Střešní zahrady – Morava

Střešní zahrady nejsou pouze moderním architektonickým prvkem, jelikož vynikají řadou výhod a jedinečných vlastností. Jsou ideálním řešením pro komerční budovy, bytové i rodinné domy. Firmy zabývající se realizací střešních zahrad v lokalitě Morava.

1–10 firem z 40 nalezených Filtry

1HORTISCENTRUM s.r.o.2 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(2)
Komenského 220, Židlochovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Jsme specialisté na realizace zahrad na klíč. Provádíme kompletní projekty zahrad, realizace zahrad, parkové úpravy, údržby městské zeleně, realizace jezírek a vodních prvků a realizace střešních zahrad. Provozujeme dvě zahradnictví – Zahradnické centrum Židlochovice a Zahradnické centrum…

2VIKO stavební a montážní s.r.o.

2.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Coufalova 973/8, Znojmo Bezdlužná Ověřená

Jsme stavební a montážní firma. Specializujeme se na montáže a výměny plastových oken a plastových dveří, dřevěných oken a dřevěných dveří a hliníkových oken a hliníkových dveří.

3Česko kvete MV s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Václavov 730/1, Miroslav Ověřená

Prodáváme unikátní patentované půdní kondicionéry TerraCottem obohacené o hnojiva pro venkovní a pokojové rostliny. Tyto kondicionéry vyživují rostliny, poskytují rostlinám potřebnou vláhu a chrání je proti suchu a nepravidelným zálivkám. Dále dodáváme cibuloviny a květinové mobiliáře.

4Coufalová Chalupová Petra - Floveristas

Franzova 282/78, Brno Bezdlužná

Poskytujeme kompletní servis v oblasti výzdoby interiéru živými, umělými, sušenými a stabilizovanými rostlinami. Dále poskytujeme svatební výzdobu. Vytvoříme dekoraci na míru a poradíme se sezonními dekoracemi.

5Čermák Břetislav, Ing.2 pobočky

2.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Křižíkova 93/9, Brno-Královo Pole Bezdlužná

Snažíme se poskytovat co nejkomplexnější služby v oboru zahradnictví. Realizace jsme schopni provést v celé České a Slovenské republice. Upřednostňujeme však práce v regionu Brno a okolí, Bratislava a okolí. Snažíme se neustále modernizovat naše strojní zařízení, které nám umožňuje držet vysokou…

6PKZ Keramika Poštorná a.s.

4.2
★★★★★
★★★★★
(21)
Nádražní 1167, Břeclav-Poštorná Bezdlužná

Vyrábíme speciální chemickou kameninu a jsme v tom dobří, vyvážíme největší množství z tuzemských firem do zahraničí. Naše produkty mají široké využití v interiéru i v zahradách a veřejných prostorech našich zákazníků. Výrobky nezatěžují životní prostředí a jejich nákupem získáte kvalitní…

7Kadlečík Vítězslav- ZAHRADY JINAK

Dolní 104, Drnholec Bezdlužná

Provádíme návrhy, realizace a údržbu zahrad, zahrady na klíč, práce s kamenem a gabiony.

8MELOUNOVÁ, s.r.o.- Údržba zeleně

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Klímova 2053/14, Brno-Žabovřesky Bezdlužná

Naše firma se zabývá projektováním návrhů, kompletní realizací i následnou údržbou interiérové zeleně, soukromých zahrad, firemních areálů, školních zahrad, parků a další veřejné zeleně. Díky rozsahu našich služeb jsme schopni uspokojit požadavky běžných i náročných klientů, přičemž vždy klademe…

9Záruba Tomáš - Zahradnické služby Slza

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Úvoz 520, Brno Bezdlužná

Návrhy a realizace zahrad. Údržba zahrad a firemních areálů. Výsadba stromů. Realizace závlahových systémů, vodních ploch i skalek. Modelace terénu.

10ALUSTYL - pro, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Podhrázní 194/6, Brno-Chrlice Bezdlužná

ALUSTYL - pro, s.r.o., jsme specializovaná firma na výrobu a montáž hliníkových zimních zahrad, altánů, vchodových stříšek, střech nad auta a zasklívání lodžií.


Firmy v dalších lokalitách


Střešní zahrady v lokalitě Morava – detailní popis

Střešní zahrady představují uměle vytvořenou vegetaci na střeše, která má řadu nesporných výhod. Zlepšují životní prostředí, chrání střechu před přehříváním i jejím opotřebení, vytváří příjemné místo pro relaxaci atd. Realizace střešních zahrad je vhodná jak pro novostavby, tak i nově zrekonstruované domy. Střešní zahrady jsou vhodným řešením pro administrativní budovy, komerční budovy, obchodní centra, bytové domy i rodinné domy

Typy střešních zahrad

 • Extenzivní střešní zahrady – mají výšku substrátu od 60 do 150 mm. Zatravňují se nízkou vegetací, jako jsou netřesky, suchomilné trávy nebo rozchodníky. Výhodou této vegetace je, že přežije extrémní teplo i mráz. Extenzivní střešní zahrada je vhodná především pro ty, co nemají čas na její údržbu. Nemusí se totiž nijak zvlášť udržovat, stačí ji pouze jednou za rok přihnojit. Zalévat se musí pouze po výsadbě a v extrémních vedrech. Vyniká i po finanční stránce, jelikož je finančně méně náročná než intenzivní střešní zahrada.
 • Intenzivní střešní zahrady – mají výšku substrátu od 150 do 350 mm. Jsou krásnější než extenzivní střešní zahrady, jelikož jejich součástí je trávník, trvalky, keře i stromy. Dají se přirovnat k okrasným zahradám. Vyžadují pravidelnou údržbu. 

Výhody střešních zahrad

 • Zlepšují životní prostředí v daném místě
 • Redukují znečištění vzduchu
 • Pomáhají k lepšímu hospodaření s vodou
 • Prodlužují životnost střechy
 • Vyrovnávají mikroklima v budovách 
 • Vytvářejí příjemný prostor pro relaxaci
 • Zvyšují atraktivitu bydlení
 • Zvyšují hodnotu nemovitosti
 • Snižují tvorbu smogu
 • Pohlcují hluky
 • Na realizaci lze získat dotaci