Geotextilie a drenážní materiály – Morava

Geotextilie je speciální druh textilie, který se používá ve stavebnictví pro různé účely. Potřebujete geotextilii pod bazén, na záhony nebo pod cestu? Pak zavítejte do hobby marketu. Přehled prodejců geotextilie v lokalitě Morava.

1–10 firem z 13 nalezených Filtry

1FASTRADE s.r.o.2 pobočky

3.4
★★★★★
★★★★★
(5)
Říčanská 1000, Rosice

Fastrade - stavební materiály včetně hydroizolace, geotextilie až po polystyren. Odborné zateplení a hydroizolace. Polystyren a geotextilie kvalitně.

2Agrostis Trávníky, s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(47)
Npor. Krále 764/16, Rousínov-Slavíkovice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Firma Agrostis Trávníky působí na českém trhu od roku 2002. Hlavní náplní naší práce je všestranná pomoc českým trávníkářům – zahradníkům, správcům fotbalových a golfových hřišť i soukromým osobám.

3ČIPERKA a.s.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Hněvkovského 585/66, Brno Bezdlužná

Tato ryze česká společnost byla založena v roce 1991 jako logické pokračování soukromého podnikání jejich účastníků od začátku roku 1990, což bylo umožněno po změně režimu v roce 1989.

4ALPAX s.r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Svitavská 500/7, Blansko
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Naše firma dodává netkané technické textilie ze skelných a polyesterových vláken. Prodáváme i materiály pro bezvýkopovou sanaci kanalizace. Dále ploché střechy, a tepelné izolace. Hlavním a dlouhodobým dodavatelem těchto vysoce kvalitních materiálů je firma Johns Manville GmbH (dříve Schuller…

5Bachman Jan, Ing.- Optigreen

Sokolovská 3, Znojmo Bezdlužná

Specializovaná firma na zelené střechy a střešní zahrady. Nabízíme sortiment produktů a služeb formou systémových řešení, podkladů pro projektanty a architekty, dodávek materiálu odpovídající aktuálním směrnicím pro zelené střechy, poskytovaných záruk a provedení odbornou partnerskou firmou z…

6ABM VL s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(12)
Osvobození 59, Čavisov Bezdlužná

Gabionové konstrukce - prodej materiálů a konstrukčních celků - gabiony, geotextilie, geomříže, aj.

7SG - Geoinženýring s.r.o.

28. října 150/2663, Ostrava
Otevřeno do 14:30
Bezdlužná

Nabízíme služby v oblasti projektování a realizace inženýrských podzemních i ekologických staveb a dále v provádění geotechnických či ekologických průzkumů.

8Element-shop.cz1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Mlýnská 430, Velký Újezd Bezdlužná

Internetový obchod pro stavbu, dům, dílnu, zahradu, průmysl, řemesla i hobby.

9A. KTI, s.r.o.1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(1)
Boženy Antonínové…, Brno-Mokrá Hora

Prodáváme zboží z přírodních vláken - provazy, protierozní geotextilie, vázací pásky a jutové omotávky.

10KORDÁRNA Plus a.s.

4.9
★★★★★
★★★★★
(4)
Velká nad Veličkou…, Velká nad Veličkou Bezdlužná

Vyrábíme technické tkaniny pro pneumatiky a dopravní pásy, geotextilie, geomříže a geokompozity. Provozujeme strojírenskou výrobu a kovoobrábění.


Geotextilie a drenážní materiály – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Geotextilie a drenážní materiály v lokalitě Morava – detailní popis

Geotextilie, speciální druh textilního materiálu, se stává stále důležitějším prvkem v moderním stavebnictví. Má široké uplatnění a pomáhá řešit různé problémy spojené s vodou, půdou, izolací a pevností konstrukcí

Druhy geotextilií 

 • Netkané geotextilie – vyrábí se z vláken, která nejsou tkaná, ale jsou spojena mechanicky nebo termicky. Netkané geotextilie mají vysokou průchodnost vody a jsou ideální pro použití v drenážních systémech, filtračních aplikacích a ochraně proti erozi. Jedná se o nejrozšířenější typ geotextilie ve stavebnictví.
 • Tkané geotextilie – vyrábí se z vláken, která jsou vzájemně propojena tkaním. Mají vyšší pevnost a jsou vhodné pro aplikace, které vyžadují odolnost vůči mechanickým silám, jako jsou separace půd nebo stabilizace svahů.
 • Pletené geotextilie – vyrábí se z vláken, která jsou propletena do struktury s vysokou pevností. Nacházejí uplatnění v základových konstrukcích, při stabilizaci svahů, na stavbách cest a podobných aplikacích, kde je nezbytná dlouhodobá a spolehlivá ochrana půdy a zvýšení stability konstrukcí.

Využití geotextilií

 • Separační geotextilie – slouží k oddělení dvou vrstev materiálů, které by se jinak mohly promíchat a tím pádem zhoršit kvalitu konstrukce. Např. geotextilie pod štěrk tak může zabránit pronikání jemných částic zeminy do štěrkového lože pod komunikací.
 • Filtrační geotextilieumožňuje průchod vody, ale zadržuje nečistoty, které by mohly ucpat drenážní systém či poškodit hydroizolaci. Geotextilie tak může chránit hydroizolaci základů nebo ploché střechy před zanesením bahnem nebo pískem.
 • Ochranná geotextiliechrání méně odolné materiály před mechanickým poškozením ostrými nebo těžkými předměty. Geotextilie může chránit např. fólii jezírka před propíchnutím kameny nebo kořeny rostlin.
 • Drenážní geotextilieodvádí nadbytečnou vodu z povrchu nebo z nitra konstrukce, a snižuje tak tlak vody a riziko eroze. Např. geotextilie na zahradu může pomoci odvést srážkovou vodu z trávníku.
 • Výztužná geotextiliezvyšuje pevnost a stabilitu zemin a jiných materiálů, které by jinak byly nestabilní. Geotextilie tak může posílit svahy nebo opěrné zdi.

Výhody geotextilií 

 • Snížení nákladů – použití geotextilií umožňuje snížit náklady na stavbu a údržbu infrastruktury, protože tyto materiály poskytují dlouhodobou stabilitu a ochranu.
 • Rychlejší stavba – geotextilie umožňují rychlejší a efektivnější stavbu, což snižuje dobu výstavby a minimalizuje provozní přerušení.
 • Ochrana životního prostředí – geotextilie podporují trvale udržitelný rozvoj a přispívají k ochraně životního prostředí a biodiverzity.
 • Snížení rizika eroze – použití geotextilií pomáhá minimalizovat erozní procesy a ochraňuje půdu a krajinné prvky před degradací.