Diagnostika staveb – Vyškov

Diagnostika staveb je důležitá pro zjištění vlhkosti stavby, při které se navrhne optimální způsob sanace. Prvně je nutné odstranit příčinu a poté řešit její důsledek. Přehled firem zabývajících se diagnostikou staveb v lokalitě Vyškov.

1–5 firem z 5 nalezených Filtry

1Astreng s.r.o.

Společnost Astreng s.r.o. provádí především projektování stavebních konstrukcí. Mezi služby, které nabízíme, patří tedy například projektování staveb a dílenská dokumentace.

2KASTOP - Jan Kašpar

Kozlany 83, Kozlany
Otevřeno do 24:00

KASTOP - Jan Kašpar, se sídlem Kozlany 83, 683 41, Kozlany, v okrese Vyškov a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2001. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3 živnostenského zákona…

3Kovotop-trade s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Lysovice 131, Lysovice

Kovotop-trade s.r.o., se sídlem Lysovice 131, 682 01, Lysovice, v okrese Vyškov a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 92358, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2016. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem podnikání…

4NT interiors s.r.o

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Zelnice III 1603, Slavkov u Brna Bezdlužná

NT interiors s.r.o, se sídlem Zelnice III 1603, 684 01, Slavkov u Brna, v okrese Vyškov a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 111783, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2019. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…

5MGV+H s.r.o.

MGV+H s.r.o., se sídlem Nosálovská 357/55, 682 01, Vyškov-Nosálovice, v okrese Vyškov a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 38153, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2000. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. Předmětem…


Diagnostika staveb – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Vyškov


Diagnostika staveb v lokalitě Vyškov – detailní popis

Jedná se o stavebně technický průzkum zděných, železobetonových a betonových konstrukcí. Cílem je diagnostikovat vady a poruchy tak, aby mohly být rozpoznány příčiny jejich vzniku a vypracován návrh sanace.

Zátěžové zkoušky/zkoušení a diagnostické metody

Nedestruktivní zátěžové metody

Jedná se o zkušební metodu, která většinou nepoškodí povrch zkoušené konstrukce.

  • Tvrdoměrné metody – Tvrdost je určena odporem zkoušeného materiálu proti plastické deformaci. Tvrdost materiálů je zjišťována metodami vrypovými, vtiskovými, vnikacími nebo odrazovými.
  • Elektroakustické metody – Dělí se na čisté, které nezpůsobují žádné poškození a na metody ostatní, které způsobují pouze nepatrné místní porušení hmoty. Využívá se metoda kladívková (pružného impulzu), tlumeného rázu, ultrazvuková impulzová, aktivní metoda akustické emise, rezonanční a vibrační, fázových rychlostí nebo metoda mechanické impedance.
  • Elektromagnetické metody – Pomocí metody mikrovlnné a indukční se zjišťuje poloha, průměr nebo krytí kovových prutů v železobetonových konstrukcí – elektromagnetické sondy.
  • Elektrické metody – Využívá se metoda odporovací pro měření velmi malých přetvoření a metoda kapacitní pro měření vlhkosti stavebních materiálů.
  • Tenzometrické metody – Určeny k měření malých změn délky.
  • Trvanlivostní metody – Provádějí se zkoušky, které vypovídají o struktuře zkoušených stativ, podrobených vlivům okolního prostředí. Využívá se metoda stanovení propustnosti struktury stativa působením kapaliny nebo plynů, zkouška mrazuvzdornosti, odolnosti betonu proti působení vody a chemických rozmrazovacích látek, zkouška nasákavosti betonu, vzlínavosti betonu, sorpčních vlastností betonu nebo průsaku tlakovou vodou.
  • Radiační metody – Využívá se ionizující záření.

Semidestruktivní diagnostické metody

Metoda při které dochází k zásahu konstrukce.

  • Jádrové vývrty – Vývrty se odebírají z diagnostické konstrukce ke stanovení vlastností stativa v době průzkumu konstrukce. Využívá se vrtačka se speciálními dutými válci opatřenými tvrdokovovými břity.
  • Odtrhové zkoušky – Slouží ke stanovení přídržnosti povrchových vrstev na nosném podkladu nebo pro zjištění tahové pevnosti povrchových i podpovrchových vrstev betonu. 
  • Metoda plochých lisů pro stanovení napjatosti ve zdivu – Využívá se ke stanovení lokální napjatosti modulů pružnosti zdiva.
  • Vrtací zkouška stanovení pevnosti malty – Používá se příklepová vrtačka, která se zavrtává do upravené ložní spáry. Měří se hloubka vzniku příslušného vrtáku při předepsaném počtu otáček a určí se pevnost malty ve zdivu.