Psychomotorický, psychologický vývoj – Morava

Psychomotorický a psychologický vývoj jsou dva klíčové aspekty vývoje dítěte. Psychomotorický vývoj se týká rozvoje motorických dovedností a koordinace pohybu, zatímco psychologický vývoj se zaměřuje na rozvoj kognitivních, emocionálních a sociálních schopností.

1–6 firem z 6 nalezených Filtry

1MUDr. Eva Ungerová

3.9
★★★★★
★★★★★
(112)
Palackého třída 250…, Brno-Královo Pole
Dnes už má zavřeno

Zdravotnické zařízení MUDr. Evy Ungerové bylo založeno v r. l999, kdy byla otevřena neurologická ambulance, ve které pacienti byli ošetřeny jednak po stránce celého neurologického spektra chorob, ale hlavně se specializovala na onemocnění páteře, tedy vertebrogenní problematiku. Neurologie a…

2Orlová Petra, Mgr. - fyzioterapie leskava

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
U Leskavy 738/26, Brno Bezdlužná

Léčba dospělých. Léčba funkčních poruch pohybového aparátu. Léčba poúrazových a pooperačních stavů pohybového aparátu. Pohybová léčba neurologických onemocnění. Manuální lymfodrenáž. Poradenství a prevence. Léčba dětí. Korekce vadného držení těla. Korekce vad nohou. Konzultace v oblasti…

3Mgr. Marek Zajac - Ambulance léčebné rehabilitace a dětská psychomotorická…

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kostelní 96/23, Ostrava-Moravská…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Mgr. Marek Zajac - Ambulance léčebné rehabilitace a dětská psychomotorická poradna, se sídlem Kostelní 96/23, 702 00, Ostrava-Moravská Ostrava, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle jiných zákonů než živnostenského a zákona o zemědělství…

5Večeřová Olga, Mgr.

Specializuji se na terapii pomocí Bobath konceptu. Nabízím poradenství v oblasti psychomotorického vývoje dětí a rehabilitace zaměřené především na dětské pacienty. Poskytuji služby rodičům dětí s neurologickým onemocněním.

6Krčmářová Petra - RehaFlex

5.0
★★★★★
★★★★★
(11)
Hradská 888, Zlín Bezdlužná

Specializujeme se zejména na dětskou rehabilitaci a bolestivé stavy i další obtíže spojené s poruchami funkce pohybového systému dospělých. Nabízíme též poradenství v oblasti psychomotorického vývoje kojenců a batolat.


Firmy v dalších lokalitách


Psychomotorický, psychologický vývoj v lokalitě Morava – detailní popis

V oblasti Morava se děti setkávají s mnoha příležitostmi k rozvoji svých psychomotorických dovedností. Například mohou hrát sporty jako fotbal, basketbal nebo volejbal, což pomáhá rozvíjet koordinaci a sílu. Děti také mohou navštěvovat taneční nebo gymnastické kurzy, které pomáhají rozvíjet gracióznost a flexibilitu.

Psychologický vývoj dítěte v oblasti Morava je podporován prostřednictvím různých aktivit a programů. Například děti mohou navštěvovat mateřské školy, kde se učí základům sociálních interakcí a emocionální regulace. Dále mohou děti navštěvovat různé kluby a organizace, které se zaměřují na rozvoj kreativity a sebevědomí.

V následujícím seznamu jsou uvedeny některé klíčové milníky v psychomotorickém a psychologickém vývoji dítěte:

Psychomotorický vývoj:
- Dítě začíná držet hlavu v sedě ve věku 3-4 měsíců
- Dítě začíná plazit se v 6-10 měsících
- Dítě začíná chodit v 9-18 měsících
- Dítě začíná běhat a skákat v 2-3 letech

Psychologický vývoj:
- Dítě začíná rozpoznávat tváře a reagovat na ně v 2-3 měsících
- Dítě začíná rozumět jednoduchým pokynům v 1-2 letech
- Dítě začíná rozvíjet empatii a pochopení emocí v 2-3 letech
- Dítě začíná rozvíjet schopnost abstraktního myšlení v 4-5 letech

v oblasti Morava jsou k dispozici různé zdroje a programy, které pomáhají podporovat zdravý psychomotorický a psychologický vývoj dítěte. Rodiče a opatrovníci by měli být aktivní v podpoře těchto aktivit a zajistit, aby děti měly přístup k prostředkům, které jim pomohou dosáhnout svého plného potenciálu.