Cement – Morava

Cement je jednou z důležitých složek pro výrobu betonu. Využijete ho v průmyslových zařízeních na výrobu hydraulických pojiv nebo při stavebních pracích. Přehled prodejců cementů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 111 nalezených Filtry

1PRESTA-mix, spol. s r.o.2 pobočky

4.6
★★★★★
★★★★★
(16)
Blanenská 1762, Kuřim
Otevřeno do 16:00
Bezdlužná Ověřená

Potřebujete kvalitní beton? V PRESTA-mix, spol. s r.o. máme vlastní betonárnu, a tak vám můžeme nabídnout široký sortiment betonů, betonových směsí a kameniva. S výrobou betonu máme dlouholeté zkušenosti. K našim službám patří i doprava betonu a čerpání betonu.

2CZECHmetal spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(39)
Libušina 596/60, Olomouc Bezdlužná Ověřená

Naše společnost provozuje středisko na zušlechťování kovů. Dále zajišťujeme kalírnu, vakuové kalení, nitridování, cementování, popouštění, tvrdokovové navařování, žíhání, aj. Provádíme i zušlechťování všech druhu materiálů. Nabízíme tepelné opracování dle vlastního požadavku zákazníka.

3ZEAS Lysice, a.s. - zemědělství

4.2
★★★★★
★★★★★
(3)
Družstevní 68, Lysice
Otevřeno do 16:00

Vyrábí krmné směsi a produkty živočišné a rostlinné výroby. ZEAS Lysice,a.s. byla založena 30.12.1996 a od 1.1.1998 převzala hospodářskou činnost od Zemědělského družstva Lysice. Společnost zaměstnává 100 pracovníků a hospodaří v katastrech 18 obcí v okrese Blansko a částečně i Brno-venkov na…

4TRANSBETON s.r.o.9 poboček

5.0
★★★★★
★★★★★
(9)
Slovanské náměstí…, Brno-Královo Pole Bezdlužná

Výroba, distribuce a čerpání betonových směsí.

5ILTEGRO spol. s r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Ečerova 972/16, Brno-Bystrc Bezdlužná

Hliníkové konstrukce pro provětrané fasády od společnosti ILTEGRO, spol. s.r.o jsou vyrobeny tak, aby zajistili bezpečnou montáž cementovláknitých a cementotřískových desek, kompaktních a kompozitních panelů, lehké keramiky a kamenných obkladů, HPL panelů, aquapanelů a dalších.

6Průmyslová keramika,spol. s r.o.

4.8
★★★★★
★★★★★
(12)
Rájec-Jestřebí 627, Rájec-Jestřebí
Dnes už má zavřeno
Bezdlužná

Prodáváme a vyrábíme žáruvzdorné materiály. Průmyslová keramika, spol. s r.o. je mladá dynamická firma zabývající se výrobou a prodejem různých typů netvarových žárovzdorných hmot a dílců z nich zhotovených.

7REKMA, spol. s r.o.1 pobočka

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Mendlova 3298/11, Břeclav Bezdlužná

Nabízíme opravy a údržbu dilatačních spár a povrchů komunikací frézováním i plombováním trhlin. Specializujeme se na vysprávky lokálních poruch, síťových rozpadů, okolí kanalizací, odvodňovacích žlabů či kolejových tratí. Zabýváme se kotvením CB desek, resonančním drcením i demoličními pracemi.

8DEMA DEKOR CZ s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(13)
Kotkova 710/3, Znojmo Bezdlužná

Dovážíme a prodáváme stroje a produkty na ošetřování a čištění podlahových krytin. Dále se věnujeme prodeji elastických podlahovin, koberců, dřeva a korků, nářadí, nábytkových kluzáků a podložek. Novinky o našich produktech a kontakty naleznete na našich internetových stránkách.

9KAMENA výrobní družstvo Brno2 pobočky

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Bohunická 595/85, Brno Bezdlužná

Výrobní družstvo KAMENA Brno se už více než padesát let zabývá prodejem betonového zboží a zpracováním přírodního kamene. Osvědčené výrobní procesy jsou spolu se zkušenými zaměstnanci klíčem k udržení vysoké kvality výrobků a jejich příznivých cen.

10MFC-MORFICO s.r.o.

4.2
★★★★★
★★★★★
(45)
Olbrachtova 1758, Tišnov Bezdlužná

Výroba suchých cementových směsí ( vsypy, nivelační hmoty, lepidla, sanace ), čerstvých tekutých potěrů ( Anhydrit, cementový potěr MFC Portland ), stavebních stěnových dílů a ochranných nátěrových hmot. Dřevocementové tvárnice s tepelnou izolací pro obvodové stěny, posypové směsi a potěry.


Cement – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Cement v lokalitě Morava – detailní popis

Cement se skládá z anorganických surovin, které mají schopnost tuhnout a vázat další materiály. Nejznámější je portlandský cement, který je součástí betonu nebo malty. Využívá se především ve stavebnictví při výrobě maltových směsí, jako je např. cementová malta.

Vlastnosti cementu

Cement je nejpoužívanější pojivo ve stavebnictví, které po smíchání s vodou vytváří kaši, která tuhne a tvrdne v důsledku hydratačních reakcí a procesů. Po zatvrdnutí zachovává svou stálost a pevnost i ve vodě. Velmi důležitou vlastností je, že jeho součinitel tepelné roztažnosti je stejný jako u oceli a umožňuje vytváření železobetonu.

Výroba cementu

Cement se vyrábí drcením, mletím a homogenizací surovin (vápence, slínovce) a následným výpalem připravené směsi, čímž vzniká meziprodukt – slínek. Ten se po ochlazení rozemele s přísadami a příměsemi (popílkem, truskou, sádrovcem) na jemnou moučku, jehož výsledkem je cement.

Využití cementu

  • Cementové desky – Dělí se na cementotřískové a cementovláknité. Velkou výhodou těchto desek je téměř interní chování ve vnitřním prostředí, požární odolnost a zdravotní nezávadnost.
  • Cementová malta – Vzniká smícháním v poměru 250 až 450 kg cementu na 1 m3 písku a 240 až 350 litrů vody. Využívá se především na cihlové zdivo.
  • Cementová nivelační stěrka – Je to paropropustná rychle tuhnoucí hmota. Používá se k dokonalému vyrovnání podkladu při pokládce podlah. Nivelační stěrka dokonale kryje veškeré nerovnosti a vytváří jednolitou souvislou vrstvu v dokonalé rovině. Nanáší se ručně, ale i strojově. Stěrku lze aplikovat na beton, anhydrit, cement, starý beton nebo na keramickou dlažbu.

Druhy cementu

  • CEM I portlandský cement
  • CEM II portlandský cement směsný
  • CEM III vysokopecní cement
  • CEM IV pucolánový cement
  • CEM V směsný cement