nepromokavé plachty a vozíky. Prodáváme modely hasičských aut, přilby a hračky. Dále nabízíme zámečnické práce a kovovýrobu.

3Hill Michal

Berkova 44, Brno Bezdlužná

Firma se zaměřuje na prodej a servis hasících přístrojů a požárních hydrantů. Nabízíme práškový hasící přístroj, vodní, sněhový a pěnový. Postaráme se o revize protipožárních dveří, revize hasících přístrojů a požárních hydrantů. Organizujeme školení požární ochrany a BOZP.

4VAG s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Lipová alej 3087/1, Hodonín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Výroba a prodej průmyslových a vodárenských armatur, odlitků ze šedé a tvárné litiny. Nabízíme šoupátka, navrtávací pásy, hydranty a ventily. JMA je společnost, která se snaží stále přicházet s něčím novým! Naslouchá svým zákazníkům a na základě jejich zkušeností a potřeb vyvíjí nové výrobky či…

5Hasící technika, s.r.o.

Komplexní PO a BOZP, kontroly a servis hasicích přístrojů a požárních vodovodů, revize elektro, revize jeřábů, dílenské oprava, plnění a periodické zkoušky hasicích přístrojů ve vlastní provozovně vybavené potřebným technologickým i technickým vybavením a schválené příslušnými výrobci hasicích…

6HASKO, spol. s r.o.

Křečkovská 36/24, Vyškov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Poskytujeme poradenství v oblasti protipožární ochrany a bezpečnosti práce. Prodáváme a servisujeme hasicí přístroje. Nabízíme zámečnické práce. Pro více informací nás prosím neváhejte kontaktovat.

7SK Industrietechnik, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Brněnská 668, Modřice Bezdlužná

Provozujeme výrobu hydraulické vysokotlaké hadice na míru a také dodáváme šroubení a rychlospojky a trubky a příchytky i také měřící body minimess a kulové kohouty a manometry i filtry a oleje Q8 a čerpadla a ventily Denison a to pro pneumatické rozvody prvky Legris – Parker.

8ANTIPYR SERVIS s.r.o.

4.4
★★★★★
★★★★★
(5)
Hybešova 3401, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše firma nabízí komplexní služby požární ochrany. Zajišťujeme prodej, revize a servis hasicích přístrojů a hydrantů. Jsme flexibilní, na požadavky zákazníků reagujeme vždy rychle a náš servis poskytuje služby prvotřídní kvality. Jsme držiteli certifikátu na kontrolu hasicích přístrojů a požárních…

9Veselý Milan - Revize

Nabídka kontroly, plnění a oprav hasicích přístrojů, hydrantů i požárních uzávěrů. Prodej hasicích přístrojů.

10ZEMSKÝ Rohatec, s.r.o.2 pobočky

Jsme vaším partnerem pro dodávky a montáže technologií vodního hospodářství, energetiky a potravinářského průmyslu. Realizaci díla zajišťujeme včetně stavebních prací, elektroinstalace a ASŘTP - jedná se zejména o úpravny vod, čerpací a přečerpávací stanice, čistírny odpadních vod, kotelny,…


Hydrantové systémy, hydranty – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Hydrantové systémy, hydranty v lokalitě Morava – detailní popis

Hydrantové systémy jsou známé pod pojmem požární hydranty, které jsou umístěné na vodovodním potrubí a slouží k napojení hasičské hadice pro hašení požáru.

Druhy hydrantů

 • Podzemní hydrant – Montuje se pod úrovní terénu a je napojený na vodovodní řád. Skládá se z tělesa, ventilové komory a bajonetového uzávěru. Z vrchu je hydrant chráněn poklopem. Slouží pro odběr vody, především k hašení požárů.
 • Nadzemní hydrant – Montuje se nad úrovní terénu a je připojený na vodovodní řád. Skládá se z ventilové komory, stojanu s odbočkami pro hadice a hlavice pro nasazení ovládacího klíče. Hydrant bývá nalakovaný červenou barvou, ale vyskytovat se může i ve žluté, zelené, šedé a modré barvě. 
 • Zabudovaný nástěnný hydrant – Je umístěn ve speciální nástěnné hydrantové skříni spolu s požární hadicí. Skládá se z vlastní skříně, hydrantového kohoutu, spojovací tvarově stálé hadice, průtokového navijáku a tvarově stálé hadice a kombinované proudnice s hubicí.
 • Zahradní hydrant – Slouží jako vodovodní hydrant pro připojení hadice k zalévání zahrady.

Příslušenství hydrantových systémů

 • Nástavec – Slouží k připojení požární hadice na podzemní vodovod.
 • Hydrantová hadice – Speciálně izolovaná hadice určená pro vybavení hydrantových skříní.
 • Proudnice – Podle typu se používá k hašení plným, sprchovým nebo kompaktním proudem vody.
 • Hydrantový klíč – Slouží k odemykání hydrantu. Jsou dva typy klíčů, pro nadzemní a podzemní hydranty.
 • Klíč na spojky a šroubení – Určený pro utahování a povolování hadicových spojek včetně šroubení.
 • Ventil – Používá se přímý, hliníkový nebo mosazný.
 • Pevná spojka tlaková – Využívá se pro vzájemné propojení závitových a bajonetových prvků požárního příslušenství k požárním hadicím nebo čerpadlům.
 • Přechod – Propojuje hadicový nebo potrubní systém za pomocí požárních spojek.
 • Těsnění – Slouží jako těsnění k hydrantovému nástavci.
 • Univerzální hydrantový průtokoměr – Používá se k měření hydrantových systémů. Pomocí průtokoměru se ověřují tlakové a průtokové parametry.