Technické tkaniny, textilie – Morava

Technické tkaniny jsou pokročilé materiály, které nabízejí spoustu funkcí, jako např. voděodolnost, odolnosti proti ohni, UV ochrana nebo odvod vlhkosti. Nacházejí uplatnění v mnoha průmyslových odvětvích. Prodejci technických tkanin v lokalitě Morava.

1–10 firem z 65 nalezených Filtry

1Brněnská továrna plstí, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Zábrdovická 25/2, Brno Bezdlužná

Zabýváme se výrobou technických plstí a netkaných, filtračních a izolačních textilií.

2FEAS s.r.o.

Marie Steyskalové…, Brno
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Vyrábíme těsnění, technické textilie a ochranné pomůcky.

3Ardeko s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(23)
Jánská 468/14, Brno
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Jsme společnost, která se specializuje na distribuci a prodej 100% bavlněných látek s potiskem se vzory pro patchwork, ubrusy, závěsy, s dětskými motivy a v jednobarevném provedení.

4MOUKA TIŠNOV, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Koráb 133, Tišnov Bezdlužná

Firma MOUKA TIŠNOV, s.r.o. je přímým pokračovatelem manufatury, kterou založil pan František Mouka v Tišnově v roce 1842. Na počátku se zde vyráběly provazy a lana pro zemědělství i průmysl a postupně přibyly sítě a popruhy. V současnosti firma zaměstnává cca. 40 pracovníků, mezi nimiž jsou zkušení…

5ČIPERKA a.s.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Hněvkovského 585/66, Brno Bezdlužná

Tato ryze česká společnost byla založena v roce 1991 jako logické pokračování soukromého podnikání jejich účastníků od začátku roku 1990, což bylo umožněno po změně režimu v roce 1989.

6ALPAX s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Svitavská 500/7, Blansko
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Naše firma dodává netkané technické textilie ze skelných a polyesterových vláken. Prodáváme i materiály pro bezvýkopovou sanaci kanalizace. Dále ploché střechy, a tepelné izolace. Hlavním a dlouhodobým dodavatelem těchto vysoce kvalitních materiálů je firma Johns Manville GmbH (dříve Schuller…

7Tylex Letovice, akciová společnost

4.3
★★★★★
★★★★★
(57)
Brněnská 20/3, Letovice
Otevřeno do 16:00

Jsme českým výrobcem textilního materiálu, zakládáme si na tradici, kvalitě materiálu a spolehlivosti našich služeb Specializujeme se na textilie do interiérů, technické textilie,síťoviny a elastické krajky. Materiál nejen vyrábíme, ale i upravujeme barvením a zušlechťováním.

8KŘÍŽ, spol. s r. o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Zámecká 649/39, Letovice

Textilní výrobou se zabýváme již přes 23 let. Od založení společnosti v roce 1991 a spuštění výroby na prvních vyšívacích strojích v garáži v roce 1992. Historie zkušeností však sahá ještě dále. Josef Kříž, zakladatel firmy byl od roku 1964 technologem strojního vyšívání v podniku Tylex. Od…

9Železářství Skořepka, s.r.o.1 pobočka

4.3
★★★★★
★★★★★
(143)
Pražákova 51, Brno-Horní Heršpice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Prodáváme hutní a spojovací materiál včetně barevných kovů, nerezových materiálů, nářadí, nástrojů a potřeb pro řemeslníky. Po dlouholetém působení v tradičních prostorách na Skořepce jsme se přestěhovali do nových prostor v kryté hale na Pražákovu 51a, v Brně. Zaměření a sortiment hutního…

10Metrový textil a galanterie - Šotlíková Alena

Metrový textil a galanterie se nachází na Riegrově ulici č. 13. Obchod byl založen již v roce 1995 a od této doby nabízí svým zákazníkům veškerý sortiment metrového textilu a galanterie včetně potřeb pro švadleny a doplňkový sortiment. Rádi Vám zprostředkujeme šití oděvů na zakázku. Veškerý…


Technické tkaniny, textilie – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Technické tkaniny, textilie v lokalitě Morava – detailní popis

Technické textilie jsou speciálně navržené textilní materiály s konkrétními vlastnostmi a funkcemi, které jim umožňují splňovat specifické potřeby a požadavky. Oproti běžným oděvním textiliím jsou technické textilie konstruovány s ohledem na technické, funkční a výkonnostní aspekty. 

Často využívají speciální vlákna, jako jsou aramidy, uhlíková vlákna, skleněná vlákna nebo polymery s vysokou odolností proti mechanickému opotřebení nebo chemickým vlivům.

Technické tkaniny mohou mít různé vlastnosti: odolnost proti vodě, ohni a UV záření, antibakteriální vlastnosti, izolační schopnosti a mnoho dalších.

Využití technických textilií

  • Zdravotnictví – technické textilie mají důležitou roli v oblasti zdravotnictví. Používají se pro výrobu chirurgických roušek, bandáží, sterilních obvazů, implantátů a dalších potřeb. Materiály s antimikrobiálními vlastnostmi pomáhají předcházet infekcím a zlepšují hojení ran.
  • Automobilový průmysl – v automobilovém průmyslu jsou technické textilie používány pro vnitřní výplně, sedadla, airbagy, bezpečnostní pásy a další vybavení. Lehké a pevné materiály přispívají k větší úspoře paliva a zlepšení bezpečnosti cestujících.
  • Stavebnictví – ve stavebnictví nacházejí technické textilie uplatnění jako geotextilie pro posílení zeminy, protierozní bariéry, tepelná izolace nebo zvuková ochrana.
  • Sportovní a outdoorové vybavení – oděvy, obuv a vybavení, které využívají technické tkaniny, zajišťují pohodlí, voděodolnost, odvádění vlhkosti a tepelnou izolaci.
  • Ochranné obleky – v průmyslu, kde hrozí nebezpečí zranění nebo expozice nebezpečným látkám, se používají speciální technické textilie pro vytvoření ochranných obleků a zařízení.