Střešní, plastové, dřevěné šindele – Morava

Dřevěné šindele jsou tradiční střešní krytiny, které se používají od středověku. Se dřevěnými šindeli se setkáváme i dnes, ale ne tak často. Šindele se nepoužívají jen na střechách, ale i fasádách. Přehled prodejců střešních šindelů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 71 nalezených Filtry

1Sefran s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(6)
Hybešova 3272/2A, Šumperk
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná Ověřená

Prodáváme střešní krytiny a okapové systémy včetně jejich doplňků. Součástí našeho sortimentu jsou i trapézové plechy na trapézové střechy, střešní latě či desky na záklop střech. U nás zakoupíte vše pro vaši střechu.

2ČECH KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Koliště 829/65a, Brno-Zábrdovice Bezdlužná

Firma ČECH KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ s.r.o. působí na trhu již od roku 1992 a hlavní lokalitou je Jihomoravský kraj- město Brno, Brno-venkov, ale také celá ČR. Tato firma má dlouholeté znalosti a zkušenosti v oboru střechy a mezi naše hlavní činnosti patří práce v oboru- klempířství, pokrývačství,…

3HS - Pozemní stavitelství s.r.o.

Společnost HS - Pozemní stavitelství s.r.o. byla původně založena jako obchodní a poradenská firma v roce 1992. Noví vlastníci ji v dubnu 2007 přeměnili v dynamicky se rozvíjející stavební firmu. Z hlediska spektra činností ve stavebnictví se firma zaměřila na realizaci zakázek v oblasti…

4FALTON , spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(10)
Langrova 1061/43, Brno-Slatina Bezdlužná

Specializujeme se na inovaci a rekonstrukce venkovních plášťů, tj. střech a fasád. Provádíme zateplení budov. Montujeme tvrdé střešní krytiny a tašky, šindel, živičné krytiny, trapézové plechy, okna Velux, Kubeso.

5SKANTAK s.r.o.

Dovážíme střešní systémy firmy Plannja a děláme prodej lehkých plechových střešních krytin ve tvaru tašek a také i okapových systémů a dále trapézových plechů.

6Moravec Jaroslav - Střechy

Provádíme střechy a renovace krovů. Nabízíme půdní vestavby a dřevostavby. Dodáváme i montujeme střešní krytiny, betonové a pálené šindele.

7Ing. Dvořáček Pavel - Střešní systémy

Lanžhotská 26, Břeclav
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem klempířských systémů, klempířských potřeb a plechů. Dále také ohýbání a stříhání plechů. Mezi náš sortiment patří také široký výběr střešních doplňků. K široké škále našich služeb patří také pronájem montážní plošiny.

8FLEXISTAV s.r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(5)
Stavební 162/5, Brno-Trnitá Bezdlužná

Zajišťujeme veškeré výškové práce. Provádíme nátěry a opravy fasád, mytí oken výškových budov, nátěry a rekonstrukce střech, malbu či montáže reklam. Dále se specializujeme na ochranu objektů před negativními vlivy ptactva. V zimních měsících nabízíme úklid sněhu z cest i střech.

9Zábrš Jiří - Klempíř Pokrývač Brno

4.7
★★★★★
★★★★★
(2)
Prašná 113/7, Brno Bezdlužná

Klempíř Brno - Jiří Zábrš zajišťuje klempířské a pokrývačské práce a opravy komínů. Výroba a montáž všech klempířských prvků. Výškové montážní práce pomocí horolezecké techniky. Dodávka a montáž střešních oken Velux. Montáž tvrdých krytin Bramac, Tondach, KM Beta. Pokládání difuzních fólií Tyvek,…

10Křička Martin

Nabídka tesařských, klempířských, pokrývačských a zednických prací. Vaši střechu jsme schopni zkompletovat od krovu až po sádrokarton, včetně zednického zapravení. Chcete–li pěknou a dobře provedenou střechu Vašeho domu, neváhejte a oslovte nás. Naše bohaté zkušenosti se střechami různého typu Vás…


Střešní, plastové, dřevěné šindele – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Střešní, plastové, dřevěné šindele v lokalitě Morava – detailní popis

Šindele se tradičně vyrábějí ze dřeva. Alternativou dřevěných šindelů jsou plastové šindele. 

Plastové šindele 

Plastové šindele pod označením Eureko jsou velmi kvalitní střešní krytiny. Vyrábějí se z polyolefinů – z polypropylenu a polyetylenu. Polyolefiny se získávají separací odpadních plastů vzniklých hlavně v automobilovém průmyslu. Znovu se zušlechťují plnivy, barvivy a UV stabilizátory. Plastové šindele jsou vhodné pro všechny druhy staveb. Jsou velmi pevné, ale přitom mají nízkou hmotnost. Odolávají všem klimatickým podmínkám (slunce, déšť, mráz) i nepříznivým vlivům počasí (krupobití). Dále odolávají mechům i lišejníkům. Vynikají dlouhou životností, jsou bezúdržbové a tlumí hluk. Šindele jsou velmi estetické a navíc imitují přírodní materiály. Navíc díky recyklaci jsou levnější než přírodní materiály

Dřevěné šindele

K základním typům dřevěných šindelů patří alpský šindel, valašský šindel, štípaný šindel a řezaný šindel. 

Alpský šindel

Vyrábí se štípáním modřínového dřeva. Má rovný tvar bez drážkování. Pokládá se do více vrstev (dvou až třech). Používá se na střechy i fasády

Valašský šindel 

Vyrábí se převážně ze smrkového dřeva. U nás je rozšířenější než alpský šindel. Na jedné delší straně má drážku a na druhé delší straně zúžení přesně pasující do drážky. 

Štípaný šindel

Vyrábí se tradičním ručním štípáním, při kterém nedochází k přerušení dřevních vláken a dřevo má tak hladký uzavřený povrch. Díky tomu šindel nesaje vodu a má mnohem delší životnost než řezaný šindel.

Řezaný šindel 

Jeho výroba je rychlejší a levnější než u štípaného šindele. Jejich nevýhodou je kratší životnost kvůli více narušené struktuře dřeva.