Stropy, stropní konstrukce – Morava

Stropní konstrukce se skládají z nosné části stropu, podlahy a podhledu. Zajišťují nejen funkci statickou, ale i akustickou, tepelně technickou a protipožární. Přehled firem zabývajících se realizací stropních konstrukcí v lokalitě Morava.

1–10 firem z 92 nalezených Filtry

1Prefa Brno a.s.6 poboček

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kulkova 4231/10, Brno Bezdlužná Ověřená

Jsme přední český výrobce betonových stavebních dílců. Dodáváme kvalitní výrobky z betonu, železobetonu a předpjatého betonu. Provozujeme také e-shop s betonovými výrobky. U nás pořídíte stropní konstrukce, bednicí tvarovky, betonové nádrže, betonovou dlažbu, betonové ploty a mnoho dalších…

2ALFA KONSTRUKCE a.s.

Libušino údolí 674…, Brno Bezdlužná Ověřená

Jsme odborníci na dřevostavby a dřevěné střechy. Realizujeme dřevěné střešní konstrukce a příhradové vazníky pro bytové a rodinné domy, nosné konstrukce pro dřevostavby a střešní konstrukce pro hospodářské a halové objekty.

3Foukaná tepelná a zvuková izolace - RADEK KRATOCHVÍL

Švábenice 238, Švábenice Bezdlužná Ověřená

Věnujeme se tepelné a zvukové izolaci budov, střech, stropů a to foukanou izolaci z celulózového vlákna. Naším cílem je kvalitně odvedená práce a maximální spokojenost zákazníků. Kontakty naleznete na stránkách firmy.

4Kotača Jiří, Ing.- želex2 pobočky

3.4
★★★★★
★★★★★
(5)
Blatnice pod Svatým…, Blatnice pod Svatým… Bezdlužná

Nabízíme prvky pro ukládku armatur železobetonových konstrukcí, prvky a příslušenství pro bednění, materiály pro ošetření a utěsnění betonů, kovové prvky pro monolity.

5STREKON A-Z, s.r.o.

Smolín 93, Smolín Bezdlužná

Jsme firma, která se zabývá realizací vše druhů a tipů střech. Naší velkou výhou v praxi je dodávka jak teařských prací tak klempířských a pokryvačských prací. Klademe nejvyšší nároky na kvalitu a provedení každé zakázky a nejlepší zákazník je spokojený zákazník.

6IZO spol. s r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(18)
Bořetice 505, Bořetice Bezdlužná

Firma vznikla v roce 1993. Od počátku se zabývá zpracováním polyuretanu, tj. tepelně izolačního materiálu. Sortiment výrobků je velmi rozsáhlý, zahrnuje předizolované potrubní systémy pro teplotní rozsahy 140, 160, 180, 210, 240, 270 a 300 °C. Další výrobní program tvoří desková provedení, tj. PUR…

7Kaláb Alois- Sádrokartony1 pobočka

Kozí 322, Blažovice Bezdlužná

Zabýváme se montáží všech druhů sádrokartonových konstrukcí.

8Grulich René- sádrokartonářské práce

4.9
★★★★★
★★★★★
(9)
Hlavní 106/27, Kostice Bezdlužná

Provádíme sádrokartonářské práce , minerální podhledy, půdní vestavby, snížení a zateplení stropů. Prodej sádrokartonářského materiálu a nářadí.

9FINO-trade s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(10)
U Vlečky 666, Modřice
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Děláme výstavby a také rekonstrukce rodinných domů a dále i průmyslových budov a máme nabídku projekčních i inženýrských služeb. Nabízíme velkoplošnou dlažbu, betonové výrobky, tvárnice i další druhy dlažby. Prohlédněte si náš nabízený sortiment na internetových stránkách.

10NEOL - STAV, s.r.o.

Provoz stavební společnosti se specializací na komplexní dodávky železobetonových monolitických konstrukcí. Zajišťujeme tvorbu dokumentace pro provedení stavby a pomocné tesařské práce.


Stropy, stropní konstrukce – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Stropy, stropní konstrukce v lokalitě Morava – detailní popis

Stropní konstrukce rozdělují prostor na jednotlivá podlaží ve vertikálním směru. Veškerá zatížení v těchto podlažích přenášejí do svislých nosných konstrukcí, zajišťují stabilitu a tuhost budov. 

Rozdělení stropních konstrukcí podle stavebního materiálu

  • Klenby v dnešní době se klenby prakticky nepoužívají, jelikož se jedná o velmi pracnou konstrukci. Výhodou klenbových stropů je obrovská únosnost. Zatížení šikmo do podpor přenáší oblouková konstrukce klenby. Existují různé typy kleneb. Nejznámějším typem kleneb je klenba valená, která spočívá na dvou podporách a je základem všech kleneb. K dalším typům patří např. klenba klášterní, neckovitá, zrcadlová, lunetová, křížová, česká nebo pruská. 
  • Dřevěné stropy – dříve se běžně používaly v bytových, občanských i zemědělských stavbách. Dnes se s nimi setkáváme na menších stavbách, na stavbách rodinných domů, chat nebo při rekonstrukcích starších budov. Vynikají konstrukční spolehlivostí, okamžitou únosností, snadnou opracovatelností a dobrými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. 
  • Železobetonové stropy – jsou tvořené ocelovou výztuží a betonem. Dokáží přenést velká zatížení. Výstavba je oproti jiným stropů pracnější a komplikovanější. 
  • Keramické stropy – využívají se především u novostaveb. Jejich výhodou je snadná realizace, variabilita a dostatečná únosnost. 
  • Ocelové stropy – jejich základem je ocelový nosník ve tvaru I. Výplňovým materiálem mezi nosníky je kombinace betonu, keramiky a oceli. Vynikají snadnou výstavbou. Používají se především u rekonstrukcí.