Alternativní medicína, léčitelé – Moravskoslezský kraj

Alternativní medicína je opakem klasické medicíny založené na důkazech. Alternativní medicínu tvoří několik přístupů, jejichž cílem je zlepšení nebo udržení lidského zdraví. Přehled alternativní medicíny a léčitelů v lokalitě Moravskoslezský kraj.

1–10 firem z 33 nalezených Filtry

1MUDr. Hana Sýkorová - Pediatrie

Čs. armády 1402/6a, Hlučín Bezdlužná Ověřená

Praktická lékařka pro děti a dorost MUDr. Hana Sýkorová. Zaměřuji se hlavně na prevenci a v léčbě se snažím vynechat léky a to především antibiotika. Řídím se filozofií zdravého selského rozumu. Nové pacienty přijímám pouze jako novorozence a jejich maminky, které čtou časopisy Regena, Meduňka a…

2M&M servisní s.r.o.- Luxury Spa Ostrava1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(17)
Nádražní 535/15, Moravská Ostrava
Otevřeno do 20:00
Bezdlužná

Společnost nabízí relax a wellness s využitím výřivky, poskytuje masáže různých druhů.Tradiční hawajské masáže, thajské masáže, sportovní zdravotní masáže, aroma masáže a mnohem více v příjemném prostředí.

3Lékárna U Zlatého raka

Hornopolní 1455/28, Ostrava
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Provoz lékárny. V naši nabídce naleznete široký sortiment z řad léčiv, antioxidantů, minerálů, vitaminových přípravků, prostředků pro intimní hygienu. Jsme člen sdružení Magistra.

4Klocková Eva- Centrum alternativního poradenství Sedmikráska

U Opatovice 2051/19 , Opava
Otevřeno do 14:00
Bezdlužná

Nabízíme nelineární diagnostiku, ošetření plazmovým generátorem, EFT terapie, homeopatickou poradnu, prodej finských přírodních potravinových doplňků.

5Novotná Pavla- studio Naturopatie

Poskytujeme komplexní služby pro zdravé tělo i psychiku. Nabízíme výživové poradenství se zaměřením na očistu organismu pomocí přírodních detoxikačních prostředků, provedeme detailní diagnostiku příčin vašeho zdravotního stavu a provedeme hloubkovou detoxikaci za pomocí osvědčených přírodních…

6Hlinka Jiří- AQUAMEDEN

Společnost AQUAMEDEN se zabývá výzkumnou činnosti v oblasti zdraví, eliminace geopatogenních zón, Eliminace zbytkových rušivých energoinformačních polí psychosomatického charakteru. Dále provádíme profesionální odrušování GPZ přístrojem EKOplus. Nabízíme volnými energiemi sycenou vodu – Aqua Forte.

7Suchánková Jana- Biotronik

Převzala jsem praxi po svém otci (biotroniku a léčiteli - Jiřím Vojáčkovi), který lidem pomáhal přes 40 let. Nabízím léčbu v kanceláři, tak také na dálku posílám energie přes fotografii. Zaměřuji se na otevírání čaker, otevírání napojení na vesmírnou energii. Zprůchodňuji a odstraňuji energetické…

8Holubková Dana

Zaměřuji se na léčitelství, alternativní medicínu, koučink, poradenství v oblasti výživy a životního stylu. Prodávám doplňky stravy NUTRILITE Amway.

9Aku-Fyzio, s.r.o.

Kostelní 96/23, Moravská Ostrava
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provozujeme neurologickou ordinaci. Provádíme také akupunkturu a fyzioterapii. Spojili jsme zde naše znalosti z oborů klasické medicíny (neurologie, rehabilitace, sportovní medicína, fyzioterapie) se znalostmi z tradiční čínské medicíny a bojových umění. Dále nabízíme tejpování, baňkování, moxování…

10Vachová Petra

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Porubská 549/18, Ostrava Bezdlužná

Poskytuji služby oblasti čínské medicíny. Nabízím akupresuru, akupunkturu, fytoterapii, shiatsu či lymfodrenáže aj.


Alternativní medicína, léčitelé – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Alternativní medicína, léčitelé v lokalitě Moravskoslezský kraj – detailní popis

Alternativní a komplementární medicína se někdy označuje jako konvenční nebo západní medicína. Alternativní medicína je medicína, která místo klasické medicíny využívá nekonvenční medicínu. Komplementární medicína je označení pro medicínu, která používá nekonvenční medicínu společně s klasickou medicínou.

Mezi obory alternativní medicíny patří:

 • Ajurvéda
 • Akupunktura
 • Akupresura
 • Aromaterapie
 • Homeopatie
 • Psychotronika
 • Fytoterapie
 • Celostní medicína
 • Masáž

Mezi obory komplementární medicíny patří:

 • Tradiční čínská medicína
 • Fyzioterapie
 • Mindfulness
 • Reflexologie
 • Hypnoterapie
 • Bioterapie
 • Biotronika

Léčitelství

Léčitelství je diagnostická a léčebná činnost vykonávaná léčiteli, kteří v drtivé většině nemají lékařské vzdělání. Většina léčitelů věří ve své léčebné schopnosti. V praxi používají nejrůznější metody – bylinkářství, fyzikální léčebné prostředky, tradiční lidové postupy nebo metody alternativní medicíny.