Nýty – Morava

Nýtování je zastaralá metoda, ale stále využívaná. Pomocí nýtů vytvoříte pevné a trvanlivé spoje. Můžete nýtovat plechový nábytek, grily, kůži, plechové krabice nebo dekorativní předměty. Přehled prodejců nýtů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 29 nalezených Filtry

1Jakub Kokeš CZ, s.r.o.6 poboček

4.8
★★★★★
★★★★★
(15)
Vídeňská 237/136, Brno-Přízřenice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Stavíte ploché střechy a potřebujete připevnit materiál? V Jakub Kokeš CZ, s.r.o. vám nabízíme kvalitní kotevní techniku. U nás pořídíte teleskopy, šrouby, nýty, vruty a mnoho další techniky. Provádíme tahové zkoušky zdarma.

2D-Holz, s.r.o.4 pobočky

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Poříčí 2425/15, Blansko
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Společnost D-Holz se zabývá prodejem a dodávkou kompletního železářského zboží, spojovacího materiálu, elektronářadí a potřeb pro nábytkovou výrobu a truhláře.

3FABORY Czech s.r.o. (sídlo firmy)2 pobočky

K Letišti 1825/1a, Šlapanice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej spojovacího materiálu a nářadí. Šrouby, matice, podložky, kolíky, závitové tyče. Nabízíme profesionální nářadí Bosch, Tona, Knipex, Stanley, Bahco, Loctite, Fischer, MaxxFast a další.

5RIK-FER CZ s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Hovorany 825, Hovorany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Dodáváme kompletní sortiment materiálů a potřeb pro kováře a zámečníky. Zabýváme se také výrobou plotů, bran, zábradlí, mříží, nábytku a bytových doplňků. Naši širokou nabídku doplňuje sortiment kování pro různé typy bran, elektropohony, litinové zboží pro krby a kamna a městský mobiliář a další.

6reca spol. s r.o.

4.7
★★★★★
★★★★★
(28)
Olomoucká 1185/36, Brno Bezdlužná

Nabízíme velkoobchodní prodej spojovacího materiálu a nářadí.

7BRALO CZ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Řipská 1258/11b, Brno Bezdlužná

Zabýváme se výrobou trhacích nýtů, nýtovacích matic, ruční a pneumaticko-hydraulické nýtovací nářadí BRALO. Poskytujeme servis.

8GESIPA CZ s.r.o.- nýtovací nářadí1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Škrobárenská 482/4, Brno Bezdlužná

Nabízíme trhací nýty, nýtovací matice a nýtovací technologie.

9ABAUT s.r.o.

Plachty 514/8, Brno Bezdlužná

Velkoobchod se spojovacími a upevňovacími materiály.

10Šroubárna Kyjov, spol. s r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(1)
Jiráskova 987/50, Kyjov Bezdlužná

Ohnisko naší činnosti představuje výroba pražcových šroubů, konstrukčních šroubů, hákových šroubů, šroubů pro železniční svršek, matic a součástí pro speciální použití jako jsou nýty, kotevní šrouby, izolátorové háky a jiné.Výrobky vyvážíme do mnoha evropských zemí, např. Rakouska, Německa, Itálie,…


Nýty – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Nýty v lokalitě Morava – detailní popis

Nýty jsou spojovací součástky, které se využívají pro realizaci nerozebíratelných spojů. Nýtování se dnes už moc nepoužívá, ale stále ho můžeme vidět v kovářském řemesle nebo při spojování tenkých plechů trhacími nýty. Nýtování se provádí zatepla nebo zastudena a přímé nebo nepřímé.

Metody nýtování

  • Zatepla – jedná se o technologii spojování plastových dílů metodou vytvoření hlavičky na nýtech jednoho ze spojovacích dílů.
  • Zastudena – využívají se nýty o průměru dříku maximálně 8 mm.
  • Přímé – využívá se u méně namáhaných spojů metodou zastudena.
  • Nepřímé – nýt je samostatnou součástí, která se vkládá do nýtového spoje.

Druhy nýtů

  • Trhací nýty – skládají se z těla nýtu a trnu. Hlava nýtu může být velkoplošná, plochá nebo zapuštěná. Vyrábějí se hliníkové nýty, ocelové, nerezové nebo z mědi.
  • Plné nýty – využívají se pro spojování konstrukčních prvků v leteckém a elektrotechnickém průmyslu. Poskytují větší tuhost a jsou vhodné pro spojování částí, které jsou silně zatížené.
  • Duté nýty – jedná se o menší nýty, které se používají za studena, např. pro zpevnění termoplastů nebo pro nýtování kovových součástí s nekovovými.
  • Sedlářské nýty – skládají se z hlavy a těla nýtu. Používají se pro spojování kůže, koženky, filcu a jiných látek.
  • Závitové nýty – jsou to slepé nýty se závitem současně.

Použití nýtů

V domácích podmínkách se používají trhací nýty v kombinaci s nýtovacími kleštěmi neboli nýtovačkami. S tímto nářadím lze vytvářet pevné spoje plechů nebo pásovin, např. při výměně okapů, k oplechování střech a okenních parapetů.