Měření radonu, odstínění radonu – Moravskoslezský kraj

Měření radonu je velmi důležitou fází před stavbou rodinného domu. Radon se dostává do ovzduší a může způsobit rakovinu plic, proto je nutné zvolit vhodné protiradonové opatření. Firmy nabízející měření a odstínění radonu v lokalitě Moravskoslezský kraj.

V okrese Bruntál nebylo nic nalezeno. Podívejte se na firmy v kraji.
1–10 firem z 10 nalezených Filtry

2STAVINS s.r.o.

Společnost, která vznikla roku 2004 nabízí projektování pozemních staveb a inženýrskou činnost v investiční výstavbě.

3SEZIT PLUS s.r.o.

Společnost zaměřená na měření radonu na pozemcích a ve stavbách.

4DASPRA BUILDING s.r.o.

Zabýváme se snižováním energetických ztrát objektů, za použití tepelně izolačních materiálů. Nabízíme stříkanou izolační pěnu, stříkanou hydro izolaci, foukanou izolaci, radon bariery. Poskytujeme službu Zelená úsporám a měření termokamerou.

5MK HYDROGEOLOGIE s.r.o.

Nebory 548, Třinec Bezdlužná

MK HYDROGEOLOGIE s.r.o., se sídlem Nebory 548, 739 61, Třinec, v okrese Frýdek - Místek a v kraji Moravskoslezský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 61827, Krajský soud v Ostravě. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

6Ondris Martin, Ing. - Aktivita-Radon

5.0
★★★★★
★★★★★
(6)
Michálkovická 469, Ostrava Bezdlužná

Nabízíme služby měření radonu.

8Kupka Petr2 pobočky

K Vleku 140 , Albrechtice
Otevřeno do 20:00

Měření radonu v pozemcích a stavbách, pro účely stavebního povolení a kolaudace. Hydrogeologické posudky pro útratu dešťových vod a ČOV.

9Zempola

4.1
★★★★★
★★★★★
(12)
Hnojník 136 , Hnojník
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná

Firma zaměřená na služby v životním prostředí, hledání vody, projektování studní, vrtů, provádění hydrogeologických posudků. K dalším činnostem patří měření radonu.

10Radon protect

Provádíme měření radonu.


Měření radonu, odstínění radonu – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Měření radonu, odstínění radonu v lokalitě Moravskoslezský kraj – detailní popis

Radon je vzácný bezbarvý plyn, který je vysoce radioaktivní. Vzniká vlivem rozpadu radia a uranu. Důležité je měření, které probíhá na pozemku před stavbou základové desky nebo přímo v domě. Dle radonového rizika se poté volí protiradonová izolace, která musí být dobře odvětrávaná. Pro přehled výskytu a množství radonu slouží radonová mapa.

Požadavky na měření radonu

Při měření se stanovuje objemová aktivita radonu, která se uvádí v jednotkách Bq/m3.

  • Zjištění radonového indexu stavebního pozemku – provádí se vždy před zahájením stavby a následně podle hodnot radonu se navrhuje protiradonová ochrana.
  • Měření obsahu radonu v ovzduší – provádí se v přízemních bytech, při koupi domu nebo bytu a v oblastech se zvýšenou radioaktivitou.
  • Podrobná analýza zdroje a šíření radonu v budově – volí se v případě vyšší koncentrace radonu, kdy se majitel rozhodne pro protiradonová opatření, ale bez nalezení zdroje radonu.
  • Měření obsahu radonu a přírodních radionuklidů ve vodě nebo stavebních materiálech – provádí se v případě podezření, že voda a stavební materiál je zdrojem radonu.

Průběh měření radonu

Měření se provádí odběrem půdního vzduchu z pozemku za použití odběrových tyčí, které jsou zatlučené do hloubky zhruba 0,8 m. Na základě výsledků měření je vypracován posudek autorizovanou osobou.

Délka platnosti vypracovaného posudku

Posudek je zpracován k určitému datu a platí dle legislativního zákona po neomezenou dobu, pokud se zákon nikterak nezmění.