Historické kostýmy, uniformy, oděvy (výroba, šití) – Morava

Historické oděvy a kostýmy nám umožňují cestovat v čase, alespoň na krátkou chvíli. Díky nim můžeme lépe porozumět, jak lidé žili, pracovali a vyjadřovali svou identitu prostřednictvím módy. Přehled prodejců historických oděvů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 46 nalezených Filtry

1Rozsívalová Petra - ptakoviny.biz1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Nebovidy 153, Nebovidy u Brna Bezdlužná Ověřená

Sháníte originální žertovné předměty, dárečky nebo kostýmy pro různé akce? To vše a mnohem více naleznete na našem e-shopu ptákoviny. Máme karnevalové kostýmy, karnevalové masky, maškarní kostýmy, kostýmy na Halloween a na Mikuláše, paruky a mnoho dalšího.

2Tradice Slovácka, o.p.s.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Blatnička 98, Blatnička
Otevřeno do 15:30
Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se zakázkovou výrobou lidových krojů a krojových součástí tradičním způsobem. Vyrobíme pro vás pánské kroje, dámské kroje i dětské kroje. Kromě šití krojů nabízíme údržbu, praní a žehlení krojů. Mezi naše další služby patří opravy a renovace krojů. Máme vlastní e-shop s kroji.

3Kvasnička Alan - zakázková výroba obuvi

Dělnická 123/33, Brno
Otevřeno od 9:00
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou netradiční i tradiční obuvi a kožených doplňků na zakázku. Každý pár pocházející z naší dílny je svým způsobem originál. U obuvi na zakázku Vám nabídneme všechny možnosti, které nás napadnou a které jsou proveditelné na Vašem vybraném – konkrétním vzoru.

4Čurda Milan - Krejčovství

Zámečnická 321, Znojmo
Otevřeno od 9:00

Krejčovství Milan Čurda nabízí šití oděvů a módních doplňků, zejména pánských obleků a kalhot.

5Bukáček Ivo - Tisíc a jeden fór

4.4
★★★★★
★★★★★
(10)
Tetčická 273/27, Střelice Bezdlužná

Jsme přímí dovozci, máme vlastní sklad a téměř vše skladem a to nejen po kusu. Již od roku 1992 zajištujeme nejširší nabídku zboží pro vaše párty, karnevaly a volný čas. Garantujeme vynikající poměr kvality a ceny. Dodáváme všem od velkých firem až po konečné spotřebitele.

6AAA, ANTIKVITY ART AUKCE, s.r.o.2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(5)
Jílová 2, Brno Bezdlužná

Nákup a prodej starožitných, uměleckých a kuriózních předmětů. Pořádání aukcí, prodejních výstav uměleckých děl a starožitností (obrazy, nábytek, šperky, atd.). Prezentace v našich provozovnách, poskytování poradenství při investicích do starožitných a uměleckých předmětů. Provozování výkonných…

7Hana Kvapilíková- krejčovství

Jiráskova 1319, Hulín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zakázková dámská, pánská i dětská výroba oblečení (halenky, košile, kalhoty, vesty, šaty a jiné). Šijeme a upravujeme i kožené oblečení.

8Muzeum Františka Skopalíka1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(47)
Záhlinice 24, Hulín
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Muzeum bylo zřízeno v roce 1935 na základě poslední vůle Františka Skopalíka, v šedesátých letech bylo ale uzavřeno. V roce 2007 byl založen Spolek přátel Skopalíkova muzea, o.s., který obnovil muzeum a památku našeho slavného rodáka.

9Lidové tradice a řemesla, o.p.s.

Zámecká 196, Uherský Ostroh
Otevřeno do 16:30
Bezdlužná

Zabýváme se šitím, praním, žehlením a renovací lidových krojů a panenek. Nabízíme ručně tkané oděvy, užitkové i dárkové předměty. V sortimentu naleznete i strojově vyšívané výrobky. Věnujeme se plisováním. Zhotovujeme křtící peřinky i roušky. Prodáváme krajky, stužky i knoflíky.

10Kubišová Ester- Pracovní oděvy

Bánov 219, Bánov Bezdlužná

Naším oborem je výroba a prodej pracovních oděvů. Ušijeme pracovní oděv na míru. Nabízíme také prodej pracovní obuvi.


Historické kostýmy, uniformy, oděvy (výroba, šití) – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Historické kostýmy, uniformy, oděvy (výroba, šití) v lokalitě Morava – detailní popis

Historické oděvy a kostýmy nám poskytují pohled do minulosti, do dob, kdy se móda formovala podle dobových norem, společenských hodnot a technologických možností. Každá epocha měla své charakteristické módní trendy a oděvy, které odrážely tehdejší společenské, kulturní a ekonomické podmínky. Historické oděvy nám tak poskytují vzácný pohled na to, jak se lidé oblékali a zároveň nám umožňují lépe porozumět jejich životnímu stylu a hodnotám.

Módní trendy se měnily během staletí, podobně jako dnes. Historické oděvy nám ukazují, jak lidé následovali módní vkus své doby a jakým způsobem upravovali starší kousky do nových stylizací. Oblečení bylo často výrazem společenského postavení a bylo zároveň způsobem, jak se vymanit v davu.

Repliky historických šatů

Umožňují nám pochopit, jak se lidé z různých vrstev společnosti oblékali pro různé příležitosti. Znázorňují proměny módních trendů a vkusu v průběhu času.

Repliky uniforem

Jedním z nejzajímavějších druhů historických oděvů jsou repliky uniforem. Tyto důsledně vyrobené kopie zejména vojenských uniforem nám umožňují získat hlubší pohled na vojenskou historii. Například repliky středověkých rytířských brnění nám dávají představu o tom, jakým způsobem se rytíři připravovali na bitvy a jak byli chráněni. 

Středověké oblečení

Toto dobové oblečení, od krásných šatů až po mužská brnění, nám může říci mnoho o tehdejším pohledu na morálku, třídní strukturu a hodnoty. Zobrazuje nám způsob, jakým se lidé oblékali v době rytířů a hradů a také odráží dobové umělecké a řemeslnické dovednosti.