Zahradní architektura – Morava

Toužíte po krásné zahradě, která bude odpovídat vašim představám a potřebám? Pak oslovte zahradního architekta, který zhmotní zahradu vašich snů. Přehled zahradních architektů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 100 nalezených Filtry

1HORTISCENTRUM s.r.o.2 pobočky

4.3
★★★★★
★★★★★
(2)
Komenského 220, Židlochovice
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná Ověřená

Jsme specialisté na realizace zahrad na klíč. Provádíme kompletní projekty zahrad, realizace zahrad, parkové úpravy, údržby městské zeleně, realizace jezírek a vodních prvků a realizace střešních zahrad. Provozujeme dvě zahradnictví – Zahradnické centrum Židlochovice a Zahradnické centrum…

2Vladimír Šebestík - Larix Lusatia zahradnické centrum Lužice u Hodonína

4.7
★★★★★
★★★★★
(21)
Česká 817/30, Lužice
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná Ověřená

Zahradnictví se specializuje na okrasné zahrady, realizace zahrad a parky. Provozujeme zahradnické centrum v Lužicích u Hodonína. Prodáváme jedinečné okrasné dřeviny z prvotřídních zahradnických firem z Toskánska, pokojové rostliny, trvalky od českých a moravských pěstitelů, osiva, hnojiva…

3Coufalová Chalupová Petra - Floveristas

Franzova 282/78, Brno Bezdlužná

Poskytujeme kompletní servis v oblasti výzdoby interiéru živými, umělými, sušenými a stabilizovanými rostlinami. Dále poskytujeme svatební výzdobu. Vytvoříme dekoraci na míru a poradíme se sezonními dekoracemi.

5ALESTRA s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Tišnovská 305, Kuřim Bezdlužná

Děláme realizaci dětských hřišť a také multifunkčních sportovišť. A dále ještě outdoorových posiloven. Děláme zakázkové výroby prvků zahradní architektury.

6ADAM - zahradnická a.s.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(25)
Zahumení 866/13, Lelekovice Bezdlužná

Provozujeme velkoobchod s okrasnými dřevinami. Nabízíme trávníková hnojiva, osiva, substráty, travní koberce a další doplňkový sortiment zboží z oblasti zakládání a údržby sportovních i okrasných trávníků. Dále dodáváme keře, alejové stromy, jehličnany či živé ploty.

7STAVBY - Ing. Černá, s.r.o.1 pobočka

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bohatcova 177/17, Brno-Řečkovice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Provádíme sanace zdiva, kanalizace, dodávky na klíč, novostavby, rekonstrukce. Opravy staveb pozemních, vodohospodářské, dopravní, průmyslové, dřevostavby, půdní vestavby, zahradní stavby, bazény. Revitalizace panelových a rodinných domů. Společnost je certifikována dle ISO 9001:2010.

8Švec Jaroslav - Návrhy a realizace zahrad

3.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Bratislavská 356/64, Podivín Bezdlužná

Nabízíme služby v oblastech údržba zeleně, návrhy a realizace zahrad. Zabýváme se například výsadbami zahrad, parků i vzrostlých dřevin či údržbou trávníků. K dispozici máme široké strojové vybavení.

9a.123, s.r.o.

třída Kpt. Jaroše…, Brno-Černá Pole
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

a.123, s.r.o. - Provádění architektonických a projektových služeb pro rekonstrukce i novostavby. Zaměření na oblast územního plánování a inženýrské činnosti.

10Szturc Karel, Ing.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
třída Generála Píky…, Brno Bezdlužná

Nabízíme návrhy, realizace a údržbu zahrad a veřejné zeleně. Zajistíme závlahové systémy a kamenické práce.


Firmy v dalších lokalitách


Zahradní architektura v lokalitě Morava – detailní popis

Zahradní architektura je obor, který spojuje znalosti z oblasti botaniky, geologie, hydrologie, architektury, urbanismu, designu, umění nebo sociologie, s cílem vytvářet krásné, funkční a harmonické zahrady. Tento zajímavý obor má bohatou historii, která sahá až do starověkých civilizací, ale stále zůstává živoucím a vyvíjejícím se oborem, který reflektuje současné trendy a potřeby společnosti.

Historie zahradní architektury

Sahá až do starověkých civilizací, jako byly Mezopotámie, Egypt, Persie, Řecko, Řím nebo Čína. První zahrady byly pravděpodobně vytvářeny jako praktická řešení pro pěstování plodin a léčivých bylin. Postupem času se však zahrady staly základním prvkem paláců, chrámů a sídel v mnoha kulturách. 

Ve středověku měly zahrady především funkci užitkovou, ale později, v renesanci, se zahrady staly místem pro radost, reflexi a krásu. 

Zahradní architektura dnes

V současnosti je zahradní architektura vysoce ceněna pro svou schopnost zkombinovat funkčnost a estetiku. Moderní zahrady musí zohledňovat environmentální a udržitelné zásady, aby minimalizovaly negativní dopady na přírodu. Zároveň musí být přizpůsobeny životnímu stylu a potřebám lidí, kteří je budou užívat.

Kdo je zahradní architekt?

Zahradní architekti jsou odborníci, kteří mají výborné znalosti o rostlinách, půdě, klimatu a designu. Při vytváření zahrady musí brát v úvahu mnoho faktorů, jako jsou velikost zahrady, její umístění, orientace, povětrnostní podmínky, přístup k vodě, stávající vegetace atd.

Zahradní architekt musí také spolupracovat se zákazníky a porozumět jejich přání a potřebám. To je klíčové pro vytvoření zahrady, která bude skutečně odrážet charakter a vkus svých majitelů.

Kdy využít služeb zahradního architekta?

Zahradního architekta můžete oslovit, pokud chcete navrhnout nebo upravit svou zahradu. Zahradní architekt vám vytvoří projekt vaší zahrady přesně podle vašich představ a potřeb. Dále dohlédne na realizaci vaší zahrady a po dokončení zahrady vám poradí s údržbou a péčí o vaší novou zahradu.