Protipovodňové systémy, protipovodňová opatření – Morava

Protipovodňová technická opatření zabraňují vyplavení vody úplně nebo minimalizují povodňové škody. Mohou být napevno zabudovaná, částečně zabudovaná nebo přenosná. Přehled firem zabývajících se realizací protipovodňových systémů v lokalitě Morava.

1–8 firem z 8 nalezených Filtry

1Město Modřice2 pobočky

První písemná zmínka o Modřicích je zaznamenána roku 1141. V té době stával na území dnešního města hrad, který patřil olomouckým biskupům. Modřice byly vyhlášenou zemědělskou oblastí, v které se dařilo především pěstování cibule a zelí. Ve městě žije 4800 obyvatel a nachází se v nadmořské výšce…

2HG partner s.r.o. (pobočka Letovice)1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Masarykovo náměstí…, Letovice Bezdlužná

Projekční práce a provádění inženýrské činnosti v oblastech hydrotechnických, geotechnických staveb a geologie. Technické a geotechnické dozory staveb.

3Úsporné bydlení s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(10)
Nádražní 1000, Dubňany Bezdlužná

Zabýváme se kompletními službami na úrovni návrhu a dodávky nízkoenergetických a pasivních dřevostaveb podle individuálních a typových projektů. Součástí je vyřízení dotace nová zelená úspornám. Primárním okruhem zájmu společnosti je poskytování vedle projekčních a poradenských služeb na úrovni…

4GASPRO, spol. s r.o.

V naší firmě se zaměřujeme se na výstavbu a rekonstrukce inženýrských sítí, montáž a opravy vyhrazených plynových zařízení. Provádění drobných stavebních prací, zemních prací. Opravy břehů toků a hrází a odstraňování povodňových škod.

5INPREMA s.r.o.

Vlčnovská 374, Uherský Brod
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Projektování, výroba a realizace elektrických zařízení. Dále ovládání hydrauliky mobilních zařízení, vysokozdvižných plošin, mostových jeřábů, kladkostrojů a zvedacích manipulátorů. Mimo jiné projektování osvětlení a silnoproudé rozvody. MaR plynových kotelen.

6EKO Agrostav a.s.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Tovačovská 300, Přerov Bezdlužná

EKO AGROSTAV se zabývá vodovody a kanalizacemi, čistírnami odpadních vod, vodohospodářskými stavbami, průmyslovými stavbami a železobetonovými konstrukcemi.

7Povodí Odry, státní podnik9 poboček

4.6
★★★★★
★★★★★
(8)
Varenská 3101/49, Ostrava, Moravská…
Otevřeno od 6:00
Bezdlužná

Zabýváme se správou i údržbou významných a určených drobných toků včetně toků hraničních. Dále provozujeme a udržujeme vodní díla. Zjišťování a hodnocení stavu povrchových a podzemních vod, investiční činnost včetně protipovodňových opatření, sledování stavu a péče o koryta vodních toků a…

8PWS Plus s.r.o.

Luční čtvrť 1867, Staré Město
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

Specializujeme se na výrobu varovných systémů, systémů vyrozumění, obecních rozhlasů, bezdrátových místních informačních systémů a elektronických zobrazovacích panelů.


Protipovodňové systémy, protipovodňová opatření – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Protipovodňové systémy, protipovodňová opatření v lokalitě Morava – detailní popis

Protipovodňová opatření se dělí do tří skupin, a to na stacionární povodňová zařízení, mobilně stacionární a mobilní systémy. Protipovodňové systémy se převážně montují podél řek a vodních toků v blízkosti obydlené oblasti, kde zabraňují vyplavení vody. Mohou se také instalovat do dveří rodinných domů a oken.

Typy protipovodňových systémů

  • Stacionární protipovodňová opatření – jedná se o pozemkovou úpravu velkého rozsahu, kdy se protipovodňové systémy instalují napevno a jsou tedy nepohyblivá. Stacionární opatření je nutné provádět v souladu s územním plánováním a ve spolupráci s vodovodními orgány veřejné správy a samosprávy.
  • Mobilní stacionární protipovodňová opatření – používají se především jako protipovodňové hráze, které jsou pevně zabudované kotvami v zemi a v případě povodňového stavu se pouze instalují samotné hradící prvky.
  • Mobilní protipovodňové hráze – jsou to přenosné protipovodňové systémy, které jsou vyrobeny z velmi odolných materiálů. Nejčastěji se používají pytle s pískem, válcové nebo pytlové zábrany plněné vodou, zešikmené konstrukce nebo mobilní hradidlové a membránové stěny.

Konstrukce protipovodňových mobilních stěn

Mobilní hrazení je tvořeno slupicemi, hradidly a stahovacím zařízením. Hradidla jsou dutá a vyrábějí se převážně z hliníku, montují se na slupice a boční vedení stahovacího zařízení, díky kterému jsou hradidla stažena.

Protipovodňové zábrany do oken a dveří

Instalují se tabulkové kryty, hradidlové kryty nebo automatické protipovodňové zábrany.

  • Tabulové kryty – používají se u menších rozměrů dveří. Fungují na principu pevně osazeného rámu, který je zapuštěn pod úrovní terénu a je opatřen pochozím krytem.
  • Hradidlové kryty – používají se u větších rozměrů dveří a jsou tvořeny bočním vedením, spodním vedením a horním prahem.
  • Automatické zábrany – v případě ohrožení povodní, systém automaticky uzavře vstup do objektu. Skládají se z řídící jednotky, pohonu a hradidlové tabule.