Skoby – Morava

Ať už potřebujete pověsit obraz nebo připevnit lať, budete potřebovat kvalitní ocelovou skobu, která udrží i těžší břemena a má téměř neomezenou životnost. Přehled prodejců skob v lokalitě Morava.

1–3 firem z 3 nalezených Filtry

1Element-shop.cz1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Mlýnská 430, Velký Újezd Bezdlužná

Internetový obchod pro stavbu, dům, dílnu, zahradu, průmysl, řemesla i hobby.

2Bohmann Zdeněk

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
U Zastávky 130, Uherský Brod-Havřice

Provádíme instalatérské a topenářské práce.

3Skovajsa Miroslav

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Nivky 311, Uherský Brod-Újezdec Bezdlužná

Provádíme instalatérské a topenářské práce včetně servisu a oprav plynových spotřebičů.


Skoby – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Skoby v lokalitě Morava – detailní popis

Skoba se vyrábí převážně z pozinkované oceli a slouží k zavěšování předmětů a břemen do zdí, příček a stěn. Skoby se vyrábějí fasádní, zednické a horolezecké. Mohou být s vrutem, zatloukací nebo se závitem. Používají se nejen do zdí, ale i do dřeva, betonu, nebo země.

Druhy skob

  • Fasádní/zednické skoby – využívá je převážně zedník pro upevňování latí nebo omítkář a štukatér k omítání rohů. Skoba se skládá z ocelové špičaté tyčky a z raménka. Tyčka se vyrábí čtyřhranná nebo s kulatým raménkem.
  • Horolezecké skoby – slouží horolezcům a jsou důležité pro jištění, pro únik ze stěny nebo při slanění. 

Skoby podle použití

  • Skoby do zdi – vyrábějí se ve tvaru písmene L. Zednické skoby mohou být s vrutem, které jsou určené pro stavby, dílny nebo zahrady. Dále se vyrábějí se závitem, šroubovací nebo do hmoždinek.
  • Skoby do dřeva – vyrábějí se z oceli, převážně s plochou drážkou. Slouží jako závěsný, vázací, spojovací nebo jako napínací prvek.
  • Zatloukací skoby – vyrábějí se v různých velikostech s pozinkované oceli. Jedná se o závěsný prvek, který se jednoduše zatlouká do dřeva nebo do zdi. Používá se v domácnostech, pro zavěšení obrazů, v dílnách, na zahradě, na stavbě i v průmyslu.
  • Skoby do země – neboli kotvící skoby, které se používají pro ukotvení mulčovacích, protierozních rohoží a sítí, fólií do terénu nebo zahradních textiliích. Skoby jsou opatřeny protierozní ochranou, a proto vydrží podstatně déle. Jsou levnější než dřevěné kolíky, pomáhají lepšímu ukotvení ve svazcích a nevylučují toxické látky do půdy. Skoby jsou vyráběné z oceli bez pozinku.
  • Skoby do betonu – neboli kotvy, pracují na principu tření nebo tvarového zámku.