Volejbalové kluby, mužstva – Morava

Volejbal je oblíbený týmový sport, který je plný akce, strategie a taktiky. Pokud máte zájem o volejbal, můžete se připojit k některému z volejbalových klubů nebo mužstev ve vaší oblasti. Přehled volejbalových klubů a mužstev v lokalitě Morava.

1–10 firem z 97 nalezených Filtry

1Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka, příspěvková organizace

4.0
★★★★★
★★★★★
(2)
Botanická 63/70, Brno Bezdlužná Ověřená

Sportovní gymnázium Ludvíka Daňka je školou s šestiletou a čtyřletou formou studia. Přibližně 20 % žáků naší sportovní školy jsou reprezentanti ČR, proto jejich studium vyžaduje individuální přístup ze strany učitelů. Absolvent našeho gymnázia získá potřebné znalosti a vědomosti ze všech…

2TJ Jiskra Otrokovice1 pobočka

4.0
★★★★★
★★★★★
(58)
Sport. areál TJ…, Otrokovice

Tělovýchovná jednota s 19 sportovními oddíly se zaměřením na atletiku, kuželky, orientační běh, turistiku, sportovní gymnastiku a cyklistiku, stolní tenis. Vedeme družstva kopané, házené, volejbalu, veslování, lyžování, stolního tenisu, šach, jógy a jiná.

3Tělovýchovná jednota START Brno

4.0
★★★★★
★★★★★
(3)
Loosova 800/1b, Brno Bezdlužná

Oddíl lukostřelby, fotbalu, golfu, lyžování, turistiky, tenisu a volejbalu.

4Orel jednota Ořechov2 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(75)
Sokolská 116/2, Ořechov Bezdlužná

Provozujeme křesťanskou organizaci zabývající se výchovou mladých lidí i dětí zejména prostřednictvím sportovních aktivit-volejbal, basketbal, badminton, florbal, tenis a fotbal.

5MADIS s.r.o. - Relaxační centrum MADIS1 pobočka

Relaxační a wellness centrum. Nejenom pro veřejnost, ale i firmy nebo organizace mohou využívat zařízení celého areálu jako uzavřená společnost na firemní sportovní hry, prezentace, obchodní jednání. Vždy jste vítáni a obslouženi profesionálními pracovníky.

6Sportoviště města Uherské Hradiště, Stonky3 pobočky

4.5
★★★★★
★★★★★
(26)
Stonky 860, Uherské Hradiště

Provoz víceúčelového sportoviště. Nabízíme atletický areál, fotbalové tréninkové hřiště, volejbalové, beachvolejbalové a tenisové kurty, basketbalové hřiště a skatepark. Centrum sportovních nadějí. Dále městský fotbalový a hokejový stadion i bruslení veřejnosti.

7SPORTOVNÍ KLUBY ZLÍN

Sportovní kluby Zlín jsou sdružením samostatných sportovních klubů ve Zlíně. Posláním SK Zlín je všestranně podporovat rozvoj tělesné výchovy, sportu a turistiky na úrovni města Zlína a vytvářet podmínky pro činnost sdružených sportovních klubů.

8REVIKA - rekreační areál Vizovice2 pobočky

4.2
★★★★★
★★★★★
(380)
Lázeňská 1035, Vizovice Bezdlužná

Nabízíme služby rekreačního ubytování. Vhodné i pro dětské tábory a školy v přírodě.

9Tělocvičná jednota Sokol Grygov

Valentova 152, Grygov Bezdlužná

Zajišťujeme sportovní činnosti a akce pro cvičence všech věkových kategorií. Vedeme oddíly stolního tenisu, volejbalu, florbalu a aerobiku.

10ZŠ Přerov

3.0
★★★★★
★★★★★
(1)
Želatovská 2583/8, Přerov Bezdlužná

Základní škola se zaměřením na lední hokej, volejbal dívek a cizí jazyky.


Volejbalové kluby, mužstva – další kategorie

Firmy v dalších lokalitách


Volejbalové kluby, mužstva v lokalitě Morava – detailní popis

Volejbal je týmový míčový sport, který se hraje na obdélníkovém hřišti rozděleném sítí. Cílem hry je odehrát míč na soupeřovu polovinu tak, aby se dotkl země nebo soupeř udělal chybu. Hráči musí spolupracovat jako tým a využít svých dovedností a schopností k vítězství. Volejbal vyžaduje rychlost, sílu, obratnost a koordinaci hráčů.

Volejbal vznikl v roce 1895 v USA. Dnes je to populární sport, který se hraje po celém světě. Od roku 1964 je součástí olympijských her.

Pravidla volejbalu

Jsou poměrně jednoduchá. Hraje se na hřišti o rozměrech 18 × 9 metrů, které je rozděleno střední čárou na dvě poloviny. Nad střední čárou visí síť ve výšce 2,43 m pro muže a 2,24 m pro ženy. Na každé straně sítě hraje šest hráčů. Tito hráči jsou rozestavěni do dvou řad po třech (přední a zadní zóna). Hráči si musí dodržovat určité pořadí podle zón, ve kterých stojí.

Hra začíná podáním (servisem), které provádí hráč z pravé zadní zóny (zóna 1). Hráč musí podat míč přes síť do soupeřovy poloviny tak, aby se nedotkl země ani spoluhráče. Soupeř musí míč zpracovat a vrátit ho přes síť maximálně třemi doteky. Míče se smí hráč dotknout pouze rukou nebo pažemi. S míčem se nesmí chytat ani házet. Míč musí přeletět síť mezi anténkami a nesmí se dotknout stropu nebo jiných předmětů.

Bodování volejbalu

Bod získá družstvo, kterému se podaří dostat míč na soupeřovu polovinu tak, aby se dotkl země, nebo kterému soupeř udělá chybu (např. podá mimo hřiště, dotkne se sítě, překročí střední čáru). Po každém bodu se družstva střídají v podání a hráči rotují o jednu zónu ve směru hodinových ručiček. 

Volejbal se hraje na dva vítězné sety do 25 bodů s rozdílem dvou bodů. Pokud je stav 2:2 na sety, hraje se rozhodující pátý set do 15 bodů s rozdílem dvou bodů.