Město Rájec-Jestřebí – logo společnosti Město Rájec-Jestřebí

Město Rájec-Jestřebí se nachází v okrese Blansko. Chod města zabezpečuje městský úřad, který spravuje úřední desku a poskytuje služby Czech POINT. Dominantou města je zámek Rájec nad Svitavou. Nedaleko města se nachází CHKO Moravský kras.

 • Klíčová slova 57

  městský úřad, město Rájec-Jestřebí, samospráva, informace pro občany, kultura, úřední deska, zámek Rájec nad Svitavou, cestovní ruch, informační centrum, turistika, pěší turistika, turistické stezky, cyklostezky, cykloturistika, CHKO Moravský kras, kulturní vyžití, přírodní zajímavosti, ubytování, stravování, památky a architektura, krizové situace, městská policie, Jihomoravský kraj, Holešín, Karolín, kostel Všech svatých, pošta, Římskokatolická farnost Rájec nad Svitavou-Jestřebí, FK Rájec-Jestřebí, základní škola a mateřská škola, gymnázium, centrum Motýlek, městská knihovna, Mezinárodní hudební festival, Contentus Moraviae,kulturní akce, maškarní ples, sál K-áčko, Kruh přátel hudby, Vodácký sportovní klub, kaple sv. Anny,rybník Klimšák, Svaz tělesně postižených, Erasmus+, Tvrdošín, Mesoh, odpadové hospodářství, pronájem sokolovny, penzion Kopeček, rozsvícení vánočního stromu, obřadní síň, svatby na zámku, letní kino, amfiteátr, obchvat, divadelní spolek, hřiště s umělým povrchem

 • Popis

  Město Rájec-Jestřebí leží v Jihomoravském kraji – 8 km od Blanska a 30 km na sever od Brna. Leží na soutoku řeky Svitavy a řeky Býkovky v malebném údolí na rozhraní mezi Českomoravskou vysočinou a Drahanskou vrchovinou.

  První písemná zmínka o městě pochází z roku 1131. V současnosti zde žije 3 725 obyvatel

  K významným historickým památkám města patří státní zámek Rájec nad Svitavou, římskokatolický kostel Všech svatých a kaple Svaté Anny.

  Z přírodních památek v okolí stojí za návštěvu propast Macocha a celý komplex jeskyní Moravského krasu.

Napište nám o úpravu údajů

Poslat poptávku

Otevírací doba

 • Otevřeno do 15:30
 • Pondělí 08:00 – 11:00, 12:00 – 17:00
 • Úterý 08:00 – 11:00, 12:00 – 15:30
 • Středa 08:00 – 11:00, 12:00 – 17:00
 • Čtvrtek 08:00 – 11:00, 12:00 – 15:30
 • Pátek 08:00 – 11:00, 12:00 – 13:00
 • Sobota Zavřeno
 • Neděle Zavřeno

×

Online poptávka

Poptáváte firmu Město Rájec-Jestřebí

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Poptávka je určena výhradně k zasílání poptávek, nebo dotazů souvisejících s činností dané firmy/firem. Zprávy mohou být korekturovány našimi operátory, následně jsou zaslány klientovi.