Střešní šindele – Morava

Šindelová střešní krytina je tradiční střešní krytina, která se dnes používá převážně na tradiční stavby kvůli zachování původního vzhledu stavby. Přehled prodejců dřevěných střešních šindelů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 71 nalezených Filtry

1Sefran s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(6)
Hybešova 3272/2A, Šumperk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Prodáváme střešní krytiny a okapové systémy včetně jejich doplňků. Součástí našeho sortimentu jsou i trapézové plechy na trapézové střechy, střešní latě či desky na záklop střech. U nás zakoupíte vše pro vaši střechu.

2ČECH KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Koliště 829/65a, Brno-Zábrdovice Bezdlužná

Firma ČECH KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ s.r.o. působí na trhu již od roku 1992 a hlavní lokalitou je Jihomoravský kraj- město Brno, Brno-venkov, ale také celá ČR. Tato firma má dlouholeté znalosti a zkušenosti v oboru střechy a mezi naše hlavní činnosti patří práce v oboru- klempířství, pokrývačství,…

3HS - Pozemní stavitelství s.r.o.

Společnost HS - Pozemní stavitelství s.r.o. byla původně založena jako obchodní a poradenská firma v roce 1992. Noví vlastníci ji v dubnu 2007 přeměnili v dynamicky se rozvíjející stavební firmu. Z hlediska spektra činností ve stavebnictví se firma zaměřila na realizaci zakázek v oblasti…

4FALTON , spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(10)
Langrova 1061/43, Brno-Slatina Bezdlužná

Specializujeme se na inovaci a rekonstrukce venkovních plášťů, tj. střech a fasád. Provádíme zateplení budov. Montujeme tvrdé střešní krytiny a tašky, šindel, živičné krytiny, trapézové plechy, okna Velux, Kubeso.

5SKANTAK s.r.o.

Dovážíme střešní systémy firmy Plannja a děláme prodej lehkých plechových střešních krytin ve tvaru tašek a také i okapových systémů a dále trapézových plechů.

6Moravec Jaroslav - Střechy

Provádíme střechy a renovace krovů. Nabízíme půdní vestavby a dřevostavby. Dodáváme i montujeme střešní krytiny, betonové a pálené šindele.

7Ing. Dvořáček Pavel - Střešní systémy

Lanžhotská 26, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem klempířských systémů, klempířských potřeb a plechů. Dále také ohýbání a stříhání plechů. Mezi náš sortiment patří také široký výběr střešních doplňků. K široké škále našich služeb patří také pronájem montážní plošiny.

8FLEXISTAV s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(5)
Stavební 162/5, Brno-Trnitá Bezdlužná

Zajišťujeme veškeré výškové práce. Provádíme nátěry a opravy fasád, mytí oken výškových budov, nátěry a rekonstrukce střech, malbu či montáže reklam. Dále se specializujeme na ochranu objektů před negativními vlivy ptactva. V zimních měsících nabízíme úklid sněhu z cest i střech.

9Zábrš Jiří - Klempíř Pokrývač Brno

4.7
★★★★★
★★★★★
(2)
Prašná 113/7, Brno Bezdlužná

Klempíř Brno - Jiří Zábrš zajišťuje klempířské a pokrývačské práce a opravy komínů. Výroba a montáž všech klempířských prvků. Výškové montážní práce pomocí horolezecké techniky. Dodávka a montáž střešních oken Velux. Montáž tvrdých krytin Bramac, Tondach, KM Beta. Pokládání difuzních fólií Tyvek,…

10Křička Martin

Nabídka tesařských, klempířských, pokrývačských a zednických prací. Vaši střechu jsme schopni zkompletovat od krovu až po sádrokarton, včetně zednického zapravení. Chcete–li pěknou a dobře provedenou střechu Vašeho domu, neváhejte a oslovte nás. Naše bohaté zkušenosti se střechami různého typu Vás…


Střešní šindele – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Střešní šindele v lokalitě Morava – detailní popis

Dřevěný šindel je tradiční lehká krytina. Alternativou dřevěných střešních šindelů můžou být plastové šindele, které svým vzhledem mohou připomínat dřevo nebo břidlici. Montáž šindelové střechy patří k náročnějším pokládkám střešní krytiny. Pokládá se na laťování. Při montáži pod střešní krytinu by měla být použita difúzní fólie kvůli voděodolnosti. 

Základní typy dřevěných šindelů

  • Alpský šindel – vyrábí se štípáním modřínového dřeva. Má rovný tvar bez drážkování. Pokládá se do více vrstev (dvou až třech). Používá se hlavně v Alpských zemích (Rakousko, Německo, Švýcarsko) na střechy i fasády. 
  • Valašský šindel – vyrábí se převážně ze smrkového dřeva, méně často z modřínového dřeva. U nás je rozšířenější než alpský šindel. Na jedné delší straně má drážku a na druhé delší straně zúžení přesně pasující do drážky. Jeho výroba je pracnější než u alpského šindele. Jeho výhodou na fasádách je větší odolnost vůči větru a bočním dešťů. 
  • Štípaný šindelvyrábí se tradičním ručním štípáním, při kterém nedochází k přerušení dřevních vláken. Dřevo, které je štípané po vláknech, má tak hladký uzavřený povrch. Díky tomu šindel nesaje vodu. Má mnohem delší životnost než řezaný šindel. Nemůže se vyrábět na strojích a jeho cena je tím pádem o dost vyšší než cena řezaného šindele. 
  • Řezaný šindel – jeho výroba je rychlejší a levnější než u štípaného šindele. Nevýhodou řezaného šindele je kratší životnost kvůli více narušené struktuře dřeva.