Květinářské, aranžérské práce, služby – Morava

Květiny vnášejí do každého interiéru barvy, příjemnou atmosféru a pozitivní náladu. Při aranžování květin je důležité vybírat takové květiny, které budou ladit s interiérem, do kterého budou umístěny. Květinářské a aranžérské práce v lokalitě Morava.

1–10 firem z 253 nalezených Filtry

1BELLIS - KVĚTINY - ZAHRÁDKÁŘ1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(159)
Žižkovo nám. 84/9, Prostějov Bezdlužná Ověřená

Provozujeme květinářství a zahradnictví. Zajišťujeme vazbu svatebních květin, smuteční vazbu, prodej květin, jak hrnkových, tak řezaných, aranžmá na různé akce. Zahrádkářství najdete pobočce Sídliště Svobody v Prostějově a zahradnictví na Brněnské ulici. V sortimentu najdete také sazenice…

2ZAHRADNICTVÍ HAVLINA - Ing. Petr HAVLINA

Radvanická 921/22, Ostrava-Michálkovice
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná Ověřená

Zahradnictví Havlina nabízí prodej řezaných a pokojových květin i ovocných a okrasných stromů a keřů. Svatební a smuteční servis, gratulační a suché vazby. Osivo, cibuloviny, zeleninové sadby, substráty, rašelinu, hnojiva, přípravky na ochranu rostlin, svíčky, květináče i víno.

3Střední vinařská škola Valtice, příspěvková organizace1 pobočka

Sobotní 116, Valtice Bezdlužná Ověřená

Provozujeme střední vinařskou školu. Na našich stránkách najdete také e-shop se sortimentem vín. Nabízíme ubytování, catering, degustace vín. Součástí školy je školní sklep Venerie, agrolaboratoř, pálenice a moštárna. Seznam učebních oborů najdete na našem webu.

4Václavková a spol. s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(9)
Mlýnská 958/31, Prostějov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná Ověřená

Firma provádí převozy zesnulých po celé ČR a ze zahraničí. Dále výkopy hrobů a jejich úpravy, veškeré náležitosti pohřbu, květiny, květinové výzdoby, rauty. Prodává pohřební zboží, esence, vonné tyčinky, svíce. Mimo jiné v našem objektu máme vlastní obřadní síň. Zajišťuje i živou a reprodukovanou…

5Ing. Josef Urban - ZAHRADNICTVÍ

3.6
★★★★★
★★★★★
(5)
24. dubna 85, Želešice
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná Ověřená

Hledáte kvalitní zahradnictví v Brně? Pak jsme tu pro vás. V Zahradnictví Urban vám nabízíme rostliny pro každé roční období. Prodáváme ovocné stromky, jako jsou jabloně nebo hrušně, vzrostlé stromy, růže a mnoho dalších rostlin. Navštivte naše zahradnictví v Želešicích na jihu Brna.

6Obecní lesy Bludov s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(3)
8. května 906, Bludov
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná Ověřená

Společnost poskytuje služby v oblasti údržby zeleně, lesnických prací, sadovnických úprav, mulčování a vertikulace trávníků a dalších.

7Pohřební služba MISERICORDIA s.r.o. (pobočka Olomouc tř. Míru)7 poboček

tř. Míru 783/100a, Olomouc
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná Ověřená

Jsme pohřební služba s dlouholetou historií. Máme pobočky 3x v Olomouci, dále pobočky ve Šternberku, 2x v Litovli, v Moravském Berouně a v Uničově. Nabízíme různé varianty posledního rozloučení, smuteční obřad. Dále několik druhů rakví, urny, vázání smutečních věnců a květin. Veškeré další…

8Štenclová Nataša - reklama

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kajlovec 90, Hradec nad Moravicí Bezdlužná Ověřená

Nabízíme veškeré reklamní práce. Vyrábíme reklamní panely, bannery, billboardy, polep aut a výloh. Dále i samolepky s ořezem, plakáty, letáky, velkoplošný tisk, květinové a svatební výzdoby. V oboru máme 18 let praxe.

9Vladimír Šebestík - Larix Lusatia zahradnické centrum Lužice u Hodonína

4.8
★★★★★
★★★★★
(14)
Česká 817/30, Lužice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná Ověřená

Zahradnictví se specializuje na okrasné zahrady, realizace zahrad a parky. Provozujeme zahradnické centrum v Lužicích u Hodonína. Prodáváme jedinečné okrasné dřeviny z prvotřídních zahradnických firem z Toskánska, pokojové rostliny, trvalky od českých a moravských pěstitelů, osiva, hnojiva…

10Concordia spol. s r.o.2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Prokopa Velikého…, Ostrava
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná Ověřená

Společnost nabízí pohřebnické služby. Rodinná firma Concordia spol. s r.o. byla založena v roce 1991 a navázala tak na tradici pohřebního ústavu Josefa Bauera, který budoval pověst kvalitního pohřebnictví už od počátku minulého století. Po trnité cestě podnikání napříč politikou se potomci Josefa…


Květinářské, aranžérské práce, služby – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Květinářské, aranžérské práce, služby v lokalitě Morava – detailní popis

Aranžování květin je úprava květin, rostlin a aranžovaných materiálů, která z jednotlivých a nesouvisejících prvků vytvoří jedinečný estetický celek. Z estetického hlediska se jedná o obor, který je odvozen od výtvarného umění. Nadřazeným oborem aranžování květin je květinářství zahrnující jak pěstování květin, tak i jejich aranžování. Dalším souvisejícím oborem je floristika, která se zabývá péčí o řezané květiny, prodejem a aranžováním květin.

Základní aranžérské styly

Každá aranžérská práce má svůj styl. K základním aranžérským stylům patří styl dekorativní, vegetativní a formálně lineární. 

Dekorativní styl 

Je charakteristický zdobností a plností. Celkově působí velmi bohatým dojmem. Pro dekorativní styl jsou typická kompaktní uzavřená nebo volná aranžmá mající méně uzavřený obrys. Těžiště je ve většině případů umístěno ve středu nádoby. Střídá se symetrie nebo asymetrie a celá kompozice působí pravidelně nebo nepravidelně. Na první pohled zde nejsou patrné jednotlivé linie. Při aranžování si aranžér může vyhrát s kontrasty, barevností a kombinací většího počtu druhů květin. Pro dekorativní styl je typické použití dekorativních prvků, jako korálky, stuhy, provázky, peří atd.

Vegetativní styl 

Tento styl je hodně spjat s přírodou, jelikož kopíruje růst rostlin v přírodě, zaměřuje se na roční období, životní prostory rostlin a formy růstu. Pro tento styl je charakteristické použití přírodních materiálů a kombinací materiálů, které rostou v přírodě spolu. Při aranžování se pracuje s kontrasty tvarů, křivek, struktur a barev. Uspořádání stonků zde převládá paralelní. Tento styl se uplatňuje při aranžování vypichovaných dekorací, věnců, kytic atd.

Formálně lineární styl

Je charakteristický používáním omezeného množství materiálů. Při práci je kladen důraz na tvar listů a květin, vedení linií a hru s kontrasty. Rostliny s největšími nároky na prostor jsou umístěny v nejvyšší části kompozice. Rostliny bývají částečně upravovány, např. zalamováním, ohýbáním  nebo  zarovnáváním listů. Potřebné linie bývají nahrazovány stuhou, provázkem nebo drátem.