Výtahová lana – Morava

Jako nosné orgány se u výtahů používají ocelová lana. Hodí se pro jakýkoliv typ a nosnost výtahu – pro osobní, průmyslové, stavební i nákladní výtahy. Přehled prodejců výtahových lan v lokalitě Morava.

1–7 firem z 7 nalezených Filtry

1ELVÝZ,s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(10)
Suchohrdelská 2211…, Znojmo Bezdlužná

Zabýváme se, montážemi, opravami, generálními opravami zdvihacích zařízení. Dále nabízíme jejich rekonstrukce, revize a zkoušky. Provádíme opláštění výtahových šachet.

2VÝTAHY BRNO s.r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(2)
Starobrněnská 340/14, Brno Bezdlužná

Servisujeme a revizujeme výtahy, plošiny a eskalátory. Vyrábíme lanové a hydraulické výtahy.

3VYMYSLICKÝ - VÝTAHY spol. s r.o.4 pobočky

3.5
★★★★★
★★★★★
(27)
Cejl 825/20, Brno-Zábrdovice

Vyrábíme, servisujeme, montujeme, opravujeme a modernizujeme výtahové zařízení. Prodáváme komponenty.

4WYKOV, spol. s r.o. - výroba výtahové techniky

4.7
★★★★★
★★★★★
(9)
Šámalova 1597/69, Brno-Židenice Bezdlužná

Nosným programem firmy je výroba a modernizace výtahových pohonů, výtahových dílů a zařízení pro servis a modernizace výtahů.Naše firma je dlouholetým výrobcem a dodavatelem techniky pro výtahy. Nosnou činností je modernizace výtahů a jejich pohonů. Zajišťujeme i dodávku náhradních dílů, servisní…

5LIFTMONT CZ s.r.o. (pobočka Brno-Slatina)3 pobočky

2.4
★★★★★
★★★★★
(6)
Řípská 1125/9, Brno-Slatina

Vyvíjíme, vyrábíme, montujeme a servisujeme výtahové díly.

6VÝTAHY SILESIA s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Mikolajice 71, Mikolajice
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Naše firma se specializuje na dodávku, montáže, revize a servis výtahů. Patří sem především výtahy po rekonstrukci, nůžkové plošiny, zakázkové výtahy, malé nákladní výtahy, původní výtahové šachty, nákladní výtahy a lanové výtahy. Poskytujeme nadstandardní servis a montáž.

7LIFT COMPONENTS s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(30)
Na Novém poli 383/3, Karviná, Staré Město
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zajišťujeme kompletní řešení výtahů, výtahových komponentů i modernizace. Provádíme opravy výtahů.


Výtahová lana – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Výtahová lana v lokalitě Morava – detailní popis

U výtahů se používají šestipramenná nebo osmipramenná ocelová lana. Vyrábějí se ze speciálních drátů kruhového průřezu různých pevností. Prodávají se v konstrukcích STANDARD a SEAL. Ocelová lana obsahují 6 nebo 8 pramenů po 19 drátech. Šestipramenná ocelová lana mají 114 drátů a osmipramenná ocelová lana mají 152 drátů. U výtahů nesmí být lana nikdy nastavována z důvodu bezpečnosti. Lana, která jsou upevněná ve stejném závěsu nebo vyvažovacího závaží, musí mít stejnou konstrukci a průměr. Vinutí nemusí mít stejné. Ocelová lana v závěsu se upevňují vždy samostatně. Nadměrnému opotřebí drážek a lan lze předejít, pokud je lano napnuto ihned po instalaci a během následných revizních kontrol. Na životnost lan se klade velký důraz kvůli bezpečnosti. Opotřebovaná a poškozená lana se musí včas vyměnit, aby nedošlo k tragické události. Hlavním kritériem posouzení lana je počet viditelných zlomů drátů na určité délce lana, který závisí na konstrukci lana.

Druhy výtahových lan

  • Šestipramenná ocelová lana – jsou hůře ohebné, a proto se v současnosti moc nepoužívají. Používají se u starších typů výtahů.
  • Osmipramenná ocelová lana – v současnosti nejrozšířenější a nejpoužívanější. Hodí se pro moderní výtahy.