Nýty – Morava

Nýtování je zastaralá metoda, ale stále využívaná. Pomocí nýtů vytvoříte pevné a trvanlivé spoje. Můžete nýtovat plechový nábytek, grily, kůži, plechové krabice nebo dekorativní předměty. Přehled prodejců nýtů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 28 nalezených Filtry

1Jakub Kokeš CZ, s.r.o.6 poboček

4.8
★★★★★
★★★★★
(21)
Vídeňská 237/136, Brno-Přízřenice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná Ověřená

Dodáváme veškerý sortiment v oboru spojovací materiál - kotevní technika pro hydroizolace střech, opláštění, spodní stavby: šrouby, nýty, hmoždinky, teleskopy, podložky, kotvy, hřeby a vrtáky. Nabízíme též odvětrávací systémy. Ceník a katalog- podstránky najdete na našich webových…

2D-Holz, s.r.o.4 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(243)
Poříčí 2425/15, Blansko
Otevřeno od 8:00
Bezdlužná

Společnost D-Holz se zabývá prodejem a dodávkou kompletního železářského zboží, spojovacího materiálu, elektronářadí a potřeb pro nábytkovou výrobu a truhláře.

3Fabory CZ Holding s.r.o.

K Letišti 1825, Šlapanice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodej spojovacího materiálu a nářadí. Šrouby, matice, podložky, kolíky, závitové tyče. Nabízíme profesionální nářadí Bosch, Tona, Knipex, Stanley, Bahco, Loctite, Fischer, MaxxFast a další.

4handy corp. s.r.o.4 pobočky

4.7
★★★★★
★★★★★
(48)
Národních hrdinů…, Břeclav

Dodavatel spojovacího materiálu a kotevní techniky.

5RIK-FER CZ s.r.o.1 pobočka

4.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Hovorany 825, Hovorany
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Dodáváme kompletní sortiment materiálů a potřeb pro kováře a zámečníky. Zabýváme se také výrobou plotů, bran, zábradlí, mříží, nábytku a bytových doplňků. Naši širokou nabídku doplňuje sortiment kování pro různé typy bran, elektropohony, litinové zboží pro krby a kamna a městský mobiliář a další.

6Václav Gracias - Zastřešení bazénů a zimních zahrad

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Na Pískách 4118/6, Hodonín

Jsme výrobně – montážní firma, která vyrábí a dodává atypická zastřešení na bazény, zimní zahrady, přístřešky a provádí specializované práce s polykarbonátem včetně jeho prodeje. Používáme jako nosnou konstrukci nerezové profily opláštěné polykarbonátem, který je k výše uvedené konstrukci…

7reca spol. s r.o.

4.5
★★★★★
★★★★★
(12)
Olomoucká 1185/36, Brno Bezdlužná

Nabízíme velkoobchodní prodej spojovacího materiálu a nářadí.

8BRALO CZ s.r.o.

Zabýváme se výrobou trhacích nýtů, nýtovacích matic, ruční a pneumaticko-hydraulické nýtovací nářadí BRALO. Poskytujeme servis.

9GESIPA CZ s.r.o.- nýtovací nářadí1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Škrobárenská 482/4, Brno Bezdlužná

Nabízíme trhací nýty, nýtovací matice a nýtovací technologie.

10ABAUT s.r.o.

Plachty 514/8, Brno Bezdlužná

Velkoobchod se spojovacími a upevňovacími materiály.


Nýty – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Nýty v lokalitě Morava – detailní popis

Nýty jsou spojovací součástky, které se využívají pro realizaci nerozebíratelných spojů. Nýtování se dnes už moc nepoužívá, ale stále ho můžeme vidět v kovářském řemesle nebo při spojování tenkých plechů trhacími nýty. Nýtování se provádí zatepla nebo zastudena a přímé nebo nepřímé.

Metody nýtování

  • Zatepla – jedná se o technologii spojování plastových dílů metodou vytvoření hlavičky na nýtech jednoho ze spojovacích dílů.
  • Zastudena – využívají se nýty o průměru dříku maximálně 8 mm.
  • Přímé – využívá se u méně namáhaných spojů metodou zastudena.
  • Nepřímé – nýt je samostatnou součástí, která se vkládá do nýtového spoje.

Druhy nýtů

  • Trhací nýty – skládají se z těla nýtu a trnu. Hlava nýtu může být velkoplošná, plochá nebo zapuštěná. Vyrábějí se hliníkové nýty, ocelové, nerezové nebo z mědi.
  • Plné nýty – využívají se pro spojování konstrukčních prvků v leteckém a elektrotechnickém průmyslu. Poskytují větší tuhost a jsou vhodné pro spojování částí, které jsou silně zatížené.
  • Duté nýty – jedná se o menší nýty, které se používají za studena, např. pro zpevnění termoplastů nebo pro nýtování kovových součástí s nekovovými.
  • Sedlářské nýty – skládají se z hlavy a těla nýtu. Používají se pro spojování kůže, koženky, filcu a jiných látek.
  • Závitové nýty – jsou to slepé nýty se závitem současně.

Použití nýtů

V domácích podmínkách se používají trhací nýty v kombinaci s nýtovacími kleštěmi neboli nýtovačkami. S tímto nářadím lze vytvářet pevné spoje plechů nebo pásovin, např. při výměně okapů, k oplechování střech a okenních parapetů.