Umělecké terapie – Morava

Terapie uměním se využívá při léčbě psychických poruch, potíží v sociálním kontaktu, při léčbě závislostí, u dětí s poruchami učení nebo hyperaktivitou. Přehled center uměleckých terapií v lokalitě Morava.

1–3 firem z 3 nalezených Filtry

1Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, o.p.s.

Mozartova 2313, Frýdek-Místek
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Handicap centrum Škola života Frýdek-Místek, o.p.s., se sídlem Mozartova 2313, 738 01, Frýdek-Místek, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. O 1199, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Obecně prospěšná společnost. Založení v roce 2013.…

2INKRANIO s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Sokolovská 1224/30, Poruba-Ostrava Bezdlužná

INKRANIO s.r.o., se sídlem Sokolovská 1224/30, 708 00, Poruba-Ostrava, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 77392, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2019. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců…

3ALL 4 LIFE s.r.o.

ALL 4 LIFE s.r.o., se sídlem Kalusova 827/10, 709 00, Mariánské Hory-Ostrava, v okrese Ostrava - město a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 25575, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2003. Pracuje u nás 1 - 5…


Umělecké terapie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Umělecké terapie v lokalitě Morava – detailní popis

Do uměleckých terapií patří čtyři hlavní terapeutické obory: 

Arteterapie

Arteterapie je léčba výtvarným uměním. Jedná se o léčebný postup, který využívá výtvarný projev k ovlivnění lidské psychiky a mezilidských vztahů. Arteterapie využívá kresbu, malbu, koláž, práci s hlínou aj.

Muzikoterapie

Muzikoterapie je léčba hudbou. Využívá se k léčbě komunikace, adaptability, neuróz, ale i ke zmírnění bolesti, úzkosti nebo strachu.

Dramaterapie

Dramaterapie je léčba divadelním uměním. Využívá se k dosažení symptomatické úlevy, ke zmírnění důsledků psychických poruch nebo sociálních problémů.

Tanečně – pohybová terapie

Tanečně – pohybová terapie je léčba pohybem. Cílem této terapie je dosažení emoční a fyzické integrace jedince, vědomí vlastního těla, zvládání napětí v těle, úzkosti nebo stresu.

Studium uměleckých terapií nabízejí některé vybrané školy. Terapeutické obory pořádají své vlastní výcviky, kurzy nebo workshopy.

Mezinárodní asociace uměleckých terapií

MAUT je konfederace sdružující asociace, pracoviště, odborníky, studenty a zájemce o umělecké terapie.