Měření radonu, odstínění radonu – Brno - město

Měření radonu je velmi důležitou fází před stavbou rodinného domu. Radon se dostává do ovzduší a může způsobit rakovinu plic, proto je nutné zvolit vhodné protiradonové opatření. Firmy nabízející měření a odstínění radonu v lokalitě Brno - město.

1–10 firem z 14 nalezených Filtry

1RNDr. Minol Vratislav

Odborná firma pro inženýrskogeologické, hydrogeologické, geotechnické, sanační, ložiskové, vrtné a speciální práce v oblasti zakládání staveb. Soudně-znalecké posudky, měření radonu.

2DSK plan, spol. s r.o.

Za dvacet let úspěšné činnosti atelier realizoval desítky zajímavých projektů a získal bohaté zkušenosti v navrhování a projektování staveb bytových, průmyslových , občanské vybavenosti ,staveb speciálních a dalších. Hlavní důraz klademe na individuální přístup k naším klientům, vysokou kvalitu…

3HIG geologická služba, spol. s r.o.

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Hlinky 142c, Brno Bezdlužná

Zabýváme se inženýrskou geologií, provádíme průzkumy pro plošně, hloubkově i speciálně zakládané stavby. Hledáme vodu pro studny. Poskytujeme služby z oblasti hydrologie, ochrany podzemních vod, ekologických auditů, skládek, měření radonu, vrtných prací i těžké a velmi těžké penetrace. Provádíme…

4RADONtest s.r.o.2 pobočky

4.2
★★★★★
★★★★★
(2)
Kozí 26/4, Brno-město Bezdlužná

Firma se zabývá měřením radonu. Realizace izolací staveb proti vodě i radonu a hydroizolací plochých střech. Vypracování protokolu o měření.

5GL Radon Monitoring

5.0
★★★★★
★★★★★
(14)
Novomoravanská 321…, Brno-Přízřenice Bezdlužná

GL Radon Monitoring, se sídlem Novomoravanská 321/41, 619 00, Brno-Přízřenice, v okrese Brno - město a v kraji Jihomoravský kraj. Právní forma Fyzická osoba podnikající dle živnostenského zákona. Založení v roce 2019. Předmětem podnikání je: Výroba, obchod a služby neuvedené v přílohách 1 až 3…

6GEOTOP ROSA s.r.o.

Libušino údolí 215…, Pisárky-Brno
Otevřeno do 24:00
Bezdlužná

GEOTOP ROSA s.r.o., se sídlem Libušino údolí 215/122, 623 00, Pisárky-Brno, v okrese Brno - město a v kraji Jihomoravský kraj, zapsaná v obchodním rejstříku pod sp.zn. C 90805, Krajský soud v Brně. Právní forma Společnost s ručením omezeným. Založení v roce 2015. Pracuje u nás 1 - 5 zaměstnanců. …

7Rosa Dušan, doc. Ing. CSc.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Mikuláškovo náměstí…, Brno Bezdlužná

Nabízíme geodetické práce v katastru nemovitostí, inženýrskou geodézii, vyhledávání podzemních sítí, termovize i měření radonu.

8Kraus Libor, RNDr.

Nabízím geologické, hydrogeologické a inženýrskogeologické práce, měření radonového indexu pozemku.

9GEOMIN, družstvo1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Čechyňská 419/14a, Brno-Trnitá Bezdlužná

Poskytování služeb v oblasti geologie, ekologie i hydrogeologie. Nabídka měření radonu a provádění ložiskového průzkumu.

10RadonStop2 pobočky

Měření radonu v pozemcích a stavbách, pro účely stavebního povolení i kolaudace s výsledným protokolem. Operativní vyhotovení výsledků měření radonu i u větší měřících celků. Zpracujeme a navrhneme účinné protiradonového opatření. Geopatogenní zóny.


Měření radonu, odstínění radonu – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách

Obce v lokalitě Brno - město


Měření radonu, odstínění radonu v lokalitě Brno - město – detailní popis

Radon je vzácný bezbarvý plyn, který je vysoce radioaktivní. Vzniká vlivem rozpadu radia a uranu. Důležité je měření, které probíhá na pozemku před stavbou základové desky nebo přímo v domě. Dle radonového rizika se poté volí protiradonová izolace, která musí být dobře odvětrávaná. Pro přehled výskytu a množství radonu slouží radonová mapa.

Požadavky na měření radonu

Při měření se stanovuje objemová aktivita radonu, která se uvádí v jednotkách Bq/m3.

  • Zjištění radonového indexu stavebního pozemku – provádí se vždy před zahájením stavby a následně podle hodnot radonu se navrhuje protiradonová ochrana.
  • Měření obsahu radonu v ovzduší – provádí se v přízemních bytech, při koupi domu nebo bytu a v oblastech se zvýšenou radioaktivitou.
  • Podrobná analýza zdroje a šíření radonu v budově – volí se v případě vyšší koncentrace radonu, kdy se majitel rozhodne pro protiradonová opatření, ale bez nalezení zdroje radonu.
  • Měření obsahu radonu a přírodních radionuklidů ve vodě nebo stavebních materiálech – provádí se v případě podezření, že voda a stavební materiál je zdrojem radonu.

Průběh měření radonu

Měření se provádí odběrem půdního vzduchu z pozemku za použití odběrových tyčí, které jsou zatlučené do hloubky zhruba 0,8 m. Na základě výsledků měření je vypracován posudek autorizovanou osobou.

Délka platnosti vypracovaného posudku

Posudek je zpracován k určitému datu a platí dle legislativního zákona po neomezenou dobu, pokud se zákon nikterak nezmění.