Boletické opláštění budov – Morava

Boletický panel je stavební prvek, jehož základem je ocelový rám, který je obložen pohledovým sklem z venkovní strany a deskovými materiály z vnitřní strany. Přehled firem zabývajících se likvidací boletických panelů v lokalitě Morava.

1–10 firem z 68 nalezených Filtry

1METALLURGICAL & STEEL SERVICE s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
U Trati 1387, Vratimov Bezdlužná Ověřená

Poskytujeme vám kompletní dodávky ocelových konstrukcí od výroby až po jejich montáž. Mezi naše další služby patří dodávky a montáž potrubních rozvodů, montáž jeřábových drah a svařování potrubí. Dále jsme odborníky na stěhování strojů. Provozujeme půjčovnu zařízení.

2Lignodom s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Zahradní 1075, Nivnice Bezdlužná Ověřená

Zabýváme se kompletními realizacemi dřevostaveb. Postavíme vám přízemní bungalov, patrový dům a rodinný dům z přírodního dřeva. Hrubé stavby realizujeme do 30 dnů a dřevostavby na klíč do 4 měsíců. Důsledně dbáme na dodržení správných technologických postupů a použití kvalitních materiálů…

3HAK PROFI s.r.o.1 pobočka

4.6
★★★★★
★★★★★
(8)
Bohunická cesta 727, Moravany Bezdlužná Ověřená

Naše společnost se zabývá veškerými službami v oboru montovaných hal. Stavíme průmyslové ocelové a betonové haly pro různé typy využití. Provádíme stěnové a střešní opláštění hal. Zajistíme vám dodávku i montáž. Využijte online kalkulátor pro odhad ceny vaší haly. Kontaktujte nás!

4Odehnal Miroslav - Autojeřáby

4.9
★★★★★
★★★★★
(2)
Chrudichromská 2144, Boskovice Bezdlužná

Firma Autojeřáby Odehnal v současné době disponuje několika autojeřáby AD20T na podvozku Tatra, PV3S, Liebherr. Svoje aktivity firma rozšířila v roce 2007 o oblast výkopových prací zemními stroji CAT a přepravou stavebních materiálů. Mimo to nabízí veškerou manipulaci s materiálem a břemeny,…

5LINDAB s.r.o.1 pobočka

4.4
★★★★★
★★★★★
(12)
Javorová 788/1a, Hustopeče Bezdlužná

Koncern Lindab s.r.o. vyrábí a dodává na český trh lehké střešní krytiny a střešní systémy, okapové systémy (okapy), konstrukční systémy pro průmyslové stavby a střešní systémy pro zastřešení plochých střech.

6SWP - MP, s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(4)
Sovadinova 3188/15B, Břeclav Bezdlužná

Naše firma provádí: hydroizolace plochých střech, izolace proti zemní vlhkosti, tepelné izolace, zateplení domů, výstavba rodinných domů, rekonstrukce domů, sanace objektů, práce plošinou 19m, opláštění hal, dřevostavby, stavba průmyslových objektů.

7DOSTING, spol. s r.o.1 pobočka

Hlavní obory naší činnosti jsou hliníkové prosklené fasády a kazetové fasády, výplně stavebních otvorů (okna, dveře, výkladce, světlíky, zimní zahrady), celohliníkové střešní světlíky – s výplní z polykarbonátu, kopulové světlíky, lehké hliníkové a ocelové konstrukce, odborná montáž resp. instalace…

8VERTIKAL PLUS s.r.o.

5.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Rybkova 948/23, Brno Bezdlužná

Vyrábíme okna, dveře, fasády. Nabízíme opláštění průmyslových budov.

9Waressan cz s.r.o.

Likvidace azbestu. Nabízíme nakládání s nebezpečnými odpady, odstraňování azbestových střešních krytin, demontáž azbestocementových stoupacích rozvodů a poradenství. Dále nabízíme čištění a nátěry průmyslových hal. Provádíme výškové práce.

10CLARUS PROFI, s.r.o.1 pobočka

2.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Šumavská 524/31, Brno-Veveří Bezdlužná

Na úklidy se specializujeme už od roku 1995. Provádíme pravidelné jednorázové úklidy firem, komerčních prostorů, mytí oken či renovace podlah. Máme bohaté zkušenosti v uklízení tzv. čistých prostor, kde je kladen vysoký standard na hygienu.


Firmy v dalších lokalitách


Boletické opláštění budov v lokalitě Morava – detailní popis

Boletické panely jsou nejznámějším typem opláštění budov s obsahem azbestu, který se může vyskytovat jak ve vnitřní desce, tak i ve vnější desce pod pohledovým sklem. Název panelů je odvozen od města Boletice nad Labem u Děčína, ve kterém se panely vyráběly. Využívaly se jako obkladový materiál ve třetí čtvrtině 20. století na území bývalého Československa. Boletické panely se používaly na stavbách veřejné občanské vybavenosti jako jsou administrativní budovy, školky, školy nebo sportovní haly. Boletické panely s azbestem je nutné kvůli své nebezpečnosti demontovat a provést revitalizaci plášťů budov. Nejdříve probíhá demontáž, následuje odstranění a likvidace nebo bezpečné uskladnění azbestových částí. 

Vliv azbestu na zdraví

Azbest je zdraví škodlivá karcinogenní látka. Účinky azbestu se mohou objevit za deset let i více po pohybu v jeho blízkosti. Způsobuje onemocnění zvané azbestóza, karcinom plic a mezoteliom. K onemocnění dochází vdechováním azbestových vláken

Demontáž boletických panelů

Demontáž a likvidace boletických panelů patří mezi práce, které by měly být prováděny v rámci tzv. uzavřeného kontrolovaného pásma. Uzavřené kontrolované pásmo je prostor, který je prachotěsně oddělen od svého okolí stěnami, které jsou zbudovány na hranici kontrolovaného pásma, a jehož součástí je odsávací zařízení vybavené odpovídajícími hepafiltry. Při demontáži by mělo být samozřejmostí dodržování všech technologických postupů. Po dokončení všech prací se provádí kontrolní měření vzduchu. Cílem demontáže je prostor zbavený azbestu a dekontaminovaný od azbestových vláken.