Tlumiče pérování – Morava

Má váš vůz nerovnoměrně opotřebené pneumatiky? Je vaše brzdná dráha prodloužená? Slyšíte při jízdě klepání nebo jiné zvuky? Pak může být na vině porucha tlumiče, který je však možné vyměnit. Přehled prodejců tlumičů pérování v lokalitě Morava.

1–10 firem z 50 nalezených Filtry

1Urbánek Jiří - Auto Moto Centrum Urbánek

4.6
★★★★★
★★★★★
(2)
Čsl. armády 1323/21, Šumperk
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se provozem autoservisu a pneuservisu. Nabízíme lakýrnické a karosářské práce. Prodáváme oleje a maziva. Hledáme kvalifikovaného automechanika a autolakýrníka.

2AVIMA BRNO s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(113)
Kšírova 606/131, Brno Bezdlužná

Prodej náhradních dílů. Nabízíme autobaterie, světla, majáky, filtry, měniče, zrcátka, žárovky, autodoplňky, autokosmetiku, autochemii. Dále nabízíme alkoholtestery, stěrače, řemeny, upínací pásy, startéry, autolékárničky, plastové díly, akumulátory, kotouče, brzdové destičky, tlumiče, výfuky a…

3Kyselka David1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Polní 850/19, Klobouky u Brna Bezdlužná

Nabízíme služby pneuservisu a autoservisu. Prodáváme autobaterie, pneumatiky pro osobní vozy, dodávky, motocykly a zemědělské stroje. Provádíme výměny olejů, filtrů, servis brzd i tlumičů, výměny výfuků a klimatizací. Další služby: Platba kartou.

4STROJÍRNA OSLAVANY, spol. s r.o.

Realizace firemních akcí - zákaznické/zaměstnanecké dny, teambuildingy, školení, večírky, slavnostní příležitosti.

5Pneuservis Bílý & syn s.r.o.

1.1
★★★★★
★★★★★
(6)
Kamenice 747/2, Brno-Bohunice Bezdlužná

Provoz pneuservisu, rychloservisu, čerpací stanice a tlakové myčky vozidel. Prodej nových pneumatik, disků kol, provozních náplní, akumulátorů, autokosmetiky a náhradních dílů.

6Vykoukal Jan- Autodíly

Rovnice 244, Břeclav
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Velkoobchod, maloobchod, prodej: náhradní díly, autosoučástky, autodoplňky, autopříslušenství, autodíly, denní rozvoz do autodílen v regionu okresu Břeclav, Hodonín, ND pro osobní vozy, vozidla, automobily, auta, auto všech značek, značky a filtry, vodní čerpadla, termostaty, ložiska, tlumiče,…

7Dymáček Vojtěch- autoservis

4.0
★★★★★
★★★★★
(303)
Palackého třída 258…, Brno
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Vše pod jednou střechou - autoservis, pneuservis a veškerá péče o Vaše auto. Provádíme autoklempířské práce včetně lakování karoserií. Nabízíme autodoplňky všeho druhu. Měření emisí a realizace STK, plnění klimatizací, montáž tažných zařízení na auta různých typů. Náš autoservis má v nabídce i…

8Vyzina Milan- AUTOOPRAVNA - PNEUSERVIS

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kytnerova 1/13, Brno-Medlánky
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Autoopravna Milan Vyzina nabízí služby pro motoristy již od roku 1998. Provádíme komplexní služby automechanické, garanční prohlídky, generální prohlídky (GO), přípravu vozů na STK, moderní diagnostiku, opravy klimatizací, seřizování geometrie kol, apod. Zajišťujeme práce autolakýrnické,…

9MV MOTO - Michal Vopat

4.8
★★★★★
★★★★★
(85)
Hulínská 1799/1, Kroměříž
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme kompletní servis motocyklů, ATV, JET a skútrů. Provádíme generální opravy motorů a převodovek, seřízení motorů a karburátorů, svařování plastů a lakování, sportovní úpravy, optimalizace palivových map, ECU-FLASH, zvyšování výkonu - motorová brzda. Prodáváme originál náhradní díly.

10AUTO SIVÍK s.r.o.

Náves 426, Zlín Bezdlužná

Specializujeme se na velkoobchodní a maloobchodní prodej náhradních dílů pro automobily a motocykly. Motodíly se můžete objednat přes náš internetový obchod, ale také přímo na naší kamenné prodejně Auto-moto Sivík Zlín.


Tlumiče pérování – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Tlumiče pérování v lokalitě Morava – detailní popis

Tlumiče pérování jsou důležitou součástí všech automobilů. Nachází se mezi nápravou a karoserií (rámem). Účelem tlumičů je rovnoměrné tlumení kmitů pružin a zajištění stálé přilnavosti kol k vozovce. Každé kolo má svůj vlastní tlumič. Díky tlumičům má vůz dobré jízdní vlastnosti, snadno se ovládá, je stabilní v zatáčkách, má efektivní brzdnou dráhu a jízda s ním je bezpečná. Jejich životnost závisí na kvalitě povrchu vozovky a stylu jízdy řidiče. Kontrolu tlumičů se doporučuje provést po každém ujetí 20 000 kilometrů. 

Jaké jsou druhy tlumičů?

  • Mechanické tlumiče – jsou typické pro historická vozidla. Pracují na principu tření dvou kotoučů. Jejich pracovní látkou je olej. 
  • Kapalinové tlumiče – je nejrozšířenější druh tlumičů. Jejich pracovní látkou je olej, a proto se někdy označují jako olejové tlumiče. Rozdělují se na jednočinné, které pracují pouze v jednom směru a na dvoučinné, které pracují v obou směrech. Dvoučinné se dále rozdělují na jednoplášťové teleskopické a dvouplášťové teleskopické. 
  • Plynokapalinové tlumiče – označují se jako plynokapalinové, protože jejich pracovní látkou je olej a prostor nad ním vyplňuje dusík. Rozdělují se na nízkotlaké a vysokotlaké. 

Jaké jsou příznaky poruch tlumičů?

  • Brzdná dráha je prodloužená.
  • Automobil vjíždí do zatáčky nižší rychlostí.
  • Při zrychlování a brzdění se vůz příliš naklání.
  • Pneumatiky jsou nerovnoměrně opotřebené.
  • Při jízdě je slyšet klepání a jiné zvuky.
  • Na tlumiči jsou mastné nečistoty.