Střešní zahrady – Morava

Střešní zahrady nejsou pouze moderním architektonickým prvkem, jelikož vynikají řadou výhod a jedinečných vlastností. Jsou ideálním řešením pro komerční budovy, bytové i rodinné domy. Firmy zabývající se realizací střešních zahrad v lokalitě Morava.

1–10 firem z 41 nalezených Filtry

1VIKO stavební a montážní s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Coufalova 973/8, Znojmo Bezdlužná Ověřená

Provozujeme stavební a montážní firmu. Realizujeme stavby rodinných domů na klíč. Dále provádíme montáže a výměny plastových oken a dveří, dřevěných oken a dveří a hliníkových oken a dveří.

2Česko kvete MV s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Václavov 730/1, Miroslav Ověřená

Prodáváme unikátní patentované půdní kondicionéry TerraCottem obohacené o hnojiva pro venkovní a pokojové rostliny. Tyto kondicionéry vyživují rostliny, poskytují rostlinám potřebnou vláhu a chrání je proti suchu a nepravidelným zálivkám. Dále dodáváme cibuloviny a květinové mobiliáře.

3Coufalová Chalupová Petra - Floveristas

Franzova 282/78, Brno Bezdlužná

Poskytujeme kompletní servis v oblasti výzdoby interiéru živými, umělými, sušenými a stabilizovanými rostlinami. Dále poskytujeme svatební výzdobu. Vytvoříme dekoraci na míru a poradíme se sezonními dekoracemi.

4Čermák Břetislav, Ing.2 pobočky

2.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Křižíkova 93/9, Brno-Královo Pole Bezdlužná

Snažíme se poskytovat co nejkomplexnější služby v oboru zahradnictví. Realizace jsme schopni provést v celé České a Slovenské republice. Upřednostňujeme však práce v regionu Brno a okolí, Bratislava a okolí. Snažíme se neustále modernizovat naše strojní zařízení, které nám umožňuje držet vysokou…

5PKZ Keramika Poštorná a.s.

4.2
★★★★★
★★★★★
(20)
Nádražní 1167, Břeclav-Poštorná Bezdlužná

Vyrábíme speciální chemickou kameninu a jsme v tom dobří, vyvážíme největší množství z tuzemských firem do zahraničí. Naše produkty mají široké využití v interiéru i v zahradách a veřejných prostorech našich zákazníků. Výrobky nezatěžují životní prostředí a jejich nákupem získáte kvalitní…

6Kadlečík Vítězslav- ZAHRADY JINAK

Dolní 104, Drnholec Bezdlužná

Provádíme návrhy, realizace a údržbu zahrad, zahrady na klíč, práce s kamenem a gabiony.

7MELOUNOVÁ, s.r.o.- Údržba zeleně

Naše firma se zabývá projektováním návrhů, kompletní realizací i následnou údržbou interiérové zeleně, soukromých zahrad, firemních areálů, školních zahrad, parků a další veřejné zeleně. Díky rozsahu našich služeb jsme schopni uspokojit požadavky běžných i náročných klientů, přičemž vždy klademe…

8Záruba Tomáš - Zahradnické služby Slza

Úvoz 520, Brno Bezdlužná

Návrhy a realizace zahrad. Údržba zahrad a firemních areálů. Výsadba stromů. Realizace závlahových systémů, vodních ploch i skalek. Modelace terénu.

9ALUSTYL - pro, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Podhrázní 194/6, Brno-Chrlice Bezdlužná

ALUSTYL - pro, s.r.o., jsme specializovaná firma na výrobu a montáž hliníkových zimních zahrad, altánů, vchodových stříšek, střech nad auta a zasklívání lodžií.

10Bachman Jan, Ing.- Optigreen

Sokolovská 3, Znojmo Bezdlužná

Specializovaná firma na zelené střechy a střešní zahrady. Nabízíme sortiment produktů a služeb formou systémových řešení, podkladů pro projektanty a architekty, dodávek materiálu odpovídající aktuálním směrnicím pro zelené střechy, poskytovaných záruk a provedení odbornou partnerskou firmou z…


Firmy v dalších lokalitách


Střešní zahrady v lokalitě Morava – detailní popis

Střešní zahrady představují uměle vytvořenou vegetaci na střeše, která má řadu nesporných výhod. Zlepšují životní prostředí, chrání střechu před přehříváním i jejím opotřebení, vytváří příjemné místo pro relaxaci atd. Realizace střešních zahrad je vhodná jak pro novostavby, tak i nově zrekonstruované domy. Střešní zahrady jsou vhodným řešením pro administrativní budovy, komerční budovy, obchodní centra, bytové domy i rodinné domy

Typy střešních zahrad

 • Extenzivní střešní zahrady – mají výšku substrátu od 60 do 150 mm. Zatravňují se nízkou vegetací, jako jsou netřesky, suchomilné trávy nebo rozchodníky. Výhodou této vegetace je, že přežije extrémní teplo i mráz. Extenzivní střešní zahrada je vhodná především pro ty, co nemají čas na její údržbu. Nemusí se totiž nijak zvlášť udržovat, stačí ji pouze jednou za rok přihnojit. Zalévat se musí pouze po výsadbě a v extrémních vedrech. Vyniká i po finanční stránce, jelikož je finančně méně náročná než intenzivní střešní zahrada.
 • Intenzivní střešní zahrady – mají výšku substrátu od 150 do 350 mm. Jsou krásnější než extenzivní střešní zahrady, jelikož jejich součástí je trávník, trvalky, keře i stromy. Dají se přirovnat k okrasným zahradám. Vyžadují pravidelnou údržbu. 

Výhody střešních zahrad

 • Zlepšují životní prostředí v daném místě
 • Redukují znečištění vzduchu
 • Pomáhají k lepšímu hospodaření s vodou
 • Prodlužují životnost střechy
 • Vyrovnávají mikroklima v budovách 
 • Vytvářejí příjemný prostor pro relaxaci
 • Zvyšují atraktivitu bydlení
 • Zvyšují hodnotu nemovitosti
 • Snižují tvorbu smogu
 • Pohlcují hluky
 • Na realizaci lze získat dotaci