Hliněné omítky – Morava

Hliněné omítky jsou ideální volbou pro ty, kdo mají rádi přírodní materiály a trápí je alergie nebo dýchací problémy. V interiérech vytvářejí příjemné prostředí. Přehled firem nabízejících realizaci hliněných omítek v lokalitě Morava.

1–10 firem z 16 nalezených Filtry

1ALUTREND CZ, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Kuřimská 1926/21a, Brno Bezdlužná

Nabízíme okna, dveře či fasády z hliníku.

2MEGAStav cz. s.r.o.

Dlouhá 29, Blansko-Klepačov
Otevřeno od 7:00
Bezdlužná

MEGAStav cz s.r.o - Zabýváme se rekonstrukcemi bytových i rodinných domů a jejich zateplováním. Dále prodáváme zateplovací systémy, omítky a fasádní barvy, které Vám můžeme barevně namíchat dle Vašeho přání.

3MUF-STAV, s.r.o.

Naší specializací je výstavba domů na klíč, samozřejmě ale zvládneme jakoukoliv jinou stavební činnost, včetně vodovodů, kanalizací, zvelebování zahrad nebo třeba kuchyní a koupelen. Stejně tak nabízíme i výkopové práce a elektroinstalaci.

4RIGI stavební společnost, s.r.o.

4.6
★★★★★
★★★★★
(14)
Hradčany 9, Hradčany Bezdlužná

Stavební firma RIGI provádí veškerou stavební činnost, především výstavbu rodinných domů a rekonstrukce. Pro vaši stavbu nabízíme kompletní sortiment stavebních materiálů.

5JARYS stav, spol. s r.o.

Nabízíme rekonstrukce bytů, bytových jader, koupelen, interiéru na míru včetně projektu. Rekonstrukce bytů a bytových jader a koupelen kompletně na klíč. Máme 15 let zkušeností. Rekonstrukce bytu a bytového jádra od nás je jistota, záruka a kvalita.

6Strojní omítky-OmítkyJM s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Skryjova 1606/8, Brno – Husovice Bezdlužná

Naše firma se specializuje na vnitřní i vnější strojní omítky. Dále provádíme štukové a jádrové omítky. Současně se věnujeme veškeré zednické práci. Základem je profesionální přístup a maximální kvalita odvedené práce.

7Řeřucha Milan

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Hybešova 24, Rájec-Jestřebí…

Děláme a nabízíme hrubé stavby i také vnitřních i venkovních omítek a to včetně fasád a betonů.

8ELDEK, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Hlavní 177, Cetkovice Bezdlužná

Děláme a nabízíme stavební činnost a novostavby a rekonstrukce a vodohospodářské stavby a fasády a omítky i také zednické práce i zateplení.

9Kmoníček Pavel1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(10)
Lysovice 33, Lysovice Bezdlužná

Vyrábíme a prodáváme hliněné omítky a cihly.

10Ekobarvy.cz s.r.o.

4.9
★★★★★
★★★★★
(7)
Hudcova 70/36, Brno-Medlánky Bezdlužná

Provádíme nátěry srubů a roubenek. Prodáváme přírodní oleje, vosky a barvy Livos pro zdravý domov. Nabízíme marocký a benátský štuk či hliněné omítky.


Firmy v dalších lokalitách


Hliněné omítky v lokalitě Morava – detailní popis

Jedná se zcela o přírodní omítky, které se skládají ze směsi jílu, písku, vody a organické hmoty. Omítky se využívají převážně v interiérech. Na venkovní plochy se příliš nedoporučují, protože pravidelný déšť omítku splachuje. Jelikož vytvářejí vlhké mikroklima, aplikují se převážně v sušších interiérech. Cena za hliněné omítky se liší dle zvoleného výrobce. Nejznámější výrobce hliněných omítek je firma Cemix.

Výhody hliněných omítek

  • Jsou stoprocentně přírodní a patří mezi nejzdravější druhy omítek
  • Mají výborné tepelně akumulační vlastnosti
  • Dobře se tvarují a opravují
  • Je možné upravit omítky finální vrstvou, jako např. freskami, rostlinnými motivy nebo barevnými přechody
  • Jsou schopné akumulovat vlhkost z interiéru
  • Vyznačují se schopností pohlcovat pachy a cigaretový kouř
  • Hliněné omítky jsou ideální volbou u alergiků nebo u osob s dýchacími problémy

Výroba hliněné omítky svépomocí

Hliněnou omítku je možné si připravit sám, jelikož je složena z hlíny, písku, vody, drcené slámy nebo konopného pazdeří. Všechny tyto směsi jsou snadno dostupné. Do směsi je třeba aplikovat žlutohnědou vrstvu jílu, nikoliv vrchní vrstvu ornice. Smícháním všech směsí je nutné, aby hmota byla spíše tuhá. Realizace je podobná jako u klasických omítek. Hrubá směs se nanáší ručně na předem navlhčenou stěnu a ošetřenou řídkou směsí vody a hlíny. Aplikuje se pomocí hladítka.