Hospodářská zvířata – Morava

Chov hospodářských zvířat je stěžejní nejen pro živočišnou výrobu, ale i celou zemědělskou výrobu. Využívá se zejména pro produkci masa, mléka, vajec, kůže, peří a dalších produktů. Přehled chovatelů a prodejců hospodářských zvířat v lokalitě Morava.

1–10 firem z 147 nalezených Filtry

1DOUBRAVA, spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Zahnašovice 129, Zahnašovice Ověřená

Zabýváme se živočišnou a rostlinnou výrobou. Nabízíme prodej selat, prodej prasat i prodej telat, býčků a jalovic. Z naší rostlinné výroby nabízíme kukuřici, ječmen, pšenici, cukrovou řepu a sezónní prodej brambor. Kontaktujte nás! Přijímáme objednávky selat, objednávky vepřů a další.

2ZEAS Lysice, a.s. - zemědělství

4.2
★★★★★
★★★★★
(3)
Družstevní 68, Lysice
Dnes už má zavřeno

Vyrábí krmné směsi a produkty živočišné a rostlinné výroby. ZEAS Lysice,a.s. byla založena 30.12.1996 a od 1.1.1998 převzala hospodářskou činnost od Zemědělského družstva Lysice. Společnost zaměstnává 100 pracovníků a hospodaří v katastrech 18 obcí v okrese Blansko a částečně i Brno-venkov na…

3Popak, spol. s r.o.

Hlavní 43, Brumovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Popak, spol. s r.o. naše firma se zabývá prodejem a výrobou krmných směsí pro zvířata. Zejména potom pro telata a drůbež. Otevírací doba je dle telefonické domluvy. Bankovní účet: 381920053/0300. Prodejna na adrese Brumovice 43.

4ALFAMIN s.r.o.

Provozujeme výrobu a nabízíme prodej tekutých minerálních krmných doplňků pro všechny druhy hospodářských zvířat.

5MIKROP ČEBÍN a.s.

4.4
★★★★★
★★★★★
(66)
Čebín 416, Čebín

Děláme vývoj a výrobu i distribuci minerálních a minerálně - vitamínových premixů i také směsí pro výživu hospodářských zvířat.

6Josef Umlášek MVDr. - Veterinární ordinace Sokolnice

4.8
★★★★★
★★★★★
(1)
Masarykova 28, Sokolnice

Veterinární ordinace Sokolnice v okresu Brno-venkov zajišťuje pod vedením zkušeného veterináře MVDr. Josefa Umláška komplexní veterinární služby. Specializujeme se na preventivní i léčebnou veterinární péči o malá domácí i velká hospodářská zvířata. Ošetřujeme především psy, kočky aj. menší zvířata…

7Antonín Pantůček MVDr.

4.7
★★★★★
★★★★★
(106)
Vackova 1778/65, Brno-Královo Pole
Dnes už má zavřeno

Veterinární ordinace poskytuje veterinární péči pro malá a drobná zvířata. Prevenci, diagnostika a léčba všech hospodářských zvířat. Preventivní a léčebná činnost, chirurgické zákroky - od kastrace až po operace očí.

8Zemědělské družstvo Sebranice

4.5
★★★★★
★★★★★
(3)
Sebranice 238, Sebranice Bezdlužná

Firma se zabývá produkcí rostlinných výrobků a hospodářských zvířat.

9JUKO petfood s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(60)
Vážany nad Litavou…, Slavkov u Brna
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Firma JUKO vstoupila na trh v roce 1996 jako dynamická společnost, kladoucí důraz na maximální kvalitu poskytovaných služeb a zboží. Zabývá se distribucí vybraných produktů pro domácí zvířata.

10MVDr. Dalibor Boháč - Veterinární klinika Přímětice

4.5
★★★★★
★★★★★
(230)
K Suchopádu 273/8, Znojmo-Přímětice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše veterina působí ve Znojmě již dlouhodobě. Jsme veterinární klinika specializující se na malá zvířata jako jsou psi, kočky a hlodavci. Ke svým čtyřnohým pacientům se snažíme přistupovat tak, aby u nás nebyli ve stresu. Nabízíme klinické vyšetření, RTG, ultrazvuk, endoskopické vyšetření,…


Hospodářská zvířata – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Hospodářská zvířata v lokalitě Morava – detailní popis

Hospodářská zvířata jsou významná pro produkci masa, mléka a vajec. Významné jsou i vedlejší produkty, které zahrnují kůže, peří, štětiny, paznehty, kosti, rohovinu, droby, krev, kejdu, hnůj a další. Mezi hospodářská zvířata patří kráva, prase, koza, ovce, kůň, krůta, kachna, slepice, husa, králík a včela.

Skot (tur domácí, hovězí dobytek)

Chov skotu je významný kvůli produkci masa a mléka. Významné jsou i vedlejší produkty chovu skotu, mezi které patří hnůj, kůže, rohovina a další. Význam skotu také spočívá v tvorbě a údržbě krajiny, především v horských a podhorských oblastech. Tyto oblasti jsou totiž těžko dostupné pro běžnou mechanizaci. Samice se nazývá kráva, samec je býk a mládě je tele.

Prase domácí 

Je domestikovaný savec, který je vyšlechtěný z prasete divokého. Pro chov je ideálním zvířetem, jelikož rychle přibývá na váze a je velmi plodné. Prasnice mívá v průměru 8 až 14 selat. Prasata se chovají v zemědělských zařízeních v tzv. vepřínech. Samci prasat, kteří jsou vykastrovaní, se nazývají vepři. Nevykastrovaní samci se nazývají kanci. Samice prasete je prasnice. Samice, která už rodila, se nazývá svině nebo bachyně. Mládě prasete se nazývá sele. Chov prasat je významný pro produkci vepřového masa a vedlejších produktů, jako jsou kůže, střeva, kosti, droby, štětiny, kejda, suroviny pro farmaceutický průmysl (krev, endokrinní žlázy) a ostatní vedlejší produkty (konfiskáty, výkroje, pohlavní orgány).

Koza domácí 

Je domestikovaným přežvýkavcem, který patří k nejstarším užitkovým zvířatům. Chová se pro produkci masa, mléka a kůže. Kozí produkty jsou dnes velmi oblíbené, např. kozí sýry nebo mléko, které má oproti kravskému mléku vyšší obsah tuku a nižší obsah laktózy. Vedlejším produktem chovu koz jsou srst, kosti, rohy a šlachy. Kozí kůže se označuje jako kozinka. Je jemná, pružná a přitom pevná. Samec se nazývá kozel a mládě je kůzle