Kompenzátory – Morava

Kompenzátory jsou součástí nejen potrubních systémů. Jsou důležité pro redukci, k vyrovnání a roztažnosti trubek. Zabraňují prasknutí trubky vlivem vysokých teplot. Přehled prodejců kompenzátorů v lokalitě Morava.

1–8 firem z 8 nalezených Filtry

1KOMO mark s.r.o.

3.8
★★★★★
★★★★★
(4)
Sabinova 154/6, Ostrava Bezdlužná Ověřená

Vyrábíme a prodáváme termické, termodynamické a bimetalové odvaděče parního kondenzátu, zpětné ventily, separátory vlhkosti, omezovače rázů, přerušovače vakua, regulátory výstupní teploty a další sortiment.

2MMKV s.r.o.1 pobočka

3.5
★★★★★
★★★★★
(1)
Okružní 834/29a, Brno-Lesná Bezdlužná

Zaměřujeme se na prodej a služby v oblasti výroby i rozvodu vody, páry, plynu a jiných médií.

3KOMPEL, s.r.o. ,

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kšírova 299/181, Brno-Horní Heršpice Bezdlužná

Provádíme kompenzace účiníku v sítích nízkého a vysokého napětí. Nabízíme inženýrské služby, měření a analýzy. Prodáváme kondenzátory i regulátory.

4Höck Systems s.r.o.

Prodáváme maziva a oleje, odmašťovadla, čističe, těsnění, termoizolace, tkaninové kompenzátory.

5Rotatechnology s.r.o.

Nádražní 852, Židlochovice
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Zabýváme se výrobou a prodejem průmyslového těsnění. Zároveň nabízíme komplexní dodavatelské služby v oblasti potrubních systémů, spojovacích materiálů z nerezové oceli a elektroizolantů.

6STEMAN Sensors s.r.o.

Hradní 27/37 , Ostrava, Slezská…
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Firma nabízí měřiče průtoku, tepla a chladu, prvky měřící a regulační techniky, průmyslové armatury, ventily pro potravinářský a farmaceutický průmysl, redukční a chladící stanice páry, přímočinné regulační ventily, potrubní kompenzátory ocelové jednovrstvé, vícevrstvé a stoupačkové, gumové tlumiče…

7SAF kovo, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Trávník 1117/30, Přerov

Zabýváme se zakázkovou výrobou a montáží, potrubí, násypek, skluzů, přechodek, klapek, šoupat, kompenzátorů, ocelových konstrukcí podpěrných konstrukcí, plošin, balkonů, zábradlí, bran a oplocení.

8METALFLEX CZ s.r.o.1 pobočka

3.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Halasova 2988/1C, Ostrava-Vítkovice Bezdlužná

Nabízíme pryžové, PVC a kovové ochranné odsávací hadice či tepelné ochrany hadic, kovové, pryžové a tkaninové kompenzátory a armatury. Dále zajišťujeme strojírenskou výrobu jako opracování odlitků či svařování kovů.


Firmy v dalších lokalitách


Kompenzátory v lokalitě Morava – detailní popis

Jedná se o armatury využívané převážně v oblasti instalatérství a topenářství. Kompenzátory redukují osové a paprsčité síly působící na potrubí. Mezi jejich hlavní vlastností patří tlumení vibrací, hluku, tlakových rázů a otřesů.

Druhy potrubních kompenzátorů

  • Gumové kompenzátory – vyrábějí se z pryže a používají se v teplárnách, elektrárnách, u potrubních, sanitárních a výměníkových stanicích. Montují se do čerpadel, kompresorů, motorů, ventilátorů, klimatizací, turbín atd.
  • Vlnovcové kompenzátory – vyrábějí se z nerezového materiálu. Skládají se z jednoho nebo více mnohovrstvých vlnovcových měchů a přípojek. Používají se hlavně u sanitárních instalací a slouží k vyrovnávání změn délky potrubí, které vznikají vlivem vysokých teplot.
  • Tkaninové kompenzátory – nahrazují gumové kompenzátory, a to především v případě vysokých teplot dosahujících až 1000 °C. Používají se u nízkotlakých instalací. Vyrovnávají tlakové, mechanické a teplotní posuvy.
  • Teflonové kompenzátory – vynikají dlouhou životností a používají se všude tam, kde je vyžadována vysoká tepelná a chemická odolnost.
  • Kompaktní kompenzátory – používají se při teplotách dosahujících nad 200 °C.

Další typy kompenzátorů

  • Kompenzátory objemu – využívají se v tlakovodních reaktorech k regulaci tlaku a objemu chladiva. Dělí se na kompenzátory s plynovým nebo parním polštářem.
  • Kompenzátory vztlaku – používají se převážně při potápění. Díky kompenzátoru může potápěč udržovat vyvážený vztlak.