Rakve, výroba rakví – Morava

Rakve jsou symbolem důstojnosti a respektu vůči zesnulému. A proto je důležité při výběru rakve dbát na přání zesnulého a jeho rodiny a poskytnout mu důstojný způsob uložení jeho těla na jeho poslední cestu. Přehled prodejců rakví v lokalitě Morava.

1–10 firem z 26 nalezených Filtry

1Pohřební služba PIETA Hodonín1 pobočka

3.5
★★★★★
★★★★★
(8)
Purkyňova 3924/78, Hodonín
Otevřeno do 15:30
Ověřená

Poskytujeme kompletní pohřební služby s úctou k zesnulým. Zajistíme vše od převozu zemřelého přes přípravu smutečního obřadu až po kremaci či pohřeb do země.

2Pohřební služba Bohumír Přibylák, s.r.o.

3.9
★★★★★
★★★★★
(8)
Kvítková 540, Zlín Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám kompletní pohřební služby. Organizujeme smuteční obřady, prodáváme smuteční vazby květin, rakve, doplňky na pomníky a mnoho dalšího. Kontaktujte nás. Zajistíme vše potřebné pro důstojné rozloučení s vaším nejbližším.

3Václavková a spol. s.r.o. – Pohřební služba1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(10)
Mlýnská 958/31, Prostějov
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme komplexní pohřební služby. Provádíme převozy zesnulých po celé ČR i ze zahraničí, zhotovení parte, pohřby do země, pohřby žehem, civilní i církevní rozloučení. Na přání zajistíme řečníka nebo kněze. Máme vlastní vazárnu květin, a tak se vám postaráme i o květinovou výzdobu.…

4Pohřební ústav Blansko, s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Dvorská 1717/17, Blansko Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme komplexní pohřební služby na vysoké profesionální úrovni a za přijatelné ceny. Zajišťujeme převozy zesnulých, smuteční obřady, květinovou výzdobu, tisk smutečního oznámení, kremace, pohřby do země, výkopy hrobů, výběr rakví, zhotovení uren a mnoho dalších služeb.

5Pohřební služba MISERICORDIA s.r.o. (pobočka Olomouc tř. Míru)7 poboček

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
tř. Míru 783/100a, Olomouc
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná Ověřená

Jsme pohřební služba s dlouholetou historií. Máme pobočky 3x v Olomouci, dále pobočky ve Šternberku, 2x v Litovli, v Moravském Berouně a v Uničově. Nabízíme různé varianty posledního rozloučení, smuteční obřad. Dále několik druhů rakví, urny, vázání smutečních věnců a květin. Veškeré další…

6Pospíšilová Jana - Pospa

4.2
★★★★★
★★★★★
(20)
Bří Lužů 2210, Uherský Brod
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná Ověřená

Pohřební služba s nabídkou převozů zesnulých, vázání věnců a kytic a tisku parte. Dále zajistíme kopání hrobů, hudbu a další služby dle přání pozůstalých. Pohřby vyřizujeme i v sobotu a neděli. Pracujeme nonstop.

7Charón spol. s r.o. (kancelář Ostrava - Francouzská)1 pobočka

4.7
★★★★★
★★★★★
(23)
Francouzská 6169/54, Ostrava Bezdlužná

Naše pohřební služba poskytuje komplexní pohřební služby. Zajišťujeme převozy zemřelých, obřady kremační, církevní i civilní. Připravujeme věnce, kytice a smuteční oznámení. Nabízíme rakve v širokém sortimentu z přírodních materiálů různého barevného provedení. Jsme vám oporou v těch…

8Černínová Zdena - pohřební služby1 pobočka

3.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Borovského 872/58B, Karviná, Ráj
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Společnost nabízí kompletní pohřební služby. První soukromá pohřební služba v Karviné byla založena paní Zdenou Černínovou, která v oboru pohřebnictví pracuje již 44 let. Pohřeb lze vyřídit i po telefonické domluvě. Převozy zemřelých nepřetržitě! 800100161 NONSTOP.

9Pohřební služba Harmonie s.r.o.3 pobočky

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mikuláškovo nám. 1, Brno - Starý… Bezdlužná

Zajišťujeme kompletní pohřební služby. V naší nabídce služeb naleznete smuteční obřady v obřadních síních, převozy zesnulých, květinovou výzdobu, vytištění smutečního oznámení, řečníka, kněze, smuteční hudbu, veškerou administrativu. Nabízíme varianty pohřbu. Vše potřebné v těžkých…

10Brněnská pohřební služba, s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Koliště 1907/3, Brno-Černá Pole Bezdlužná

Naše pohřební služba Brno je připravena splnit veškeré vaše požadavky na profesionální úrovni. Odpovíme vám na veškeré otázky týkající se posledního rozloučení, pojištění, ukládání zpopelněných ostatků atd. Brněnská pohřební služba s.r.o. - pohřební služba Brno, je připravena poskytnout vám…


Rakve, výroba rakví – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Rakve, výroba rakví v lokalitě Morava – detailní popis

Výběr rakve je důležitým rozhodnutím, které vyžaduje respekt k přáním zemřelého. Pokud zrovna vybíráte rakev, zjistěte, zda zemřelý měl nějaké konkrétní přání nebo požadavky ohledně rakve. Dále se zaměřte na materiál rakve, jelikož každý materiál má své výhody i nevýhody. Zaměřte se také na design a zdobení rakve. Některé rakve mohou být jednoduché, jiné zase bohatě zdobené reliéfy. V neposlední řadě se zamyslete nad rozpočtem. Rakve mohou mít různé ceny, a proto je důležité mít na paměti svůj finanční rozpočet. Cena rakve se odvíjí od materiálu, designu a dalších faktorů.

Druhy rakví

  • Dřevěné rakve – jsou jedním z nejběžnějších typů rakví. Vyrábí se z různých druhů dřeva, jako je topol, smrk, dub, borovice, cedr nebo mahagon. Dřevěné rakve mohou být jednoduché, nebo bohatě zdobené řezbami.
  • Kovové rakve – vyrábí se obvykle z oceli nebo mědi. Jsou známé svou trvanlivostí a odolností proti vlhkosti a hnilobě. Mohou mít různé povrchové úpravy, jako je leštění nebo barvení.
  • Ekologické rakve –  jsou navrženy s ohledem na snížení ekologického dopadu pohřbívání. Vyrábí se z přírodních materiálů, jako je proutí, ratan, karton nebo recyklované dřevo. Tyto rakve se snadno rozloží v půdě a nezanechávají dlouhodobý ekologický otisk.
  • Kremační rakve – jsou speciálně navrženy pro účely kremace. Obvykle se vyrábí z lehkých materiálů, jako je dřevo nebo karton, které rychle shoří během procesu kremace. Tyto rakve mají také často jednodušší design a jsou menší než tradiční rakve určené pro pohřby v zemi.
  • Obřadní rakve – obřadní rakve jsou navrženy tak, aby sloužily jako centrální bod pohřbu nebo pohřebního obřadu. Vyrábí se z různých materiálů a mohou být zdobeny různými symboly nebo vzory, které odrážejí zájmy a životní příběh zemřelého.
  • Dětské rakve – jsou navrženy speciálně pro pohřbívání dětí a kojenců. Jsou menší a bývají často zdobeny jemnými vzory a motivy, které odrážejí nevinnost dětí.
  • Nadrozměrné rakve – tyto rakve jsou širší nebo delší a jsou navrženy tak, aby poskytovaly dostatečný prostor pro pohřeb zemřelého s respektem k jeho velikosti.
  • Rakve pro zvířata – jsou určeny pro pohřbívání domácích zvířat, jako jsou psi nebo kočky. Tyto rakve jsou menší než lidské rakve. Vyrábí se z různých materiálů.