Štukatérství, štuky – Morava

Štuk je jemná maltová směs, která se v tenké vrstvě nanáší na jádrovou omítku. Kromě své estetické funkce, zpevňuje a ochraňuje konstrukce, dále přispívá k zateplení a zlepšení akumulačních schopností interiéru. Prodejci štuků v lokalitě Morava.

1–10 firem z 71 nalezených Filtry

1TOVR omítky spol. s r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(38)
Čechyňská 419/14a, Brno-Trnitá Bezdlužná Ověřená

Jsme specialisté na strojní omítky. Realizujeme jak vnitřní strojní omítky, tak i vnější. Nabízíme vám veškeré typy omítek pomocí strojního omítání – sádrové omítky, štukové omítky, stěrkové omítky a sanační omítky.

2NATMAL s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(6)
Nováčkova 233/18, Brno-Husovice Bezdlužná

Firma nabízí veškeré povrchové úpravy, od klasických maleb a nátěrů všech interiérů a venkovních ploch, až po složité povrchové úpravy jako jsou například benátské štuky, protipožární nátěry, epoxidové podlahy a další.

3Prečan Jiří

Zabýváme se veškerými štukatérskými pracemi pro interiér a exteriér, a to včetně renovace štuku.

4COLORTOP s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Podstránská 1198/14, Brno-Slatina
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Malířské i natěračské práce včetně úklidu. Vysokotlaké stříkání hal a škol. Provádíme dekorativní úpravy interiérů, italské techniky, štuky, plastické omítky, tapetování. Nezávazné poradenství architektem - výběr barev a technik. Nátěry fasád.

5KOUPELNY HORACEK s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Vídeňská 297/99, Brno Bezdlužná

Naše společnost s dlouholetou praxí se zabývá profesionální pokládkou obkladů a dlažeb všech tvarů i velikostí. Zajistíme veškeré obkladačské práce, pokládku keramických obkladů a dlažby. Obkládáme koupelny, kuchyně, schody, podlahy, stropy atd. Dále nabízíme instalatérské a topenářské práce,…

6David Halouzka s.r.o.- Natěračské a malířské práce

4.7
★★★★★
★★★★★
(3)
Cejl 504/38, Brno-Zábrdovice Bezdlužná

Malířské, natěračské a tapetářské práce (tapety textilní, reliéfní, sklovláknovité, vinylové, bordury). Provádíme malování pokojů, bytů a rodinných domů, kanceláří, skladů, hotelů restaurací, administrativních budov a veškerých nebytových prostor. Provádíme nátěry a opravy fasád, reklamní a…

7AVIS COLOR s.r.o.3 pobočky

Prodej interiérových a fasádních barev, dekoračních interiérových a fasádových lišt. Nabízíme míchání barev, benátské štuky i dekorativní omítky.

8Müller Emil

Výroba pomníků, dlažeb, obkladů a modelace odlitků. Dále i nabízíme kamenické, štukatérské a restaurátorské práce, pozlacování předmětů. Zhotovíme i obklady, krby a dlažby z přírodního kamene, státní, obecní znaky, erby, solitéry, kašny, nebo pomník. Imitace bronzu, busty.

9Tesař Petr - Malířství - natěračství

Horácké náměstí…, Brno
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše malířská a natěračská firma je již na trhu od roku 1997, máme velké zkušenosti v našem oboru. Provází nás spousta spokojených zákazníků, ke kterým se stále vracíme. Nabízíme širokou škálu služeb malířských, natěračských, ale i doplňkových, jako jsou úklidové práce. Jsme připraveni uspokojit…

10Král - barvy, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Hranická 104, Hranice - IV…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Provádíme zateplovací práce, nátěry a malířské práce v okresech Přerov, Olomouc, Prostějov, Šumperk a Jeseník.


Štukatérství, štuky – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Štukatérství, štuky v lokalitě Morava – detailní popis

Štuky se řadí do kategorie úprav vnitřních povrchů. Skládají se z jemného písku, vápna, případně sádry nebo cementu.

Druhy štuků

Podle pojiva 

  • Vápenný štuk – je určený pro povrchovou úpravu všech typů jádrových omítek ve vnitřních i venkovních prostorách. Vápenný památkářský štuk je určen pouze pro povrchové úpravy čistě vápenných jádrových omítek k omítání především historických staveb.
  • Vápenosádrový štuk – slouží pro omítání všech klasických stavebních materiálů ve vnitřním prostředí. 
  • Sádrový štuk – lze ho natahovat až do tloušťky 2 cm. Slouží ke srovnávání prohlubní a propadlin
  • Cementový štuk – je suchá maltová směs, která odpovídá obyčejné maltě pro vnitřní i vnější omítky. Lze ji použít pro ruční i strojní zpracování. Vyniká vysokou pevností.  

Podle zrnitosti 

  • Jemnozrnný štuk– velikost zrna do 0,5 mm
  • Hrubozrnný štuk – velikost zrna do max. 1,5 mm

Benátský štuk

Řadí se mezi luxusní materiály. Používá se nejen v historických prostorách, ale i v moderních prostorách. Lze ho vidět v hotelech, restauracích, bankách, administrativních budovách i v rodinných domech nebo bytech. 

Marocký štuk

Marocký štuk neboli tadelakt se pyšní svou krásou stejně jako štuk benátský. Oproti benátskému štuku je odolnější vůči vodě. Využívá se převážně v místnostech se zvýšenou vlhkostí. Jeho povrch je hladký a po konečné úpravě i lesklý. 

Štuková omítka

Je vyhlazovací vrstva na jádrové omítky. Obsahuje vápenocementové nebo vápenné pojivo. Některé omítky jsou určené pro vnitřní použití a některé pro venkovní. Omítky pro venkovní použití lze využít i v interiérech. Naopak je však nelze využít.