Asfaltování, pokládka asfaltu – Morava

Vytvořily se vám trhliny na příjezdové cestě nebo chodníku a potřebovali byste položit nový asfaltový povrch nebo díry pouze opravit? Na nic nečekejte a obraťte se na zkušeného asfaltéra. Přehled firem pokládajících asfalt v lokalitě Morava.

1–10 firem z 22 nalezených Filtry

1Pacák Martin- Zemní práce1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Tocháčkova 640, Šitbořice Bezdlužná

Nabídka zemních prací. Demolice objektů, bourání, vodovodní a kanalizační přípojky, zasíťování pozemků, protlaky pod komunikací, aj.

2Kotača Jiří, Ing.- želex2 pobočky

3.4
★★★★★
★★★★★
(5)
Blatnice pod Svatým…, Blatnice pod Svatým… Bezdlužná

Nabízíme prvky pro ukládku armatur železobetonových konstrukcí, prvky a příslušenství pro bednění, materiály pro ošetření a utěsnění betonů, kovové prvky pro monolity.

3Jihomoravská obalovna s.r.o.

Děláme výrobu a prodej horkých asfaltových směsí a také prodej asfaltových recyklátů a dále máme možnost uložení čistých asfaltových ker. Vhodné pro malé firmy a podnikatele i také soukromníky.

4CONSULTEST s.r.o.4 pobočky

4.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Veveří 331/95, Brno-Veveří Bezdlužná

Nabízíme služeby akreditované zkušební laboratoře stavebních hmot a to včetně poradenství a děláme zkoušky zemin a stabilizace a kameniv a asfaltů a také asfaltových směsí.

5ASKOM a.s.

4.6
★★★★★
★★★★★
(9)
Revoluční 436/34, Brno-Tuřany Bezdlužná

Společnost ASKOM a.s. s dvacetiletou tradicí nabízí svým zákazníkům, majitelům a provozovatelům obaloven asfaltových směsí, široké spektrum služeb od poradenství přes rekonstrukce stávajících obaloven až po dodávku a montáž nových obaloven typu ASKOM.

6ASFALTEROS s.r.o.

Nabízíme opravy výtluků i děr na asfaltovém povrchu technologií ITHR. Vozovky opravujeme pomocí moderního stroje Silkot a zaručujeme vysokou kvalitu oprav.

7BIGUMA BOHEMIA, s.r.o.

Bratislavská 2808, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost BIGUMA BOHEMIA, s.r.o. působí na českém trhu od roku 2001 a zabývá se obchodní činností v oblasti silničního stavitelství. Během své existence rozšířila své obchodní aktivity a úspěšně působí po celé republice. Společnost nabízí široké portfolio vysoce kvalitních materiálů německé…

8Jiří Víšek, spol. s r.o.- podlahy z litého asfaltu

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Sídliště U Vodojemu…, Kyjov Bezdlužná

Naším oborem jsou lité průmyslové podlahy, litý asfalt, lité podlahy. Vhodné jako povrchová úprava na vydrolené, popraskané, prašné betonové a jiné podlahy. Oblast použití jak v průmyslu, tak zemědělství: sklady, výrobní haly, venkovní plochy.Hlavní činností naší společnosti je realizace…

9Büsscher & Hoffmann, s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
Husova 593, Modřice Bezdlužná

Asfaltové izolační hmoty.

10Izolinvest, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Tečovice 349, Tečovice Bezdlužná

Hydroizolace střech a spodních staveb. Specializujeme se na izolace teras, vodních jezírek nebo balkónů proti radonu. Dále nabízíme půdní vestavby, úpravy interiérů, protipožární konstrukce, sádrokartonové příčky a podhledy či montáž SDK systémů v průmyslové i bytové výstavbě.


Asfaltování, pokládka asfaltu – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Asfaltování, pokládka asfaltu v lokalitě Morava – detailní popis

Kvalifikovaný asfaltér se zaměřuje především na pokládku asfaltových povrchů, jako jsou silnice, chodníky, cesty nebo parkoviště. Při práci používá buď přírodní asfalt (kamenouhelný, hnědouhelný, dehtový) nebo umělý.

Využití asfaltu

  • Dopravní stavebnictví – Asfalt se využívá jako pojivo v asfaltovém betonu a při asfaltování silnic, cest, chodníků, parkovišť nebo při opravě děr ve vozovkách. Používá se nejen horký, ale i studený asfalt nebo pouze asfaltový postřik povrchu. Postřik je vhodný u povrchů, které ztratily své vlastnosti (asfalt je příliš kluzký nebo se drolí).
  • Střešní krytiny – Asfalt se využívá pro asfaltové šindele a k izolaci, kde se využívají asfaltové pásy na střechu, které slouží jako spodní pás v hydroizolační vrstvě.

Technologický postup pokládky asfaltu

Asfaltér provádí pokládku strojově nebo ručně.

  • Strojová pokládka asfaltu – Před samotným asfaltováním je nutné mít vypracovaný projekt a zajistit geodetické práce. Pokládka probíhá za pomocí stroje a válce, kdy je asfalt pokládán v několika horkých vrstvách. Tento proces se nazývá "zapékání". Položená vrstva je následně zhutněna a kraje vozovky je nutné ohraničit tak, aby nedocházelo k rozlévání asfaltu do trávy. 
  • Ruční pokládka asfaltu Využívá se u špatně dostupných míst, kde není možné se dostat strojem nebo při opravě trhlin a výtluků ve vozovce. Opravovaná trhlina musí být nejdříve vyčištěna tlakem vzduchu. Po odstranění nečistot se horkým vzduchem aktivuje povrch spáry, aby došlo k lepšímu přilnutí hmoty. Do předehřáté spáry je aplikována horká asfaltová směs. Ihned po zalití směsi se povrch zasype bezpečnostní protismykovou hmotou.