Frézování vozovek, silnic – Morava

V současné době se neobejdeme při opravě silnic a dálnic bez studeného frézování stmelených vrstev. K tomuto procesu slouží speciální silniční frézy. Přehled firem nabízejících frézování vozovek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 15 nalezených Filtry

1REKMA, spol. s r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mendlova 3298/11, Břeclav Bezdlužná

Nabízíme opravy a údržbu dilatačních spár a povrchů komunikací frézováním i plombováním trhlin. Specializujeme se na vysprávky lokálních poruch, síťových rozpadů, okolí kanalizací, odvodňovacích žlabů či kolejových tratí. Zabýváme se kotvením CB desek, resonančním drcením i demoličními pracemi.

2CONSULTEST s.r.o.4 pobočky

2.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Veveří 331/95, Brno-Veveří Bezdlužná

Nabízíme služeby akreditované zkušební laboratoře stavebních hmot a to včetně poradenství a děláme zkoušky zemin a stabilizace a kameniv a asfaltů a také asfaltových směsí.

3ASFALTEROS s.r.o.

Nabízíme opravy výtluků i děr na asfaltovém povrchu technologií ITHR. Vozovky opravujeme pomocí moderního stroje Silkot a zaručujeme vysokou kvalitu oprav.

4Blatrysk, s.r.o.

Nabídka údržby dopravních komunikací. Příprava podkladů pro aplikaci všech typů podlah.

5Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o.2 pobočky

K Majáku 5001, Zlín Bezdlužná

Provádíme opravy i realizace místních a účelových komunikací, chodníků, parkovišť a odstavných ploch. Pokládáme asfaltobetony finišerem VOGELE SUPER 1300-2, VOGELE SUPER 800 a DEMAG DF 45C. Frézujeme živičné povrchy frézou WIRTGEN DC50 atd. Opravy komunikací asfaltovými technologiemi TURBO.

6Ředitelství silnic Zlínského kraje,příspěvková organizace3 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(4)
K Majáku 5001, Zlín Bezdlužná

Správa a údržeba silnic (SÚS). Základní myšlenkou schválené koncepce bylo oddělení výkonu majetkové správy silnic od provozní činnosti údržbových prací, což umožňuje jednotné řízení správních agend, určení priorit v údržbě a opravách, účelnější a hospodárnější využívání finančních prostředků.…

7Silkot servis s.r.o.

Okružní 29a, Brno Bezdlužná

Prodej a servis strojů na údržbu asfaltových vozovek. Naše stroje mají speciální zařízení na tepelné zpracování tekutého propan butanu a tím lépe využívají plynu, z tohoto důvodu je konečná oprava levnější. Mají svůj vlastní zdroj elektřiny, čímž se stávají nezávislé na energii. Jsou schopny…

8Opravárenský závod MSA, s.r.o.

Hlučínská 41, Dolní Benešov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Opravárenský závod MSA, s.r.o. vznikl privatizací strojní a elektroúdržby akciové společnosti MSA, a.s. Dolní Benešov k 1.4.1995 Od této doby společnost zahájila samostatnou podnikatelskou činnost převážně se zaměřující na opravy strojů a zařízení.

9FREKOMOS, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Železničního vojska…, Valašské Meziříčí
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

FREKOMOS, s.r.o., se sídlem Železničního vojska 1381, 757 01, Valašské Meziříčí, v okrese Vsetín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 7125, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1994. Pracuje u nás 50 - 99 zaměstnanců. …

10Nováček David3 pobočky

Zabýváme se gravírováním, řezáním plastů, rytím, frézováním a vysekáváním.


Frézování vozovek, silnic – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Frézování vozovek, silnic v lokalitě Morava – detailní popis

Pro frézování pozemních komunikací se používá silniční fréza, která slouží k odstranění vozovek, k frézování živičných povrchů, betonových, asfaltových a jiných zpevněných ploch.

Možnosti frézování

 • Frézování lokálních výtluků
 • Frézování konstantní tloušťky
 • Frézování rýh pro inženýrské sítě
 • Frézování na stanovený příčný sklon
 • Srovnání podélných nerovností
 • Frézování vyjetých kolejí
 • Frézování podle vodícího lanka
 • Frézování pomocí technologie nivelačního 3D systému
 • Kompletní likvidace konstrukcí silnic a ploch

Recyklace za studena na místě

Jedná se o technologii, která snižuje množství vstupních surovin při rekonstrukci komunikací. Je založená na druhotném využití materiálů už zabudovaných v konstrukci vozovky.

Základní způsoby frézování vozovek

 • Frézování obvodem válcové frézy – Fréza řeže zuby na obvodu. Při tomto způsobu frézování na ploše vzniká vlnitá stopa.
 • Frézování čelem čelní frézy – Fréza řeže současně zuby umístěnými na obvodu a čele nástroje. Stroj je rovnoměrně zatížen a frézovaná plocha mívá vyšší kvalitu povrchu.

Dělení frézování

 • Sousledné – Fréza se otáčí ve smyslu posuvu a zuby se zařezávají postupně do maximální tloušťky. Výhodou je hladší obrobená plocha a vyšší trvanlivost nástroje. Nevýhodou jsou silné rázy a vymezení vůle u posuvného mechanismu.
 • Nesousledné – Fréza se otáčí proti smyslu posuvu. Výhodou je, že nepůsobí rázy a je vhodná pro polotovary s tvrdou kůrou. Nevýhodou je nižší kvalita obrobené plochy a nižší trvanlivost nástroje.