Zpevňování svahů – Morava

Potřebujete zpevnit svah na zahradě? Využijte k tomu opěrné zídky, díky kterým svah zpevníte, zabráníte erozi půdy a získáte prostor pro výsadbu vegetace. Přehled firem zabývajících se zpevňováním svahů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 13 nalezených Filtry

1Dlažby KD - dlažby z přírodního kamene

4.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Tržiště 169/6, Vyškov Bezdlužná Ověřená

V Dlažby KD se specializujeme na pokládku a osazení přírodních kamenných výrobků. Realizujeme výstavbu chodníků, dopravních komunikací, parkovacích ploch atd. Dále provádíme pokládku obrubů a další dlaždičské práce. Při výstavbě používáme dlažby z přírodního kamene.

2FINO-trade s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(10)
U Vlečky 666, Modřice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Děláme výstavby a také rekonstrukce rodinných domů a dále i průmyslových budov a máme nabídku projekčních i inženýrských služeb. Nabízíme velkoplošnou dlažbu, betonové výrobky, tvárnice i další druhy dlažby. Prohlédněte si náš nabízený sortiment na internetových stránkách.

3RYBÁK - PROJEKTOVÁNÍ STAVEB, spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Havlíčkova 139/25a, Brno-Stránice Bezdlužná

Řešíme projekty dopravních staveb (mosty, silnice, cyklostezky, chodníky, studie) a inženýrských konstrukcí vč. statiky budov. Zajišťujeme kompletní inženýrskou činnost (povolování staveb, realizaci, výkup pozemků).

4OK VERTICAL s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Staňkova 103/18, Brno-Ponava Bezdlužná

Naše firma nabízí nejrůznější gabiónové konstrukce. Provádíme výstavbu gabionových opěrných stěn, gabionových plotů, obkladů, treláží, zpevnění svahů aj. Jestli hledáte gabiony, tak jste na správném místě.

5Těžká mechanizace, s.r.o.1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Přerovská 213, Bystřice pod… Bezdlužná

Zemní, výkopové, demoliční práce. Zajišťujeme vnitrostátní nákladní silniční dopravu, kameniva, stavební činnosti a přeprava strojů. Nákup a prodej kameniva. Zprostředkování obchodu.

6SV - Stav, s.r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Bílovice 550, Bílovice

Záměrem naší společnosti je realizace staveb ve vysoké kvalitě s cílem poskytovat našemu zákazníkovi ty nejlepší komplexní služby staveb na klíč, vč. projektové dokumentace. Zaměřujeme se na pozemní stavitelství, a to administrativní, obchodní a zdravotnická zařízení, výrobní a skladovací objekty,…

7GABIONY TOMIS s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(5)
Nová 1366, Šenov
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Stavíme opěrné stěny, zárubně, obkladní a protihlukové zdi, ploty, treláže a realizujeme gabionové konstrukce, gabiony. Dále provádíme sanace, zpevňujeme krajnice, upravujeme a regulujeme vodní toky. Gabion rovněž prodáváme.

8Lichý Lukáš- KvalitniVykopy.cz

5.0
★★★★★
★★★★★
(12)
Kyjovice 255, Kyjovice Bezdlužná

Provádíme zemní a výkopové práce, hloubení rýh pro inženýrské sítě, výkopy základů pro rodinné domy, cesty, bazény, zámkové dlažby, nádrže, rovnání a svahování. Zajišťujeme demolice i odstraňování škod po povodních.

9Šimáček Vladimír, Mgr.

Firma ZEPAR za použití techniky, kvalifikovaných pracovníků a osvědčené technologie, dokážeme provést práce v různých lokalitách a to v krátkých dodacích lhůtách a za rozumné ceny. Specializuje se na stavební práce v oblasti vodního hospodářství a dopravních staveb.

10Mgr. Monika Tělupilová DiS. - výživový poradce

Cejl 93 , Zábrdovice Bezdlužná

Jsem Mgr. Monika Tělupilová, DiS. a zabývám se hubnutím výhradně BEZ doplňků stravy, masážemi, relaxací a změnou životního stylu! Každý klient má u mě možnost výběru z několika služeb. V rámci výživového poradenství poskytuji úpravu stravovacího režimu, sestavením individuálního jídelníčku na…


Firmy v dalších lokalitách


Zpevňování svahů v lokalitě Morava – detailní popis

Existuje několik možností, jak zpevnit svah. Na zpevnění se využívají opěrné zídky, kameny, půdopokryvné rostliny, keře, dřeviny, protierozní travní směsi, protierozní organické koberce nebo geotextílie. V současné době jsou velmi oblíbené přírodní a ekologické materiály. Mezi přírodní a ekologické materiály patří protierozní rohože a sítě, které se vyrábějí z kokosu, juty nebo slámy. Tyto materiály se postupně rozkládají v půdě a nezanechávají přitom žádné stopy na životním prostředím. Jedná se však o dočasnou formu protierozní ochrany. Na svazích vydrží několik měsíců až let. Než se tyto materiály rozloží v půdě, musí jejich funkci převzít vysazená vegetace. Při zpevnění svahu hraje roli několik faktorů, mezi které patří poloha svahu, délka, výška a sklon terénu, složení a vlastnosti půdy. 

Typy opěrných zídek 

  • Suchá zídka – na stavbu se používají různé druhy kamenů, skály, bludné balvany nebo kamenné desky. Suchá zídka je jednoduchá na výstavbu. Mezery v zídce lze využít k zasazení různých rostlin.
  • Svahové tvárnice – jsou nejen velmi praktické, ale i dekorativní. Ve tvárnicích lze pěstovat okrasné trávy, květiny nebo léčivé bylinky. Vynikají snadnou manipulací a mrazuvzdorností.
  • Gabiony jedná se o drátěné koše, ve kterých jsou kameny. Hodí se zejména na středně velké a velké zahrady. Mohou plnit i funkci oplocení. 
  • Palisády – prodávají se v různých tvarech, výškách a barvách. Dřevěné palisády se musí nejdříve naimpregnovat. 
  • Bednicí betonové tvárnicehodí se na zpevňování vyšších svahů, jelikož se dají zpevnit ocelovými pruty. Prodávají se ve více velikostech. Lze na ně lepit obklad.