Technologie, zařízení pro chov skotu – Olomoucký kraj

Pro zajištění prosperujícího chovu skotu, s tržní produkcí mléka i bez tržní produkce mléka, je důležitý nejen výběr vhodného plemene, ale i zajištění optimálního prostředí a vhodného krmiva. Přehled prodejců zařízení pro chov skotu v lokalitě Olomoucký kraj.

1–5 firem z 5 nalezených Filtry

1ROLS Lešany, spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(11)
Lešany 173, Lešany

Zemědělská prvovýroba, distribuce a export semene máku modrého a kmínu kořenného. Živočišnou výrobu zaměřujeme na produkci mléka, rozmnožovací chov prasnic a výkrm prasat a také na chov krav bez tržní produkce mléka. Odpadní produkty z živočišné a rostlinné výroby využíváme v bioplynové stanici.

2Zemědělské družstvo Olšany - Hablov

4.2
★★★★★
★★★★★
(14)
Olšany u Prostějova…, Olšany u Prostějova
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zemědělské družstvo Olšany - Hablov. katastr se skládá z obcí Olšany u Prostějova, Lutín, Studenec, Třebčín, Žerůvky, Bystročice, Smržice a Dubany na Hané. Celková rozloha orné půdy je 680ha. Družstvo se zabývá zemědělskou prvovýrobou. Rostlinná výroba - obiloviny, řepka, cukrovka. Živočišná výroba…

3BCB technik s.r.o.

4.3
★★★★★
★★★★★
(2)
Moravská Huzová 119, Štěpánov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Firma BCB technik s.r.o. se zabývá prodejem a servisem zemědělských technologií se zaměřením na živočišnou výrobu. Zvláště pak na technologie určené pro chov skotu a pro chov prasat.

4ADDICOO GROUP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Bohdíkovská 2438/7, Šumperk Bezdlužná

Nabídka fytogenních krmných aditiv, inhibitoru plísní a desinfekcí. Hlavním cílem společnosti je rozvíjet a zkvalitňovat kompletní služby v rámci výživy hospodářských zvířat. Dále se firma zabývá řešením snižování emisí amoniaku v chovatelských zařízeních, hygienou výrobního procesu vajec,…


Firmy v dalších lokalitách


Technologie, zařízení pro chov skotu v lokalitě Olomoucký kraj – detailní popis

Základním zařízením pro chov skotu jsou stáje. Při budování stájí pro skot je třeba brát v potaz, že skot má velmi dobrou termoregulační schopnost a optimální teplota je pro něj 10 až 15 °C. S teplotami nižšími se vyrovnává lépe než s teplotami vyššími. 

Ustájení dojnic

Podle způsobu fixace lze ustájení dojnic rozdělit na vazné a volné. Podle využití podestýlky lze oba typy rozdělit na stelivové a bezstelivové.

Vazné ustájení dojnic 

Patří k nejstarším a tradičním systémům ustájení. Z hlediska welfare zvířat není tento typ doporučován a využívá se pouze v pokusných stájích a ve stájích u chovatelů s malým počtem dojnic. Výhodou vazného ustájení je individuální kontrola a péče o krávu. Nevýhodou je složité uplatnění velkovýrobních technologických prvků a také nepohoda zvířat, jelikož dojnice mají minimální možnost pohybu. 

Volné ustájení 

Je nejrozšířenějším typem ustájení dojného skotu v chovatelsky rozvinutých zemích. Základem tohoto systému je chov krav ve skupině. Stáje jsou rozděleny na krmiště, lehárnu s lehacími boxy a hnojnou chodbu. Krmiště se může nacházet jak ve vnitřních prostorách stáje, tak i mimo stáj. Lehací boxy slouží k odpočinku krav. Je důležité, aby byly pohodlné, a proto je jejich podlaha měkká a dobře izolovaná od chladu. Nejvhodnější podestýlkou pro tyto boxy je sláma. Pokud se jedná o bezstelivové systémy, tak tam se používají pryžové nebo PVC matrace. Hnojná chodba slouží k přesunu krav mezi krmištěm a boxy.