Frézování vozovek, silnic – Morava

V současné době se neobejdeme při opravě silnic a dálnic bez studeného frézování stmelených vrstev. K tomuto procesu slouží speciální silniční frézy. Přehled firem nabízejících frézování vozovek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 15 nalezených Filtry

1REKMA, spol. s r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mendlova 3298/11, Břeclav Bezdlužná

Nabízíme opravy a údržbu dilatačních spár a povrchů komunikací frézováním i plombováním trhlin. Specializujeme se na vysprávky lokálních poruch, síťových rozpadů, okolí kanalizací, odvodňovacích žlabů či kolejových tratí. Zabýváme se kotvením CB desek, resonančním drcením i demoličními pracemi.

2CONSULTEST s.r.o.4 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Veveří 331/95, Brno-Veveří Bezdlužná

Nabízíme služeby akreditované zkušební laboratoře stavebních hmot a to včetně poradenství a děláme zkoušky zemin a stabilizace a kameniv a asfaltů a také asfaltových směsí.

3ASFALTEROS s.r.o.

Nabízíme opravy výtluků i děr na asfaltovém povrchu technologií ITHR. Vozovky opravujeme pomocí moderního stroje Silkot a zaručujeme vysokou kvalitu oprav.

4Blatrysk, s.r.o.

Nabídka údržby dopravních komunikací. Příprava podkladů pro aplikaci všech typů podlah.

5Správa a údržba silnic Zlínska, s.r.o.2 pobočky

4.1
★★★★★
★★★★★
(14)
K Majáku 5001, Zlín Bezdlužná

Provádíme opravy i realizace místních a účelových komunikací, chodníků, parkovišť a odstavných ploch. Pokládáme asfaltobetony finišerem VOGELE SUPER 1300-2, VOGELE SUPER 800 a DEMAG DF 45C. Frézujeme živičné povrchy frézou WIRTGEN DC50 atd. Opravy komunikací asfaltovými technologiemi TURBO.

6Ředitelství silnic Zlínského kraje,příspěvková organizace3 pobočky

K Majáku 5001, Zlín Bezdlužná

Správa a údržeba silnic (SÚS). Základní myšlenkou schválené koncepce bylo oddělení výkonu majetkové správy silnic od provozní činnosti údržbových prací, což umožňuje jednotné řízení správních agend, určení priorit v údržbě a opravách, účelnější a hospodárnější využívání finančních prostředků.…

7Silkot servis s.r.o.

Okružní 29a, Brno Bezdlužná

Prodej a servis strojů na údržbu asfaltových vozovek. Naše stroje mají speciální zařízení na tepelné zpracování tekutého propan butanu a tím lépe využívají plynu, z tohoto důvodu je konečná oprava levnější. Mají svůj vlastní zdroj elektřiny, čímž se stávají nezávislé na energii. Jsou schopny…

8Opravárenský závod MSA, s.r.o.

Hlučínská 41, Dolní Benešov
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Opravárenský závod MSA, s.r.o. vznikl privatizací strojní a elektroúdržby akciové společnosti MSA, a.s. Dolní Benešov k 1.4.1995 Od této doby společnost zahájila samostatnou podnikatelskou činnost převážně se zaměřující na opravy strojů a zařízení.

9FREKOMOS, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Železničního vojska…, Valašské Meziříčí
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

FREKOMOS, s.r.o., se sídlem Železničního vojska 1381, 757 01, Valašské Meziříčí, v okrese Vsetín a v kraji Zlínský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 7125, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 1994. Pracuje u nás 50 - 99 zaměstnanců. …

10Nováček David3 pobočky

Zabýváme se gravírováním, řezáním plastů, rytím, frézováním a vysekáváním.


Frézování vozovek, silnic – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Frézování vozovek, silnic v lokalitě Morava – detailní popis

Pro frézování pozemních komunikací se používá silniční fréza, která slouží k odstranění vozovek, k frézování živičných povrchů, betonových, asfaltových a jiných zpevněných ploch.

Možnosti frézování

 • Frézování lokálních výtluků
 • Frézování konstantní tloušťky
 • Frézování rýh pro inženýrské sítě
 • Frézování na stanovený příčný sklon
 • Srovnání podélných nerovností
 • Frézování vyjetých kolejí
 • Frézování podle vodícího lanka
 • Frézování pomocí technologie nivelačního 3D systému
 • Kompletní likvidace konstrukcí silnic a ploch

Recyklace za studena na místě

Jedná se o technologii, která snižuje množství vstupních surovin při rekonstrukci komunikací. Je založená na druhotném využití materiálů už zabudovaných v konstrukci vozovky.

Základní způsoby frézování vozovek

 • Frézování obvodem válcové frézy – Fréza řeže zuby na obvodu. Při tomto způsobu frézování na ploše vzniká vlnitá stopa.
 • Frézování čelem čelní frézy – Fréza řeže současně zuby umístěnými na obvodu a čele nástroje. Stroj je rovnoměrně zatížen a frézovaná plocha mívá vyšší kvalitu povrchu.

Dělení frézování

 • Sousledné – Fréza se otáčí ve smyslu posuvu a zuby se zařezávají postupně do maximální tloušťky. Výhodou je hladší obrobená plocha a vyšší trvanlivost nástroje. Nevýhodou jsou silné rázy a vymezení vůle u posuvného mechanismu.
 • Nesousledné – Fréza se otáčí proti smyslu posuvu. Výhodou je, že nepůsobí rázy a je vhodná pro polotovary s tvrdou kůrou. Nevýhodou je nižší kvalita obrobené plochy a nižší trvanlivost nástroje.