Endometrióza – Morava

Endometrióza je gynekologické onemocnění, které postihuje ženy v reprodukčním věku. Jedná se o stav, kdy se tkáň podobná tkáni v děloze, tzv. endometrium, nachází mimo dělohu.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1doc. MUDr. Peter Koliba, CSc.- GYNARTIS s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(21)
17. listopadu 595/38, Ostrava – Poruba
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabízíme služby v oblasti ambulantní gynekologie, včetně porady pro těhotné. K dispozici máme 3D/4D ultrazvuk. Vyšetření na klinice zahrnuje preventivní gynekologické prohlídky, diagnostiku a léčbu endometriózy, diagnostiku příčin neplodnosti, poradenství o antikoncepci + zavedení nitroděložního…


Firmy v dalších lokalitách


Endometrióza v lokalitě Morava – detailní popis

Tato tkáň může být přítomna v různých částech těla, jako jsou vaječníky, vejcovody, střeva nebo močový měchýř. Endometrióza může způsobovat bolestivá menstruační období, bolest při pohlavním styku, bolest během močení nebo stolice a neplodnost. V oblasti Morava se endometrióza vyskytuje u mnoha žen. Tyto ženy se často potýkají s bolestivými menstruačními obdobími a bolestí během pohlavního styku. Některé z nich také trpí bolestí během močení nebo stolice. Endometrióza může být diagnostikována pomocí ultrazvukového vyšetření nebo laparoskopie, což je chirurgický zákrok, při kterém se do břišní dutiny vloží tenká trubice s kamerou.

Léčba endometriózy zahrnuje léky, jako jsou hormonální antikoncepční prostředky, které mohou snížit bolest a zpomalit růst tkáně mimo dělohu. V některých případech může být nutná chirurgická léčba, při které se odstraní postižená tkáň. U některých žen může být endometrióza příčinou neplodnosti, a proto mohou být potřeba další léčebné postupy, jako je umělé oplodnění.

Je důležité, aby ženy s podezřením na endometriózu navštívily svého gynekologa a podstoupily potřebné vyšetření. Časná diagnóza a léčba mohou pomoci zmírnit bolest a zlepšit kvalitu života.