Okapové systémy, okapy – Morava

Okap je nedílnou součástí každého domu a je důležitý pro odvádění vody ze střechy. V dnešní době je možné vybírat z různých materiálů i barevného provedení okapů. Přehled prodejců okapů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 154 nalezených Filtry

1Sefran s.r.o.

4.1
★★★★★
★★★★★
(6)
Hybešova 3272/2A, Šumperk
Otevřeno do 17:00
Bezdlužná Ověřená

Prodáváme střešní krytiny a okapové systémy včetně jejich doplňků. Součástí našeho sortimentu jsou i trapézové plechy na trapézové střechy, střešní latě či desky na záklop střech. U nás zakoupíte vše pro vaši střechu.

2BORGA s.r.o.3 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(30)
Popůvky u Brna 203, Troubsko

Společnost Borga je synonymem pro jednoduchost. S námi si můžete snadno vybrat, zakoupit a postavit ocelovou halu. Bezproblémový a flexibilní proces vede k dosažení a naplnění vašich představ. Vlastní realizace by měla být praktická, bezproblémová s dlouhou životností. Dodáme vám tak halu na klíč a…

3LINDAB s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(12)
Javorová 788/1a, Hustopeče Bezdlužná

Koncern Lindab s.r.o. vyrábí a dodává na český trh lehké střešní krytiny a střešní systémy, okapové systémy (okapy), konstrukční systémy pro průmyslové stavby a střešní systémy pro zastřešení plochých střech.

4ČECH KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Koliště 829/65a, Brno-Zábrdovice Bezdlužná

Firma ČECH KLEMPÍŘSTVÍ-POKRÝVAČSTVÍ s.r.o. působí na trhu již od roku 1992 a hlavní lokalitou je Jihomoravský kraj- město Brno, Brno-venkov, ale také celá ČR. Tato firma má dlouholeté znalosti a zkušenosti v oboru střechy a mezi naše hlavní činnosti patří práce v oboru- klempířství, pokrývačství,…

5SATJAM, s. r. o. (centrála Brno)7 poboček

4.2
★★★★★
★★★★★
(52)
Kaštanová 489/34, Brno Bezdlužná

Vyrábíme střešní krytiny.

6Lorenc Martin - Tesařství, pokrývačství a klempířství1 pobočka

Naše firma Klempířství, pokrývačství Lorenc se zabývá kompletní realizací střech. Nabízíme dodávku a montáž klempířských, pokrývačských, tesařských prací a střešních oken. Za období našeho působení jsme díky našim zákazníkům realizovali velké, ale i menší zakázky. Máme 15 let praxe a zkušeností v…

7Ing. Dvořáček Pavel - Střešní systémy

Lanžhotská 26, Břeclav
Otevřeno do 15:00
Bezdlužná

Zabýváme se prodejem klempířských systémů, klempířských potřeb a plechů. Dále také ohýbání a stříhání plechů. Mezi náš sortiment patří také široký výběr střešních doplňků. K široké škále našich služeb patří také pronájem montážní plošiny.

8Helešic Jaroslav- KLEMPÍŘSKÉ, ZÁMEČNICKÉ PRÁCE

Provozujeme klempířství a zámečnictví zajišťujeme klempířské, zámečnické práce, máme dlouholeté zkušenosti. Dále se zabýváme výrobou parapetů, veškerého oplechování domů,vložkování komínů, svody a okapový systém. Práce provádíme v regionu jižní Morava, severní Morava, Brno, Olomouc, Zlín,…

9OPLUŠTIL JOSEF-POKRÝVAČSTVÍ, KLEMPÍŘSTVÍ A TESAŘSTVÍ

4.8
★★★★★
★★★★★
(507)
Rudé armády 653/48, Rousínov Bezdlužná

Provádíme pokrývačské a klempířské práce, izolace střech, montáže střešních oken, vše s dodáním materiálu.

10JH STAVEBNÍ MATERIÁLY s.r.o.

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Šmahova 288/115, Brno-Slatina Bezdlužná

Prodáváme vše pro střechy. V různých materiálech a barvách nabízíme okapové systémy, plechy, svitkové plechy, trapézové plechy, veškeré střešní krytiny, sendvičové panely, spojovací materiál, střešní okna, modifikované asfaltové pásy, tmely, pěny, lepidla. Provádíme stavbu hal a domů na klíč.


Okapové systémy, okapy – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Okapové systémy, okapy v lokalitě Morava – detailní popis

Okap slouží pro odtékání vody, která stéká ze střechy a může být zachycena do okapového žlabu. Voda je odváděná pomocí okapových svodů. Pod okapem může být umístěn sud na dešťovou vodu. V dnešní době se vyrábějí také mini okapy, které se instalují do menších prostorů nebo na karavany.

Materiály okapů

  • Měděné okapy – patří mezi dražší okapové systémy, ale o to více mají delší životnost. Okap z mědi není třeba nijak natírat ani udržovat. Jedinou nevýhodou je měděný materiál, který je často odcizen zloději a černání mědi.
  • Titanzinkové okapy – cena těchto okapů je nižší, nerezaví a nijak nečernají. Životnost stejně jako u měděných okapů dosahuje až 50 roků. Nevýhodou je obtížnější montáž.
  • Hliníkové okapy – tyto okapy se pyšní velmi dlouhou životností až 70 let, širokou škálou barevných odstínů a nízkou hmotností. Pořizovací cena je vyšší.
  • Ocelové okapy – jsou povrchově upraveny polyuretanem s polyamidovými zrny, který zároveň výrazně zvyšuje odolnost plechu. Životnost je okolo 40 let. Patří mezi nejoblíbenější okapy, které jsou vysoce odolné, barevně i tepelné stálé a nepodléhají korozi.
  • Plastové okapy – staly se velmi oblíbenými pro širokou škálu barev a nízké ceně. Jsou odolné vůči mechanickému poškození a vynikají barevnou stálostí. Nevýhodou je nižší pevnost.
  • Pozinkované okapy – patří mezi nejlevnější okapové systémy. Jsou vyrobeny z kvalitní oceli, na kterou je galvanicky nanášena vrstva zinku, která chrání okap před korozí.

Důležité body při montáži okapových systémů

  • Žlabové háky se montují v maximálních rozestupech 90 cm podle provázku se sklonem zhruba 3 až 5 mm/1 bm.
  • Žlabové kusy se spojují speciálními žlabovými spojkami.
  • Na každých 15 m délky okapu je nutné umístit odtok.
  • Trubky se umísťují zhruba s 2m speciálními objímkami.