Sruby, srubové domy, roubenky – Morava

Sruby a roubenky vynikají svým přírodním vzhledem a velmi dobrými tepelně i zvukově izolačními vlastnostmi. Řadí se mezi nízkoenergetické stavby, které uspoří náklady na energie. Firmy nabízející stavbu srubů a roubenek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 54 nalezených Filtry

1Atelier Abakuk - Jaroslav Pecháček

Údolní 58 (U Rychty), Hanušovice Bezdlužná Ověřená

Provozujeme řezbářství. Vyrábíme nábytek ze dřeva, zahradní doplňky a dřevěné sochy. Dále se zabýváme stavbou srubů. Provádíme řezbářskou show a exhibice.

2Karel Orság - Stavby dřevěnic

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Stanovnice 464, Karolinka Bezdlužná

Zabýváme se stavbami roubenek, srubů, rámových staveb, pergol, vazeb a veškerých dřevěných obkladů pro interiér i exteriér. Při stavbě používáme pouze osvědčené materiály. Spolupracujeme s projektantem, a tak vám můžeme nabídnout vytvoření projektu na míru.

3SRUBY-POLÁK , s.r.o.2 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Za Podjezdem 350, Blažovice Bezdlužná

Vyrábíme a dodáváme sruby, srubové domy, roubenky, roubenné domy pro bydlení, rekreaci i komerční účely. Výroba stavebního řeziva, tesařství, finační služby, projektová dokumentace, stavby na klíč. Kompletní servis za příznivé ceny srubových a roubených domů.

4Vaše ROUBENKA cz, s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Přemysla Otakara II…, Uherský Brod Bezdlužná

Roubenky projektujeme a stavíme, roubenky, dřevěnice, a srubové dřevostavby. Ruční výroba, poctivé řemeslné zpracování. Vysněné bydlení v souladu s přírodou. Od projektu k realizaci. Kompletní inženýrské služby a poradenství. Co roubenka od nás, to originál.

5Miroslav Sobala- Penzion u bílého koně

5.0
★★★★★
★★★★★
(38)
Rusava 52, Rusava Bezdlužná

Nabízíme ubytování ve 4 čtyřlůžkových pokojích, 3 chatkách a 3 srubech. Naleznete u nás i restauraci, travnaté hřiště, ohniště na klasické táboráky, skluzavky pro děti, houpačky, provazový žebřík a jiné. Možnost využití sauny. Mimo jiné zajišťujeme i školy v přírodě, firemní akce, svatby a oslavy…

6Remeš Luboslav, Ing. - Reality Pohoda

Kostelecká 417/5, Prostějov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Nabídka kompletních služeb realitní kanceláře. Zprostředkováváme prodej i pronájem bytů, domů, chat, chalup, garáží, pozemků a komerčních prostor. Poskytneme právní i finanční poradenství a bezplatný servis u katastrálního úřadu a zajistíme pojištění nemovitostí.

7WOOD-LIFE CZ s.r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(2)
Hnojice 197, Hnojice Bezdlužná

Stavíme nízkoenergetické sruby, srubové domy, srubové chaty, roubenky, vše z lepených profilů. Dále i realizujeme kompletní dodávky atypických dřevěných staveb na klíč, dále víkendové chaty, dřevostavby a terasové systémy Twinson. Dodáváme podlahové vytápění Multibeton. Vše v precizní kvalitě.

8TIP DaS s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(10)
Kosmákova 2827/42, Přerov
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Naše společnost je unikátní na trhu dřevostaveb v České republice tím, že staví zásadně čisté přiznané dřevostavby. Veškeré použité prvky v konstrukci domu jsou dřevěné.

9Vácha Michal- Stavební firma Váchawood

Naše firma se sídlem v Rosicích u Brna, kterou založil Michal Vácha, je zde pro Vás již více než 10 let. V současné době probíhají stavby a rekonstrukce rodinných domů nejen v okolí Brna, ale také v okolí Ostravy, Olomouce a Prahy, kde má firma své zastoupení. Také probíhá developerský projekt…

10Elner Petr - ochrana dřeva1 pobočka

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Moravičany 337, Moravičany Bezdlužná

Zachráníme Vám vaše střechy a dřevostavby. Ušetříme statisíce za výměny dřevních hmot. Zlikvidujeme všechen dřevokazný hmyz, dřevokazné houby a impregnací či chemickým ošetřením zabráníme jejich návratu. Specializujeme se na likvidaci škůdců dřeva ve srubech a roubenkách (dřevěnicích) nebo…


Sruby, srubové domy, roubenky – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Sruby, srubové domy, roubenky v lokalitě Morava – detailní popis

Sruby a roubenky jsou velmi odolné dřevostavby, které jsou tvořeny z profilovaných, hoblovaných trámů nebo kulatin a spojů na principu roubení. Srub si můžete nechat postavit na klíč, kdy vám odpadají veškeré starosti. Roubenky a sruby je možné stavět nejen tradiční, ale i moderní, které jsou elegantní a krásné. Cena se odvíjí od zvolených materiálů, velikosti a rozsahu stavby.

Výhody srubových domů

 • Poměrně snadná stavba
 • Nevyžaduje téměř žádnou údržbu
 • Velmi dlouhá životnost
 • Dobrá zvuková izolace 
 • Lze je stavět i v zimě
 • Vysoká tepelná izolace
 • Na vytopení je potřeba mnohem méně energie
 • Jsou z ekologického a přírodního materiálu
 • Přirozená vlhkost uvnitř srubu (50-60 %)

Sruby a roubenky – stavba

Mezi známé srubové stavby patří kanadské a norské sruby.

 • Srubový skelet s krovem – stavba zahrnuje výrobní dokumentaci, výstavbu obvodových stěn, stropního roštu, krovu, přípravu rozvodů pro elektroinstalace, přípravu pro osazení oken a dveří, dopravu srubu na místo stavby a sestavení.
 • Hrubá stavba – obsahuje skelet s krovem, střešní krytinu, střešní okna, klempířské prvky, okna a vstupní dveře, venkovní očištění a nátěr srubových palubek.
 • Stavba na klíčkompletní stavba srubového domu včetně veškerých rozvodů, podlah a vytápění.

Rozdíl mezi roubenkou a srubem

 • Srub je tvořen z přírodních kmenů s kulatým průřezem a rohové spoje mají výrazné přesahy.
 • Roubenky jsou vyrobeny z hranatého řeziva čtvercového nebo obdélníkového průřezu.
 • U srubu jednotlivé kmeny leží těsně na sobě a mezi nimi nejsou žádné spáry, kdežto roubenky mají trámy v rozích spojeny plátováním a mezi nimi je mezera vyplněná tmelem nebo dřevěnou lištou.
 • Stěna roubenky je oproti stěně srubu téměř rovná.
 • Sruby se stavějí z ručně odkorněné kulatiny a sesazují se pomocí kružítka.
 • Dřevo na stavbu roubenek se už moc ručně neopracovává, ale řeže se na CNC strojích.