Izolace potrubí – Morava

Kvalitní izolace potrubí zabraňuje ochlazování, srážení vody na potrubí a snižuje hlučnost. Používají se ekologické materiály jako je např. polyethylenová pěna nebo minerální vata. Přehled firem nabízejících izolace potrubí v lokalitě Morava.

1–1 firem z 1 nalezených Filtry

1ELBAX, s.r.o.

1.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Vlárská 953/22, Brno Bezdlužná

Stavební izolace, hydroizolace, izolace: ploché střechy, proti zemní vlhkosti, nádrže, jímky, zateplovací střešní systémy. Pokud hledáte partnera pro izolace Vašeho domu, střechy nebo objektu, tak nás neváhejte kontaktovat.


Firmy v dalších lokalitách


Izolace potrubí v lokalitě Morava – detailní popis

Potrubní rozvody větších rozměrů se nejčastěji izolují výrobky z kamenné nebo skelné vlny. U menšího potrubí se nejčastěji využívají návlekové izolace, které vynikají minimální tepelnou ztrátou, dobrou akustickou izolací a jednoduchostí instalace.

Druhy izolačních materiálů na potrubí

  • Pěnový polyethylen – ekologicky nezávadná izolace, která vyniká vysokou tepelně izolační vlastností. Ochraňuje potrubí proti kondenzaci vodních par. Prodává se ve formě návleku.
  • Lehčený polyethylen – slouží jako izolace pro dešťové a odpadní vody. Výhodou je vysoká zvuková izolace a ochrana proti rosení.
  • Plstěný pás – je typ plstěné bandáže pro rozvody studené a teplé vody. Zabraňuje rosení vodovodního potrubí.
  • Syntetický kaučuk – využívá se pro potrubí u topení, vzduchotechniky, chlazení a klimatizace. Vyrábí se ve variantách izolačních trubek, prefabrikovaných izolačních tvarovek a izolačních pásů.
  • Pouzdro z minerální vaty – je tvořeno minerální vatou a Al fólií vyztuženou skelnou mřížkou.

Připravení venkovního potrubí na zimu

  • Zastavení přívodu vody a vypuštění zbytku vody.
  • Zajištění ohřevu potrubí.
  • Automatické topné kabelyochraňují potrubí před zamrznutím. Jsou složené z odporového dvoužilového topného kabelu s ochranným opletením, termostatu a přívodní šňůry. Topnými kabely lze chránit nejen venkovní potrubí, ale i venkovní kohouty, rozvody vody do koryt pro zvířata, napáječky, čerpadla ve vrtu, vodovodní potrubí, vodoměry nebo potrubí vedené v nevytápěné garáži.