Zdravotnické záchranné služby – Morava

Zdravotnická záchranná služba (ZZS) je zdravotní služba, která poskytuje přednemocniční neodkladnou péči. ZZS má celostátní tísňovou linku 155. Přehled zdravotnických záchranných služeb v lokalitě Morava.

1–10 firem z 16 nalezených Filtry

1Kroměřížská nemocnice a.s.1 pobočka

Lůžková i ambulantní zdravotní péče. Nemocnice nabízí možnost využít duchovně pastorační službu. Disponujeme lékařskou službou první pomoci. Nabízí knihovnu, provozujeme aro, Transfuzní a Hematologická ambulanci, oddělení kožní, gynekologie, chirurgie, neurologie, oční, ušní-nosní-krční, ortopedie,…

2Oblastní spolek ČČK Prostějov

Poskytujeme zdravotnické, záchranné, sociální a humanitární služby. Organizujeme a podporujeme sociální a zdravotní výchovu mládeže i seniorů.

3DOPRAVNÍ ZDRAVOTNÍ SLUŽBA JOSEF ŠEVČÍK s.r.o.

Zabezpečujeme soukromou dopravu sanitními vozy nejen nemocným, raněným a rodičkám, ale i seniorům a invalidům. Nejen ve spádové oblasti Uherského Brodu a Uherského Hradiště.Služba non - stop.

4Skopal Ivo, Ing.

Prodej zdravotnické techniky a techniky pro záchranáře. Organizujeme školení zdravotnické pomoci.

5Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje, příspěvková organizace

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Výškovická 2995/40, Ostrava Bezdlužná

Zdravotnická záchranná služba Moravskoslezského kraje.

6Oblastní spolek Českého červeného kříže Blansko

Sadová 149/2, Blansko
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Oblastní spolek Českého červeného kříže poskytuje humanitární, zdravotnické, záchranné či sociální služby, organizuje a podporuje sociální a zdravotní výchovu mládeže aj.

7Valoušek Alexander

Provozujeme záchranné i také zdravotnické služeby.

8Meditrans plus s.r.o.1 pobočka

Poskytujeme přepravu nemocných a raněných a dále nabízíme lékařské a zdravotnické asistence a to na sportovních a kulturních a společenských akcích.

9Oblastní spolek ČČK Brno - venkov

Poskytujeme zdravotnické, záchranné, sociální a humanitární služby. Organizujeme a podporujeme sociální a zdravotní výchovu mládeže.

10Oblastní spolek ČČK Znojmo

Poskytujeme zdravotnické, záchranné, sociální a humanitární služby. Organizujeme a podporujeme sociální a zdravotní výchovu mládeže.


Firmy v dalších lokalitách


Zdravotnické záchranné služby v lokalitě Morava – detailní popis

Přednemocniční zdravotní péče je péče o postižené na místě, kde vznikl jejich úraz nebo akutní onemocnění, péče v průběhu převozu (sanitkou, vrtulníkem) a jejich předání do zdravotnického zařízení. Zdravotnický personál zajišťuje odbornou přednemocniční první pomoc, jejímž cílem je stabilizace základních životních funkcí, obnovení základních životních funkcí (kardiopulmonální resuscitace), úleva od bolesti a zmírnění obtíží.

Přednemocniční zdravotní péči zajišťují výjezdové skupiny:

  • Rychlá zdravotnická pomoc (RZP) – řidič-záchranář, zdravotnický záchranář
  • Rychlá lékařská pomoc (RLP) – řidič-záchranář, zdravotnický záchranář, lékař
  • Rychlá lékařská pomoc v systému Rendez-vous (RV) – posádka s lékařem v osobním vozidlem je vysílána spolu s posádkou RZP
  • Letecká záchranná služba (LZS) – pilot, zdravotnický záchranář, lékař


Přehled krajských záchranných služeb: