Krejčovství – Morava

Krejčovství je tradiční řemeslo, které spojuje dovednosti šití, designu a individuálního přístupu, což umožňuje vytvářet oděvy na míru, které jsou nejenom esteticky působivé, ale také kvalitní, funkční a pohodlné. Přehled krejčovství v lokalitě Morava.

1–10 firem z 287 nalezených Filtry

1Tradice Slovácka, o.p.s.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Blatnička 98, Blatnička
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se zakázkovou výrobou lidových krojů a krojových součástí tradičním způsobem. Vyrobíme pro vás pánské kroje, dámské kroje i dětské kroje. Kromě šití krojů nabízíme údržbu, praní a žehlení krojů. Mezi naše další služby patří opravy a renovace krojů. Máme vlastní e-shop s kroji.

2RAGOS, spol. s r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(33)
Skácelova 1193/15, Brno-Královo Pole
Otevřeno do 18:00
Bezdlužná

RAGOS, spol. s r.o. - velkoobchod a maloobchod - zastoupení pro ČR a SR firem KAI-nůžky, PRYM-textilní galanterie, Clover-pomůcky pro patchwork a kreativní práce, Freudenberg-Vliesstoffe AG-vliselíny, Makower-látky, ADDI-pletače. Nabízíme kompletní sortiment pomůcek a látek pro patchwork.…

3OK business, s.r.o.1 pobočka

4.5
★★★★★
★★★★★
(109)
Šumavská 416/15, Brno-Ponava
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Šicí stroje, overlocky, coverlocky, mandly, žehlící lisy a další sortiment nejen pro ženy, ale pro všechny, kdo mají rádi šití. Nabízíme šicí stroje, overlocky, coverlocky, příslušenství k šicím strojům, šicí a vyšívací stroje, vyšívací stroje, příslušenství pro starší šicí stroje, galanterii, ale…

4KONTEST s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Březina (dříve…, Březina (dříve… Bezdlužná

Zabýváme se šitím a prodeemj pracovních oděvů pro obory stavebnictví , strojírenství, zdravotnictví a další.

5GRANDE s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(18)
Cézavy 627, BLUČINA
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná

Jsme autodoprava s dlouholetou tradicí působící na trhu více než 23 let. Hlavní náplní naší činnosti je vnitrostátní, mezinárodní a chladírenská doprava: pick-up, dodávková, nákladní, osobní a autobusová autodoprava, dále také, půjčovna a prodej obytných vozů a karavanů, auto-pneu servis, čištění…

6Edita Jelínková

Nabízím zakázkové šití oděvů na běžné nošení a těhotenských oděvů či módních i bytových doplňků. Dále nabízíme po dohodě i expresní šití.

7Köhler Richard - Krejčovství

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Tučkova 917/24a, Brno-Veveří

Nabídka zakázkového krejčovství a oprav oděvů. Sběrné místo čistírny i prádelny.

8Krejčíková Kateřina, Bc. - Krejčovství

5.0
★★★★★
★★★★★
(18)
Obilní trh 308/2, Brno-Veveří
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Provozuji dámské i pánské zakázkové krejčovství. Nabízím opravy všech oděvů, šití společenských šatů, tanečních kostýmů a kožených oděvů.

9Šnajdrová Zdeňka

Provádím opravy a úpravy oděvů i prodej vlastních modelů. Nabízím energetické obrazy osobní i jako dekorace do bytu a obrazy na tričkách.

10Jitka Andrýsková- TexStyle

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mlýnská 1193, Bzenec Bezdlužná

Zabýváme se výrobou kvalitních oděvů od nejmenších dětí až po mládež. Vyrábíme v omezeném množství i zakázkový dámský a pánský textil. Maloobchodní i velkoobchodní prodej. Domácí a sportovní oblečení dámské, pánské i dětské. Provozujeme e-shop.


Krejčovství – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Krejčovství v lokalitě Morava – detailní popis

Krejčovství je umění a řemeslo spojené s šitím a výrobou oděvů na míru. Krejčí nebo dámská krejčová (švadlena), profesionál specializující se na toto řemeslo, pracuje s tkaninami a dalšími materiály, aby vytvořil oděvy, které jsou přizpůsobeny konkrétním mírám a požadavkům zákazníka. 

Krejčí nejenom šije, ale také provádí opravy oděvů a radí v oblasti designu, volby vhodných materiálů a stylů, aby vytvořil oděv, který nejenom dobře sedí, ale také odpovídá vkusu a potřebám klienta. Krejčí pracuje s různými druhy oděvů, včetně obleků, šatů, kabátů, kalhot, sukní a dalšího oblečení. 

Historie krejčovství

Krejčovství má dlouhou historii, která sahá až do starověkých civilizací. První náznaky šití na míru se objevily v antickém Řecku a Římě. Bohatí občané si tehdy nechávali vyrábět oděvy, které byly přesně přizpůsobeny jejich postavě. Ve středověku se krejčovství stalo důležitým řemeslem, a to zejména ve vyspělých evropských městech. 

Dříve bylo tak běžné, že oděvy byly šité na míru, protože neexistovaly masové výrobní technologie. S průmyslovou revolucí a masovou výrobou oděvů se význam krejčovství mohl zdát ohrožený, ale díky nárůstu zájmu o individualitu, kvalitu a udržitelnost se toto řemeslo stalo opět důležitým a respektovaným.

Služby krejčovství

  • Výroba oděvů na míru – krejčí mohou vytvořit kompletní obleky, smokingy, fraky, šaty a další oděvy, které jsou přesně přizpůsobeny mírám a vkusu zákazníka. Od výběru tkaniny a designu až po střih a šití, jsou všechny kroky individuálně plánovány a provedeny.
  • Úpravy a opravy oděvů – krejčovství nabízí služby úprav a oprav stávajícího oblečení. To může zahrnovat zkrácení kalhot, šatů nebo sukní, zúžení rukávů a řadu dalších úprav, které zajistí, že oblečení sedí a vypadá tak, jak má.
  • Přešívání oděvů – někdy může být starší oděv přepracován nebo upraven, aby mu byl vrácen nový život. Krejčí může změnit střih, délku nebo dokonce použít různé části oblečení pro vytvoření nového kusu.
  • Výroba speciálních oděvů – krejčí mohou vytvářet speciální oděvy pro různé události, jako jsou svatby, plesy, oslavy a další formální a slavnostní příležitosti.